Zwycięstwo, remis i dwie porażki!

Do trzech naszych seniorskich zespołów, które rozpoczęły już piłkarską wiosnę 2023, dołączyły – i to bardzo udanie – juniorki UKS Victoria SP 2.

18 marca 2023 r., grając drugi rok z rzędu w Centralnej Lidze Juniorek U-15, podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, pokonały u siebie MUKS PS Kostrzyn n/O 3:2 (1:1). Bramki w tym historycznym – bo pierwszym zwycięskim – meczu w tych rozgrywkach, strzeliły: Klaudia Żubryj – 2 i Martyna Ryncewicz.

UKS Victoria SP 2: Nikola Synówka – Oliwia Kulesza, Klaudia Żubryj, Alicja Kosowska, Zuzanna Perz, Małgorzata Capar (41. Hanna Steblińska), Aleksandra Jabłońska (66. Zuzanna Kołczyńska), Emilia Adamus (78. Milena Waleńska), Natalia Noworolnik, Zofia Kudłaczek (80. Kaja Chojnowska), Martyna Ryncewicz. W rezerwie pozostawały: Kornela Arabasz, Zuzanna Kaczorowska i Zuzanna Rogacz.

Komentując to spotkanie, trener J. Bielecki, napisał:

– Cieszy nas ta wygrana, ale również fakt, że na meczu była cała osiemnastka zawodniczek.

Przed rozgrywkami pozyskaliśmy tylko jedną zawodniczkę, Klaudię Żubryj z Mieleńskiej Akademii Rozwoju Społecznego, wychowankę trenera Mariusza Gosławskiego, która zanotowała świetny debiut, strzelając dwie bramki.

(…) Mamy młody zespół. Większość z dziewcząt to rocznik 2010 (wychowanki trener Klaudii Majerczak) lub 2009.  Ale młody skład to też szansa na awans do CLJ U-15 w następnym roku.

18 marca 2023 r., grali także seniorzy sianowskiej Victorii. Ich wyjazdowy pojedynek z Gryfem Polanów, zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:2 (1:1). Bramki dla podopiecznych trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka strzelili: Robert Maj i Tomasz Majerczak.

Victoria Sianów: Michał Turkacz – Kacper Szczepaniuk, Eryk Pomarański, Cezary Pająk, Jacek Żuchowski (70. Tomasz Karpicz), Michał Rokicki, Robert Maj (81. Tobiasz Zacharewicz), Łukasz Zawada (70. Adrian Gołuchowski), Konrad Wagner, Tomasz Majerczak i Maciej Bachleda. W rezerwie pozostawali: Piotr Koza oraz Damian Rybisz.

Komentując to spotkanie, trener M. Lisztwan, napisał:

– Przyczyn naszej porażki musimy upatrywać przede wszystkim w naszej nieskuteczności. Stworzyliśmy sobie w tym meczu co najmniej kilka sytuacji, które powinniśmy zamienić na bramki.

W pierwszej połowie zdobyliśmy gola za sprawą Roberta Maja, który dobił strzał Macieja Bachledy.

Kiedy w 50. gospodarze wykorzystali rzut karny, wiadome było, że będziemy do końca walczyć o korzystny rezultat.

Z przebiegu gry byliśmy w mojej ocenie zespołem lepszym. Prowadziliśmy grę, stwarzaliśmy okazje bramkowe, mieliśmy swoje sytuacje. Między innymi wtedy, kiedy zmierzającą już do pustej bramki piłkę, po strzale Tomka Majerczaka, z linii bramkowej wybił jeden z obrońców gospodarzy.

W doliczonym czasie gry zaryzykowaliśmy, co wykorzystali miejscowi. My zdobyliśmy jeszcze gola strzelonego przez Tomasza Majerczaka, po dośrodkowaniu Konrada Wagnera, ale było za późno, aby doprowadzić do remisu.

Dużo emocji wzbudzały niektóre decyzje sędziego. Na przykład o rzucie wolnym z którego padła bramka, rzucie karnym dla gospodarzy, czy braku czerwonej kartki za faul na wychodzącym “sam na sam” z bramkarzem, Adrianie Gołuchowskim. Mogę powiedzieć tylko tyle, że na to już wpływu nie mamy. 

Teraz skupiamy się na tym, żeby jak najlepiej się przygotować do najbliższego meczu na własnym stadionie. Będziemy chcieli powalczyć o komplet punktów w sobotę.

Dwa pozostałe spotkania z udziałem naszych zespołów zostały rozegrane w niedzielę.

Jeszcze przed południem swój drugi mecz ligowy na własnym boisku, rozpoczęli piłkarze KS Sieciemin. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, przegrali z Wybrzeżem Biesiekierz 0:2 (0:1).

KS Sieciemin – Robert Popławski, Damian Janczyszyn, Radosław Kruk, Kamil Zbylut, Liwiusz Dobrzyński (60. Krystian Kruk), Damian Kowalski, Łukasz Cygan, Marcin Rogala (86. Marcel Hryckowian), Tomasz Hawryluk (68. Michał Rokitka), Bartosz Szmajdziak (60. Karol Pudzik) i Jacek Janczyszyn.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

– Niestety, ale w meczu z czołową drużyną naszej ligi, musieliśmy uznać jej wyższość. Mecz dla nas ułożył się niepomyślnie. Tracąc bramkę z rzutu karnego, musieliśmy gonić wynik.

W pierwszej połowie zmarnowaliśmy dwie sytuacje sam na sam z bramkarzem gości. Najpierw piłka po strzale Jacka Janczyszyna trafiła w słupek, a chwilę później minęła światło bramki. Tuż po przerwie Wybrzeże podwyższyło prowadzenie po rzucie różnym. Do końca meczu, pod obiema bramkami niewiele się działo, gdyż dobrze funkcjonowały bloki obronne obu zespołów.

Po meczu mieliśmy spory niedosyt. Przegraliśmy mecz po dwóch stałych fragmentach gry, choć z przebiegu spotkania można było pokusić się o zdobycz punktową.

Późnym popołudniem przyszło zagrać piłkarzom KS SKIBNO. Ich wyjazdowym rywalem był Saturn Mielno. Mecz zakończył się remisem 2:2 (2:1). Bramki dla podopiecznych trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, strzelili: Przemysław Winnicki i Mateusz Rymarkiewicz.

KS SKIBNO: Jakub Lachowski (46. Krzysztof Marcinek) – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Krzysztof Przydacz, Wojciech Chabowski, Adam Pietraszkiewicz, Zbigniew Dominkiewicz, Marcel Wołoszyński, Wojciech Fąfara, Przemysław Winnicki (46. Mateusz Rymarkiewicz), Krzysztof Olczak (55. Aleksander Sobolewski).

 Komentując to spotkanie, trener W. Piątek, napisał:

– Dwie sporne sytuacje, a dokładniej stałe fragmenty gry, po których przeciwnik strzelił nam dwie bramki, zaważyły o tym, że nie zabieramy ze sobą kompletu punktów. Szkoda, bo do samego końca zespół ofiarnie walczył o wywiezienie korzystnego wyniku z Mielna. Niestety w kilku dogodnych sytuacjach zabrakło postawienia przysłowiowej „kropki nad i”. 

Pomimo niekorzystnego dla nas wyniku, jestem zadowolony z gry zespołu. Drugi mecz z rzędu realizujemy założenia taktyczne, co dobrze prognozuje przed dwoma najbliższymi spotkaniami, które będą ważne dla naszej pozycji w tabeli.

Już za tydzień jedziemy do lidera z Malechowa, a za dwa tygodnie podejmiemy u siebie trzeci LZS Kowalewice. Korzystne wyniki w tych meczach, pozwolą nam podjąć walkę o zwycięstwo w lidze.

W najbliższy weekend – 25/26 marca 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

młodzicy: Victoria Sianów: 25 marca 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – ze Zrywem Kretomino,

III liga kobiet, seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów:  25 marca 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z KP Błękitni Stargard,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  25 marca 2023 r., o godz. 15.oo – u siebie – z Vimobilią Będzino,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 26 marca 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – u siebie – z UKS Orlik Darłowo,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 26 marca 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Iskrą Białogard,

A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 26 marca 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Arkadią Malechowo.

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu z Gryfem Polanów w Polanowie – Aleksandra Rutkowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 20.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →

Ułatwienia dostępu