Podziękowania dla wolontariuszy

Na terenie Gminy Sianów odbywa się wiele akcji charytatywnych. Akcje te nie kończyłyby się sukcesem, gdyby nie ofiarność ludzi, ale również bezinteresowne zaangażowanie wolontariuszy, którzy pokazują jak przez swoje dobre działanie każdy człowiek może zmieniać świat wokół siebie. Każdemu z nich należą się wyjątkowe podziękowania.

Jak co roku najaktywniejsi wolontariusze zostali wyróżnieni statuetkami Wolontariusza roku 2016, a dla wszystkich którzy angażują się liczne akcje charytatywne przygotowana została muzyczna niespodzianka.

Odbył się koncert Katarzyny Groniec pt. „ZOO”. Muzyczne spotkanie z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontowała z własną wrażliwością artystyczną. Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.

W tym roku przyznano trzy tytuły Wolontariusza Roku 2016. Pierwsza uhonorowana została Pani Ewy Jakóbowskiej, która jest osobą czułą, wrażliwą, pracowitą i udzielającą się w czyny społeczne Sianowa. Pani Ewa jest wielką miłośniczką zwierząt. Od wielu lat po kilka razy w ciągu dnia dogląda i dokarmia bezdomne koty na działkach koło osiedla Słowackiego. Niejednokrotnie znalazła dla nich nowy dom. Pomoc, którą ofiaruje bezdomnym kotom stara się robić we własnym zakresie. Dzięki opiece Pani Ewy wiele kotów zostało poddanych leczeniu. W opiekę nad zwierzętami wkłada całe swoje serce oraz wielkie zaangażowanie.

Druga nagroda trafiła do Pani Olga Lewandowska, która jest v-ce prezesem w Sianowskiej Fundacji Jesteśmy Razem. Pani Olga angażuje się we wszystkie akcje charytatywne organizowane przez fundację oraz pomaga w bieżącej działalności fundacji, której celem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym na terenie Gminy i Miasta Sianów, w szczególności osobom dotkniętym poważnymi, trudno uleczalnymi schorzeniami, oczekującym na trudne bądź drogie zabiegi medyczne.

Ostatnim wolontariuszem roku 2016 została Ochotnicza Straż Pożarna w Sianowie, która działa na terenie miasta od 1889 roku, a od 1945 roku na terenach odzyskanych.  Sianowscy strażacy to ludzie poświęcają swój prywatny czas, aby służyć pomocą mieszkańcom w każdej sytuacji.  I nie tylko , gdy zawyje alarm, lecz również z potrzeby serca.

W ostatnich latach angażowali się w akcje charytatywne na terenie miasta i gminy, czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy w czasie akcji „Dziewczynki z zapałkami” oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zabezpieczali rajdy organizowane przez Sianowski Klub 4 x 4, Bieg im. Ryszarda Targaszewskiego, czy imprezy gminne np. piknik z okazji Święta Flagi czy uroczystości rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego. Kultywują tradycję i towarzyszą mieszkańcom w czasie Drogi Krzyżowej i procesji Bożego Ciała, czuwają przy Grobie Pańskim, a ostatnio towarzyszą w orszaku Trzech Króli w Koszalinie. Angażują się w działalność prewencyjną, przeciwpożarową i kulturalno-oświatową szkoląc dzieci i młodzież oraz przeprowadzając liczne pokazy z ratownictwa i pierwszej pomocy.

Wszystkim wolontariuszom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

W Gminie Sianów w różne działania charytatywne w roku 2016 zaangażowało się ponad 270 osób. W sumie w minionym roku podczas różnych akcji i zbiórek finansowych zebrali ponad 115 tys. zł. Dziękujemy wszystkim za chęć niesienia pomocy.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Oldboje Stowarzyszenia przed meczem w Skibnie aktualności

Sezon z jednym awansem i odzyskanym tytułem za nimi!

Piłkarski sezon 2023/2024 za nimi! Jeden spektakularny awans siecieminian i równie efektowny tytuł sianowian, to ...
więcej →
Plakat ringo 2 aktualności

Serdecznie zapraszamy na plażowy turniej Ringo w Łazach!

Już 31 lipca 2024 roku o godzinie 10:00 ruszamy z niesamowitą zabawą na plaży. Turniej ...
więcej →
PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →

Ułatwienia dostępu