300 tys. złotych dofinansowania

Z wielką radością informujemy że Gmina Sianów otrzymała 300 tys. złotych dofinansowania w ramach wieloletniego Programu „Senior+” na lata 2015-2020. Dzięki wsparciu, którego grantodawcą jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Gmina w najbliższym czasie zrealizuje plany kompleksowej adaptacji i wyposażenia parteru budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Armii Polskiej 33 w Sianowie. Powstanie w nim placówka wspierająca osoby po 60 r.ż. jako Dzienny Dom „Senior +”. Miejsce przyjazne i w pełni dostosowane do potrzeb 30 osób w wieku senioralnym, bogate w ofertę kulturalną, prozdrowotną, integracyjną i opiekuńczą. 

Będzie to 8 placówka tego typu w województwie zachodniopomorskim i trzecia w regionie (obok istniejących w Koszalinie i Darłowie). Celem naszym jest ciągłe wspieranie seniorów, a także  stwarzanie im warunków do godnego życia, aktywnego i spełnionego. Liczymy, iż inwestycja Dziennego Domu „Senior +” przyczyni się do ich spełnienia i integracji pokoleniowej naszej społeczności.

Niebawem rozpoczniemy prace remontowe-adaptacyjne budynku. Termin ich zakończenia i jednocześnie otwarcia placówki planowany jest na druga połowę roku.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu