Paweł Spisak po raz szósty Mistrzem Polski!

Paweł Spisak (Jeździecki Klub Sportowy Dako Galant Skibno), startujący na koniu Banderasie – po raz szósty w swojej bogatej karierze – został Mistrzem Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego!

            – „Nie ukrywam, że jechaliśmy na te zawody (Festiwal Jeździecki Baborówko – przyp. Ryszard Wątroba) z dużym apetytem na sukces – przyznał Paweł Spisak red. Krzysztofowi Marczykowi na łamach „Głosu Koszalińskiego” z 5 lipca 2017 r.

            – Wiedziałem, w jakiej formie jest Banderas, jak świetnie był przygotowany. Wiedziałem, że mogę z nim powalczyć o najwyższe cele. Ale okazało się, że Festiwal był dla nas wielką huśtawką nastrojów, nie tylko przez deszczową pogodę. Pierwszy dzień mocno namieszał nam w głowach. Spisaliśmy się poniżej naszych oczekiwań, poniżej możliwości. Banderas to pobudliwy, emocjonalny koń, więc ekstremalne, deszczowe warunki atmosferyczne, mocno na niego wpłynęły. Na szczęście w kolejnych dniach zawodów obyło się bez przykrych niespodzianek. Koń świetnie galopował i skakał, czego efektem był tytuł mistrzowski. Banderas potwierdził, że w tym sezonie jest w bardzo dobrej formie. Oby jego galopy i skoki wyglądały podobnie podczas kolejnych zawodów we Francji oraz najważniejszych startów, podczas Mistrzostw Europy WKKW w dniach 16-20 sierpnia 2017 r. w Strzegomiu – posumował Paweł Spisak”.

            Gratulujemy! Życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

komunikat ogłoszenia

Powołano obwodowe komisje wyborcze w Gminie Sianów

Uprzejmie zawiadamiam, że Postanowieniem Nr 250/2023 z dnia 21 września 2023 r. Komisarz Wyborczy w …

więcej →
plakat dzien seniora pomoc społeczna

Zapraszamy na Dzień Seniora

więcej →
Victoria Vimobilia (2) sport

Komplet naszych drużyn w grze o ligowe punkty!

Od minionego weekendu, w grze o ligowe punkty są już wszystkie nasze zespoły. Zaczynając od …

więcej →

Ułatwienia dostępu