315 dzieci z terenu gminy Sianów uczy się pływać!

Dzięki aktywności sianowskiego magistratu, Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych w  Kędzierzynie oraz Klubu Sportowego Victoria Sianów 315 dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych uczęszcza w cotygodniowych zajęciach pływackich prowadzonych w Parku Wodnym w Koszalinie.

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych w  Kędzierzynie realizuje swój projekt pn. „Aqua edukacja” już od września 2016 r., Klub Sportowy Victoria Sianów zadanie „Umiem pływać” od lutego 2017 r. Dzięki środkom pozyskanym z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich dzieci mają zapewnioną opiekę instruktorską, wychowawczą, transport, ubezpieczenie oraz catering w postaci kanapek, które przygotowywane są w ścisłej współpracy z poszczególnymi szkołami. Już niebawem bo 14 czerwca nastąpi finał programów, kiedy to dzieci uczestniczące w zajęciach rywalizować będą w I Mistrzostwach Gminy w pływaniu. Beneficjanci projektu dopingowani przez pozostałych uczniów oraz rodziców przystąpią do rywalizacji w kategorii dziewcząt, chłopców oraz sztafet. Warto podkreślić, iż na oba projektu organizacje pozarządowe pozyskały 300 tys. zł z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu