Zwycięska inauguracja sezonu w III lidze kobiet i Klasie A ZZPN!

26 i 27 sierpnia 2023 r., były dniami inauguracji piłkarskiego sezonu w III lidze kobiet oraz Klasie A Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Miło jest poinformować, że cała trójka naszych zespołów, wygrała swoje spotkania!

Jako pierwsze, bo 26 sierpnia 2023 r., na murawie Stadionu Miejskiego w Sianowie, zagrały seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów. Ich rywalkami były piłkarki beniaminka rozgrywek – KS Potok Pszczółki.

W sezonie 2023/2024 – w grupie 2. III ligi, w której występują sianowianki – zabrakło czterech wycofanych zespołów: Sportisu KKP II Bydgoszcz, Górniczej Konin, Warty Poznań i Błękitnych Stargard. W ich miejsce pojawiło się pięć: Chemik Bydgoszcz, Juventus Women Toruń, Medyk III Konin (w miejsce Górniczej Konin), KS Potok Pszczółki i Słupczanka Słupca. 10-zespołową grupę drugą uzupełniają: Lechia Gdańsk, LFA Szczecin, Victoria Niemcz, Wikęd Luzino i sianowianki. 

Pod wodzą nowego trenera Dariusza Majewskiego, gospodynie pokonały 2:1 (0:0), jednego z pięciu beniaminków bieżącego sezonu – KS Potok Pszczółki. Bramki dla sianowianek strzeliły: Karolina Wieczorek i Wiktoria Ostróżka.

UKS Victoria SP 2 Sianów:  Otylia Gawlikowska – Wiktoria Ostróżka, Aleksandra Małolepszy, Klaudia Majerczak, Wiktoria Huda, Natalia Noworolnik, Anastazja Żaczek, Monika Garbicz (80. Amelia Leczycka), Karolina Wieczorek, Klaudia Rogowicz i Pola Pasik. W rezerwie pozostawały: Natalia Bryzek i Judyta Kłosowska.

Poproszony o komentarz, trener Dariusz Majewski, napisał: 

Dziewczyny wyszły na mecz bardzo zdeterminowane i widać było, że bardzo chcą ten mecz wygrać. 

Początek spotkania, to bardzo szybkie ataki skrzydłami drużyny gości, ale ich próby nie wnosiły zbyt wiele, bo były od razu blokowane przez bardzo dobrze grające nasze skrzydłowe: Aleksandrę Małolepszy i Anastazję Żaczek, które w tym meczu nie pozwoliły przeciwniczkom na zbyt wiele. 

Już w 8. minucie Wiktoria Huda znalazła się w sytuacji „sam na sam”, ale zabrakło troszkę zimnej krwi, bo trafiła w bramkarkę. W 13., po braku komunikacji między środkowymi obrończyniami w polu karnym faulujemy i goście otrzymują rzut karny. Na nasze szczęście piłka przelatuje nad poprzeczką. W pierwszej połowie mamy jeszcze kilka dogodnych sytuacji, ale niestety nie potrafimy umieścić piłki w siatce. 

Druga połowa po kilku wskazówkach wyglądała dużo lepiej. Już w 51. Karolina Wieczorek strzela na 1:0, mamy kilka sytuacji bramkowych, ale bez efektu. W 70. ponownie Wiktoria Huda wychodzi „sam na sam” i niestety trafia w poprzeczkę. W 77. goście wyrównują na 1:1. Nie poddajemy się i strzelamy w 79. (Wiktoria Ostróżka) na 2:1.

Zespół prowadzę od miesiąca i jestem bardzo mile zaskoczony, że wszystkie dziewczyny podeszły do meczu z taką chęcią zwycięstwa i walki. Nie wymieniłem wszystkich nazwisk, ale myślę, że mi wybaczą.

Tego samego dnia, ale dwie godziny później, swój ligowy mecz w Sławnie, rozpoczęli seniorzy sianowskiej Victorii.

Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, podejmowani byli przez miejscową Sławę. Niestety gospodarze nie byli dla naszych gościnni, pokonując nas 4:0 (3:0).

Seniorzy Victorii: Michał Turkacz – Szymon Siarnecki, Robert Maj (46. Daniel Wotawa), Konrad Wagner (57. Kacper Szczepaniuk), Michał Rokicki, Dominik Chotkowski (68. Eryk Pomarański), Karol Balcerek, Adrian Gołuchowski (65. Mateusz Asman), Wojciech Sieradzki (78. Jacek Żuchowski), Kamil Makowski (46. Cezary Pająk) i Łukasz Szczerba (57. Tomasz Majerczak). W rezerwie pozostawali: Mateusz Staciwa i Tobiasz Zacharewicz.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan, napisał: 

– Mecz o którego przebiegu i wyniku zadecydowały błędy indywidualne. Dobrze rozpoczęliśmy i jako pierwsi mieliśmy sytuację bramkową, gdzie bardzo bliski gola był Szymon Siarnecki. Chwilę później pierwszą z naszych pomyłek wykorzystali gospodarze zdobywając bramkę, a po kilku minutach po nieodpowiedzialnym zachowaniu w obronie, drugą. Po stracie dwóch goli staraliśmy się odpowiedzieć, ale w 35. minucie w kuriozalny sposób, po samobójczym strzale głową znaleźliśmy się już w fatalnej sytuacji. Na tak trudnym terenie, z bardzo dobrze dysponowanym rywalem, ciężko było złapać jakikolwiek kontakt. 

Ciężko jest w jakiś racjonalny sposób skomentować to, co się wydarzyło, bo tak duża liczba błędów w ciągu jednej połowy, które ustawiają i decydują o wyniku meczu, zdarza się niezwykle rzadko.

Gratulacje dla zespołu Sławy, a nam pozostaje zrobić wszystko, żeby wyczyścić głowy i przystąpić do kolejnego spotkania skoncentrowanym i zdeterminowanym do osiągnięcia korzystnego rezultatu.

W tekście zapowiadającym kolejny sezon w Klasie A ZZPN, zatytułowanym „Serie A na start”, który ukazał się na stronie ZZPN, tuż przed otwarciem ligowego sezonu, możemy przeczytać, między innymi, że:

– „Spadkowicze: KS Sieciemin i Wrzos Wrześnica będą chcieli powalczyć o szybki powrót do okręgówki w grupie siódmej. Kto może im pokrzyżować plany? Groźne mogą okazać się zespoły rezerw czwartoligowych klubów: Darłovii, Mechanika i Wieży Postomino. W poprzednim sezonie na podium uplasował się Strong Zielenica i był bliski udziału w barażach, więc w tym sezonie może mierzyć minimum pietro wyżej”.

27 sierpnia 2023 r., z trenerem – Łukaszem Szmajdziakiem i kierownikiem – Józefem Hryckowianem, rozpoczęli A-klasową rywalizację piłkarze KS Sieciemin.

Spadkowicze z Klasy Okręgowej ZZPN, po ciężkim meczu z Błękitnymi Stary Jarosław, pokonali gości 2:1, po bramkach strzelonych przez Gabriela Gołofita i Damiana Kowalskiego.

 KS Sieciemin: Robert Popławski – Dariusz Nowacki,  Damian Janczyszyn,  Liwiusz Dobrzyński (67. Michał Rokitka), Tomasz Hawryluk (80. Filip Grześczak), Kamil Zbylut (77. Krystian Kruk), Marcin Rogala,  Gabriel Gołofit (57. Adam Nader), Jacek Janczyszyn (57. Karol Pudzik), Damian Kowalski (85. Marcel Hryckowian) i Wojciech Fąfara. 

KS Sieciemin 27 sierpnia 2023
KS Sieciemin 27 sierpnia 2023

 Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak, napisał: 

W meczu inaugurującym rozgrywki A-klasy, pokonaliśmy drużynę Błękitnych Stary Jarosław. W naszym zespole swoje debiuty zaliczyło czterech zawodników:  Wojciech Fąfara,  Gabriel Gołofit,  Filip Grześczak i Dariusz Nowacki.

Pierwsza połowa spotkania miała wyrównany przebieg.  Wynik meczu otworzył w 11. minucie Gabriel Gołofit,  który bramkę strzelił przewrotką.  Goście wyrównali po strzale z rzutu wolnego.  Piłka po uderzeniu Tomasza Sosińskiego przeszła przez nasz mur i wylądowała w siatce naszej bramki.  Mimo kilku okazji z obu stron, do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Od początku drugiej połowy meczu, gospodarze osiągnęli przewagę optyczną, stwarzając sobie kilka okazji do zdobycia gola. Niestety,  ale szwankowała skuteczność. Dopiero w 72. udało się nam trafić do bramki gości. W sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Damian Kowalski i nie zmarnował swojej szansy.

Od tego momentu do głosu doszli goście.  Kilka razy było groźnie w naszym polu karnym. Najlepszą okazję do wyrównania mieli po kontrowersyjnym rzucie karnym.  Bardzo dobrą interwencją popisał się Robert Popławski,  broniąc strzał z 11 metrów zawodnika gości. My z kolei kilka razy wychodziliśmy z groźnymi kontrami, ale dokonywaliśmy złych wyborów w finalizacji akcji.

W przekroju całego meczu, zespół Błękitnych okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Na niedzielne zwycięstwo trzeba było ciężko zapracować.

Godzinę później niż w Siecieminie, swój inauguracyjny mecz w Skibnie, rozpoczęli podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata. Pod nową nazwą Victoria II/KS SKIBNO, A-klasowe granie rozpoczął zespół, który wysoko pokonał Saturna Mielno 9:2 (2:1). Bogatym łupem bramkowym podzielili się: Przemysław Winnicki – 3, Damian Rybisz – 2 oraz Zbigniew Dominkiewicz, Kacper Nowak, Marcin Woźniak i Łukasz Zawada.

Victoria II/KS SKIBNO: Jakub Lachowski (46. Nikodem Ratkowski) – Rafał Kucab, Maciej Gorgoń, Patryk Pawlak, Krzysztof Przydacz (55. Mateusz Bartosik), Adam Pietraszkiewicz (65. Przemysław Winnicki), Kacper Nowak (46. Jakub Szpak), Krzysztof Olczak (46. Damian Rybisz) Zbigniew Dominkiewicz, Łukasz Zawada (70. Jakub Kowalski) i Norbert Gutkin (65. Marcin Woźniak).

Poproszony o komentarz, trener Wiktor Piątek, napisał:

– Zainaugurowaliśmy sezon mocnym przytupem! Pomimo tak wysokiego wyniku, przeciwnik bardzo długo był wymagający. I to goście, po faulu Kacpra Nowaka w polu karnym i wskazaniu na rzut karny przez arbitra, objęli prowadzenie.

Kacper co zawinił to odrobił już chwilę po tym. W swoim debiucie w seniorskiej piłce zdobył bramkę, która dała nam wyrównanie. W 40. minucie, w zamieszaniu podbramkowym, najwięcej zimnej krwi zachował Zbyszek Dominkiewicz, który dał nam prowadzenie 2:1! Po tej sytuacji jeden z zawodników gości został ukarany drugą żółtą kartką i do 70., graliśmy w przewadze. Niestety w 70. Jakub Szpak również musiał opuścić boisko po dwóch żółtych kartkach, więc siły znowu się wyrównały. Ale tylko teoretycznie. 

Od tego momentu całkowicie drużyna z Mielna została przez nas zdominowana. Praktycznie każda akcja była składna i kończyła się albo bramką, albo zagrożeniem dla przeciwnika. 

Bardzo dobrze wprowadzają się młodzi zawodnicy, którzy debiutują u nas w zespole, a większość z nich w seniorskiej piłce. Nikodem Ratkowski dał bardzo dobrą zmianę w bramce i tylko centymetrów brakowało, aby obronił rzut karny. Maciej Gorgoń i Patryk Pawlak już są ważną częścią defensywny. Damian Rybisz ustrzelił dublet, a Kacper Nowak otworzył wynik meczu. Dużą pracę w ofensywie wykonał również Norbert Gutkin, po faulu na którym arbiter podyktował dla nas rzut karny. 

Mnie jako trenera cieszy to, że jest bardzo dobra atmosfera w drużynie, jest to ważny czynnik do budowy solidnego zespołu, jakim miejmy nadzieję będziemy!

W najbliższy weekend – 2/3 września 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

Uwaga!

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 30 sierpnia 2023 r., o godz. 18.3o – u siebie – z OLDBOJAMI Światowida 63 Łobez,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  2 września 2023 r., o godz. 14.oo – u siebie – z Zefirem Wyszewo,

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 2 września 2023 r., o godz. 18.oo – na wyjeździe – z OLDBOJAMI Szczecinka,

III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 2 września 2023 r., o godz. 18.3o – na wyjeździe – z LFA Szczecin,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 3 września 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Falą Gąski,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 3 września 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Mechanikiem II Bobolice/Kłanino,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 3 września 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z młodzikami Victorii Sianów,

młodzicy: Victoria Sianów: 3 września 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – „na wyjeździe” – z UKS Victoria SP 2 Sianów,

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie Victorii II/KS SKIBNO – Gracjan Polek, zdjęcie KS Sieciemin – Norbert Skórzewski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →
baner na fb kopia aktualności

Beach Cup Łazy 2024 – ODWOŁANY

Turniej został odwołany z przyczyn od nas nie zależnych. Przepraszamy za niedogodności.
więcej →
bon energetyczny aktualności

Bon Energetyczny – Składanie wniosków od 1 sierpnia 2024 r.

7 czerwca 2024r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym ...
więcej →

Ułatwienia dostępu