W 1829 roku wybudowano szosę Koszalin – Gdańsk ( w tym czasie zatarto ślady istnienia zamku). Przy budowie drogi na Koszalin przez Górę Chełmską pracowało 100 polskich uchodźców, którzy po upadku powstania listopadowego przeszli na teren byłych Prus.
Wybudowano drogę Koszalin – Gdańsk
udostępnij:
Facebook
Twitter
LinkedIn
inne aktualności
Międzynarodowy triumf sianowskich akrobatów we Włoszech. Grad medali dla klubu AcroVibe!
9 czerwca, 2026
W dniach 30–31 maja 2026 roku w prestiżowym Teatro Sociale di Como we Włoszech odbyły ...
więcej →
Granty sołeckie 2026 przyznane!
9 czerwca, 2026
Wsparcie finansowe w wysokości 20 tys. zł otrzyma 200 sołectw z regionu w tym jedno ...
więcej →



