315 dzieci z terenu gminy Sianów uczy się pływać!

Dzięki aktywności sianowskiego magistratu, Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w  Kędzierzynie oraz Klubu Sportowego Victoria Sianów 315 dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych uczęszcza w cotygodniowych zajęciach pływackich prowadzonych w Parku Wodnym w Koszalinie.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w  Kędzierzynie realizuje swój projekt pn. „Aqua edukacja” już od września 2016 r., Klub Sportowy Victoria Sianów zadanie „Umiem pływać” od lutego 2017 r. Dzięki środkom pozyskanym z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich dzieci mają zapewnioną opiekę instruktorską, wychowawczą, transport, ubezpieczenie oraz catering w postaci kanapek, które przygotowywane są w ścisłej współpracy z poszczególnymi szkołami. Już niebawem bo 14 czerwca nastąpi finał programów, kiedy to dzieci uczestniczące w zajęciach rywalizować będą w I Mistrzostwach Gminy w pływaniu. Beneficjanci projektu dopingowani przez pozostałych uczniów oraz rodziców przystąpią do rywalizacji w kategorii dziewcząt, chłopców oraz sztafet. Warto podkreślić, iż na oba projektu organizacje pozarządowe pozyskały 300 tys. zł z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu