Zespół taneczny ” Demonki”

Zespół taneczny ” Demonki” powstał w roku 1992. Działał przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Sianowie, założycielem zespołu była choreograf z wykształcenia Pani Tatiana Michalewicz- Filus , która pochodzi z Ukrainy ale od kilku lat mieszka w Polsce.

Kierując zespołem wprowadziła go na szczyty popularności. W zespole występowały dziewczęta w wieku od 7 do 11 lat. W roku 1993 w Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Koszalinie “Demonki” zdobyły Srebrną Lirę.

W roku 1993 zespół gościł w mieście Teterow, w okręgu Neubrandenburg podczas odbywających się Dni Polsko- Niemieckich i dał tam dwa koncerty – jeden dla miasta, drugi dla Domu Seniora. Występy cieszyły się dużym powodzeniem. Wszystkie dzieci otrzymały upominki.

W dniach od 16 do 19 czerwca 1994 roku zespół przebywał na I Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Tanecznych w Gorzowie Wielkopolskim. Został tam zaproszony jako jeden z 12 zespołów z całej Polski.

Demonki” za taniec “WESOŁY BATALION” otrzymały w nagrodę aparat fotograficzny marki “Kodak” oraz dyplom. Sianowski zespół taneczny przywiózł też z Gorzowa Wielkopolskiego , a nastepnie z Siedlec w roku 1995 tytuł wicemistrza i mistrza kraju startując w kategoriach do lat 10 i 14.

W roku 1995 pojechały na Mistrzostwa Europy do Lubljany. Rywalizowały z zespołami 14-letnich tancerzy, mimo to zdobyły bardzo dobre “szóste ” miejsce w European Championship do lat 14 w kategorii Show Dance Formation. W roku 1995 i 1996 zdobyły Puchar Polski Tanecznych Formacji Dance Show w kategorii młodzików w Szczecinie.

Na ogólnopolskim festiwalu w Koninie zespół był po raz pierwszy i od razu podbił publiczność , zdobywając “Złoty Aplauz” w kategorii inscenizacji tanecznych i nagrodę Grand Prix .Drugi rok z rzędu był także w ścisłej czołówce Tęczowego Music Boksu.

W roku 1997 ogromnym sukcesem “Demonek” na Mistrzostwach Polski było zajęcie I miejsca w kategorii zespołów Show Dance, rywalizując z najlepszymi zespołami w kraju . Na tej imprezie dzieci zaprezentowały dwa układy taneczne, grupa zasadnicza “FOOTBALL BYKI Z AMERYKI”, natomiast grupa wstępna pokazała układ “KRETY I MYSZY”.

Rok 1997 -sianowski zespół powrócił z Mistrzostw Europy Formacji Show Dance , mający już na swoim koncie tytuł mistrzów Europy, uplasował się w ścisłym gronie finalistów. Mistrzostwa odbyły się w miejscowości Portoroż w Słowenii i trwały od 3 do 5 lipca 1997 roku. Wzięło w nich udział około tysiąca uczestników: formacje i duety show dance, electric boogi, hip hop, swing i disco.

Reprezentowały one 10 krajów europejskich wśród nich: Francję, Niemcy, Polskę, Holandię, Węgry, Chorwację i Słowenię. “Demonki” zakwalifikowały się do finałowej szóstki zespołów i wywalczyły czwartą lokatę- . Mistrzostwo Europy zdobył zespół gospodarzy.

Ogromne wrażenie wywarła na ‘Demonkach” Wenecja, którą odwiedziły po mistrzostwach, ale również miejscowość Portoroż i wspaniały hotel z basenami, w którym były zakwaterowane.

13 grudnia 1997 roku otrzymały dyplom z Polskiej Federacji Tańca za zajęcie I miejsca dla Formacji “Demonki” już jako Koszalin, a nie Sianów, w kategorii Formacji Młodzików PUCHARU POLSKI Show Dance w Szczecinie.

Skład zespołu: Katarzyna Gałęza, Marlena Kapuścińska, Dorota Krukowska, Barbara Miłosz, Natalia Woźniak, Katarzyna Wojtczak, Gabriela Kowalewska, Anna Pietrzak, Renata Elias, Anna Trzonkowska, Beata Przygudzka, Magdalena Kuchta, Urszula Piszczecka, Joanna Lewandowska, Iwona Dubyk, Kamila Dworaczyk, Katarzyna Krawczyk , Renata Skocka, Agata Konarska, Katarzyna Ratajczak, Tomasz Kaszak, Michał Szypryt, Kamil Macur, Justyna Kornacka, Emilia Dadoń, Agata Krzywicka, Anna Kogut, Paulina Heller, Anna Godlejewska, Monika i Anita Dziuba.

Marlena Kapuścińska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →
baner na fb kopia aktualności

Beach Cup Łazy 2024 – ODWOŁANY

Turniej został odwołany z przyczyn od nas nie zależnych. Przepraszamy za niedogodności.
więcej →
bon energetyczny aktualności

Bon Energetyczny – Składanie wniosków od 1 sierpnia 2024 r.

7 czerwca 2024r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym ...
więcej →

Ułatwienia dostępu