4 medale Mistrzostw Polski dla UKS Kometa Sianów

4-17.12.2017 r. w Lubinie i Kępnie odbyły się Mistrzostwa Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Z czego aż pięciu zawodników z Komety zdobyło upragniony medal.

Zaczynając od kategorii młodzieżowej dobrze spisali się Patryk Jas i Kornelia Kowalczyk, którzy zdobyli brązowe medale  w grach podwójnych.

Patryk zagrał  w parz z  Bartoszem Szukała ( Przeźmierowo )- brązowy medal

Kornelia zagrała w parze z Aleksandrą Paprzycką ( Gdańsk )- brązowy medal

W Mistrzostwach Polski Juniorów , zawodach, które odbyły się w Kępnie ( w tym samym terminie PZBad podzielił na kategorie mistrzostwa ponieważ 1 organizator nie byłby w stanie zorganizować 5 mistrzostw jednocześnie- zawody juniorów i młodzików młodszych odbyły się w Kępnie.

Nestor Gabrysiak wziął udział w bardzo mocno obsadzanych konkurencjach jakimi są: gra mieszana i podwójna. W mixta wystąpił w parze z Agnieszką Forytą ( Lubliniec ) ostatecznie plasując się na miejscu 5/8.

W juniorach młodszych byłem świadkiem mega niespodzianki w grze mieszanej. A mianowicie Norbert Markowski w parze z Michaliną Surówką wywalczyli wice mistrzostwo kraju do lat 17. W drodze do finału toczyli bardzo zacięte pojedynki, często wygrywając w końcówkach co   w badmintonie świadczy o mocnej psychice. Znakomicie też wykorzystali potknięcie najlepszej polskiej pary  mixtowej, która odpadła w 8 ce. W finale zabrakło doświadczenia, to pierwsza taka sytuacja dla naszych. Grać w wielkim FINALE.

Norbert bardzo dobrze jeszcze się zaprezentował w grze pojedynczej zajmując ostatecznie miejsce 5/8.

Norbert Markowski/Michalina Surówka  w grze mieszanej– srebrny medal

Krążek o najwyższej wartości ( ZŁOTY J ) również pierwszy raz w karierze zdobyła Martyna Kowalczyk w grze podwójnej. Tym razem Martyna wystartowała ze swoją kadrową partnerką Dominiką Gajdą ( Kędzierzyn Koźle ) w Mistrzostwach Młodzików. Już  w pierwszej rundzie nasze dziewczyny stoczyły ciężki bój z numerem 1 zawodów ( parą  z Suchedniowa Juliami  Pająk/Pajek ). Poziom w grze podwójnej kobiet był bardzo wyrównamy dlatego też każdy mecz był trudny. W finale dziewczyny zaczęły od straty seta ale później było już tylko lepiej. Dziewczęta pozbierały myśli po paru niepowodzeniach i dążyły do celu.

Martyna Kowalczyk w parze  z Dominiką Gajdą – złoty medal

Trener: Ogromny zaszczyt pracować  z tak zorganizowaną i chętną wyzwań młodzieżą, cieszy mnie fakt, że praktycznie w każdej kategorii znaczymy coś w Polsce. Kometa zdobywa medale we wszystkich kategoriach  a proszę  mi wierzyć, że o medale bić się jest bardzo ciężko „bo każdy chce medal”. Systematyczna praca to klucz do sukcesu, łączenie ciężkiego treningu z nauką to jest ogromna sztuka. A nasi zawodnicy właśnie to pokazują…że można.

Dziękuję Pawłowi Horajskiemu za pomoc, trenerce Dorocie Grzejdak  ( Dorota podczas gdy ja byłem w Lubinie z dużą ekipą- ona podejmowała Kępno w tym samym czasie ), sponsorom- firmie Linea, Matysz –Drew, Gospodarstwu Rybackiemu DADOŃ, Sian-Ryb  Sylwester Strojnowski i innym, których nie zdołałem wymienić. Dziękuję wszystkim.

 Nakład środków finansowych na 2 ogromne – największe imprezy  w Polsce w jednym czasie ( i to jeszcze pod koniec roku ) uszczupliły budżet klubu praktycznie do minimum. Ale opłacało się… 

Robert Kowalczyk

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu