Vicemistrzyni Polski z Sianowa

Podczas Mistrzostw Polski Karate Kyokushin, które odbyły się w Drawsku Pomorskim, zawodniczka BURU Klub Karate Kyokushin – Aleksandra Hinz wywalczyła srebrny medal w kategorii kumite kadetek +45 kg. To ogromne osiągnięcie, szczególnie że tegoroczna edycja mistrzostw była rekordowa – w wydarzeniu udział wzięło aż 438 zawodników z 70 klubów z całej Polski.

To drugi medal Mistrzostw Polski utalentowanej zawodniczki z Sianowa – w poprzednim roku Aleksandra zajęła III miejsce, natomiast w grudniu wygrała Puchar Polski.

Z dobrej strony pokazał się Kacper Szajrych, który zajął 5. miejsce w konkurencji Kata oraz wygrał swoją pierwszą walkę eliminacyjną w Kumite, prezentując wysoki poziom.

Pozostali reprezentanci klubu: Zuzanna Gostyńska, Martin Chrząszcz, Antoni Grabarek i Paulina Misiura również z zaangażowaniem rywalizowali na matach, zdobywając cenne doświadczenie w konfrontacji z zawodnikami z całego kraju. Udział w tak prestiżowej imprezie sportowej to dla nich ważny krok w sportowym rozwoju.

Start zawodników został zrealizowany i sfinansowany w ramach zadania publicznego Gminy Sianów w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Tekst i zdjęcia: BURU KKK

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Mammobus TRUST 25 aktualności

Od raka nie można wziąć urlopu – dlatego warto się badać

Rak piersi pojawia się bez względu na zaplanowane wcześniej obowiązki czy wyjazdy wakacyjne. Dlatego tak ...
więcej →
Przed meczem Urzędnicy Rzemieślnicy w ramach obchodów 38. Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Trzecie zwycięstwo Rzemieślników z kolei!

Mecze piłkarskie Urzędników z Rzemieślnikami – wcześniej Taksówkarzami – to tradycyjna impreza piłkarska,  rozgrywana od ...
więcej →
Wianki, śpiew i świętojańska magia – wyjątkowy wieczór w Łazach 2 aktualności

Wianki, śpiew i świętojańska magia – wyjątkowy wieczór w Łazach

Już 24 czerwca 2026 r. o godz. 19:00 zapraszamy na główne zejście na plażę w ...
więcej →

Ułatwienia dostępu