300 tys. złotych dofinansowania

Z wielką radością informujemy że Gmina Sianów otrzymała 300 tys. złotych dofinansowania w ramach wieloletniego Programu „Senior+” na lata 2015-2020. Dzięki wsparciu, którego grantodawcą jest Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Gmina w najbliższym czasie zrealizuje plany kompleksowej adaptacji i wyposażenia parteru budynku dawnej Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Armii Polskiej 33 w Sianowie. Powstanie w nim placówka wspierająca osoby po 60 r.ż. jako Dzienny Dom „Senior +”. Miejsce przyjazne i w pełni dostosowane do potrzeb 30 osób w wieku senioralnym, bogate w ofertę kulturalną, prozdrowotną, integracyjną i opiekuńczą. 

Będzie to 8 placówka tego typu w województwie zachodniopomorskim i trzecia w regionie (obok istniejących w Koszalinie i Darłowie). Celem naszym jest ciągłe wspieranie seniorów, a także  stwarzanie im warunków do godnego życia, aktywnego i spełnionego. Liczymy, iż inwestycja Dziennego Domu „Senior +” przyczyni się do ich spełnienia i integracji pokoleniowej naszej społeczności.

Niebawem rozpoczniemy prace remontowe-adaptacyjne budynku. Termin ich zakończenia i jednocześnie otwarcia placówki planowany jest na druga połowę roku.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →
baner na fb kopia aktualności

Beach Cup Łazy 2024 – ODWOŁANY

Turniej został odwołany z przyczyn od nas nie zależnych. Przepraszamy za niedogodności.
więcej →
bon energetyczny aktualności

Bon Energetyczny – Składanie wniosków od 1 sierpnia 2024 r.

7 czerwca 2024r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym ...
więcej →

Ułatwienia dostępu