Droga między trzema wieżami

Szlak kulturowo-pielgrzymkowy „Droga między trzema wieżami” promuje lokalną turystykę i dziedzictwo kulturowe Pomorza Środkowego. Wytyczony został w Gminie Sianów pośród trzech niewielkich, miejscowości, które za sprawą strzelistych wież kościelnych, bogactwa architektonicznego cysterskiego gotyku i luterańskiej sztuki liturgicznej stały się słynne w całym regionie i kraju.  

Dziś trzy świątynie w Suchej Koszalińskiej, Iwięcinie i Osiekach zapraszają wszystkich wędrowców, turystów i okolicznych mieszkańców na bezpłatny cykl koncertów liryczno-poetyckich pn. „Adoratorium Osieckie, czyli rozmowy z Barankiem”, połączone z gawędą o swej historii. Autorem tekstów jest  ks. Henryk Romanik – proboszcz parafii pw. św. A. Padewskiego w Osiekach, muzykę skomponował słynny pianista, kompozytor Rafał Kowalewski, utwory wykonuje 5-cio osobowy zespól  „Vesper” pod kierownictwem Ewy Czapik-Kowalewskiej. To wyjątkowe wydarzenia, prawdziwie emocjonujące i pełne refleksji.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

TERMINY KONCERTÓW:

* 25.08.2017r – Kościół w Suchej Koszalińskiej, godz. 19.00 -20.00
* 15.09.2017r – Kościół w Osiekach, godz. 19.00 -20.00W trzech zabytkowych świątyniach,  można doświadczyć  niezwykłe, pełne kontemplacji i wzruszenia, otwarte dla mieszkańców i pielgrzymów całego świata. Zorganizowane zostaną w trzech zabytkowych świątyniach w Iwięcinie, Suchej Koszalińskiej i Osiekach – na trasie szlaku kulturowego „Droga między trzema Wieżami”, stanowiącej fragment Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba. Oprawę muzyczną zapewni Rafał Kowalewski znany pianista, kompozytor i aranżer. Stworzy prawdziwą ucztę dla duszy i umysłu, połączoną z gawędą o historii świątyń i modlitwą.  Adoratorium – wykona zespół wokalno-instrumentalny „VESPER” pod kierownictwem p. Ewy Czapik-Kowalewskiej, na podstawie tekstów ks. Henryka Romanika – proboszcza parafii pw. św. Antoniego Padewskiego.

TERMINY KONCERTÓW:
* 25.08.2017r – Kościół w Suchej Koszalińskiej, godz. 19.00 -20.00
* 15.09.2017r – Kościół w Osiekach, godz. 19.00 -20.00
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

 W trzech zabytkowych swiatyniach organizowane sa atmosfery pełnej wzruszeń i kontemplacji.

Do tekstów poetyckich ks. Henryka Romanika, proboszcza parafii pw.św. A. Padewskiego w Osiekach, słynny aranżer i kompozytor – Rafał Kowalewski stworzył  autorską muzykę. Wykonawcami  14 nastrojowych utworów są wokalistki z zespołu VESPER”.

 Zapraszamy do drogi pomiędzy trzema miejscowościami,

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu