FOLK FILM FESTIWAL ZA NAMI

Już po raz trzeci Festiwal Filmów o Wsi – FOLK FILM FESTIWAL stał się elementem krajobrazu Gminy i Miasta Sianów. Długie przygotowania opłaciły się, bowiem z roku na rok festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jak widać założenia Festiwalu, czyli potrzeba promocji polskiej kultury ludowej, pasja do kina, zainteresowanie innymi dziedzinami sztuki, spełniają wizję społeczeństwa oraz organizatorów. 
Festiwal był okazją do spotkania się mieszkańców Pomorza Środkowego oraz turystów zwiedzających nasze piękne okolice. 
Organizatorzy zachęcili do udziału poprzez liczne wydarzenia, począwszy od: wernisażu wystawy „65-lecia Kina Zorza w Sianowie”, spotkania z Joanną Krężelewską, autorką książki „Historia pisana zbrodnią”, konkursu krótkich filmów o wsi – KOKOFY, konkursu na „Najlepsze pierogi Pomorza Środkowego”, spotkania z aktorem Arturem Barcisiem, kiermaszu smaków, rękodzieła, pokazu filmów, rozmowy o wsi, koncertu zespołu „Czesław Śpiewa”, zabawy ludowej z zespołem Akces, spektaklu Teatru Capitol z Warszawy z udziałem Joanny Kurowskiej, Anny Oberc, Piotra Gąsowskiego oraz Pawła Królikowskiego, spotkania z w/w aktorami, występów teatrów ulicznych – teatr „Z głową w chmurach” oraz teatr „Na walizkach”, oraz Sianowskiego Przeglądu Zespołów Ludowych.
Bez zaangażowania ze strony organizatorów, współorganizatorów, sponsorów, pracowników technicznych, wolontariuszy nie udałoby się zrealizować tak wielkiego i pięknego przedsięwzięcia.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim osobom, które tworzyły Folk Film Festiwal:
Niezwykle istotny był także udział i zaangażowanie Pana Andrzeja Binka- Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Macieja Berlickiego – Burmistrza Gminy i Miasta Sianów, Pana Józefa Lewandowskiego – Prezesa firmy Agrokom z Kłosu, Pana Jarosława Lewandowskiego – Prezesa firmy Agrokom z Kłosu oraz Pana Adama Sulaka – Dyrektora handlowego New Holland. To dzięki Państwa obecności Festiwal staje się imprezą wysokiej rangi w środowisku wiejskim.
Dziękujemy instytucjom, które wsparły Festiwal finansowo i mertyorycznie: Firma Agrokom z Kłosu, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe z Koszalina, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Podziękowania należą się również Burmistrzowi Gminy i Miasta Sianów za ufundowanie nagród w konkursie krótkich filmów o wsi KOKOFY oraz konkursie na “Najlepsze pierogi Pomorza Środkowego”.

Patronat honorowy nad festiwalem objęli przedstawiciele najwyższych urzędów, uświetniając swym autorytetem to wyjątkowe przedsięwzięcie. Dziękujemy: Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofowi Jurgiel, Wicemarszałkowi Jarosławowi Rzepie Województwa Zachodniopomorskiego oraz Dyrektorowi Narodowego Centrum Kultury Marekowi Mutor.
Dziękujemy także tym, którzy tegoroczną edycję FFF objęli patronatem medialny – TVP Kultura, Telewizji Polskiej S.A. Odział Szczecin, TV MAX, Radiu Plus, Radiu Koszalin, Dziennikowi Głosu Koszalińskiego oraz Tygodnikowi Miasto Koszalin.

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, których tak licznie spotykamy podczas przygotowania festiwalu i w czasie jego trwania. Bez Państwa pomocy, zrozumienia i przyjaźni Festiwal nie mógłby dojść do skutku. To Państwa obecność i zainteresowanie inspirują nas i pokazują, że nasza praca jest potrzebna.

Tekst: Urszula Jackowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

komunikat ogłoszenia

Powołano obwodowe komisje wyborcze w Gminie Sianów

Uprzejmie zawiadamiam, że Postanowieniem Nr 250/2023 z dnia 21 września 2023 r. Komisarz Wyborczy w …

więcej →
plakat dzien seniora pomoc społeczna

Zapraszamy na Dzień Seniora

więcej →
Victoria Vimobilia (2) sport

Komplet naszych drużyn w grze o ligowe punkty!

Od minionego weekendu, w grze o ligowe punkty są już wszystkie nasze zespoły. Zaczynając od …

więcej →

Ułatwienia dostępu