Podziękowania dla wolontariuszy

Na terenie Gminy Sianów odbywa się wiele akcji charytatywnych. Akcje te nie kończyłyby się sukcesem, gdyby nie ofiarność ludzi, ale również bezinteresowne zaangażowanie wolontariuszy, którzy pokazują jak przez swoje dobre działanie każdy człowiek może zmieniać świat wokół siebie. Każdemu z nich należą się wyjątkowe podziękowania.

Jak co roku najaktywniejsi wolontariusze zostali wyróżnieni statuetkami Wolontariusza roku 2016, a dla wszystkich którzy angażują się liczne akcje charytatywne przygotowana została muzyczna niespodzianka.

Odbył się koncert Katarzyny Groniec pt. „ZOO”. Muzyczne spotkanie z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontowała z własną wrażliwością artystyczną. Katarzyna Groniec to znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, liryzm, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne.

W tym roku przyznano trzy tytuły Wolontariusza Roku 2016. Pierwsza uhonorowana została Pani Ewy Jakóbowskiej, która jest osobą czułą, wrażliwą, pracowitą i udzielającą się w czyny społeczne Sianowa. Pani Ewa jest wielką miłośniczką zwierząt. Od wielu lat po kilka razy w ciągu dnia dogląda i dokarmia bezdomne koty na działkach koło osiedla Słowackiego. Niejednokrotnie znalazła dla nich nowy dom. Pomoc, którą ofiaruje bezdomnym kotom stara się robić we własnym zakresie. Dzięki opiece Pani Ewy wiele kotów zostało poddanych leczeniu. W opiekę nad zwierzętami wkłada całe swoje serce oraz wielkie zaangażowanie.

Druga nagroda trafiła do Pani Olga Lewandowska, która jest v-ce prezesem w Sianowskiej Fundacji Jesteśmy Razem. Pani Olga angażuje się we wszystkie akcje charytatywne organizowane przez fundację oraz pomaga w bieżącej działalności fundacji, której celem jest niesienie pomocy osobom potrzebującym na terenie Gminy i Miasta Sianów, w szczególności osobom dotkniętym poważnymi, trudno uleczalnymi schorzeniami, oczekującym na trudne bądź drogie zabiegi medyczne.

Ostatnim wolontariuszem roku 2016 została Ochotnicza Straż Pożarna w Sianowie, która działa na terenie miasta od 1889 roku, a od 1945 roku na terenach odzyskanych.  Sianowscy strażacy to ludzie poświęcają swój prywatny czas, aby służyć pomocą mieszkańcom w każdej sytuacji.  I nie tylko , gdy zawyje alarm, lecz również z potrzeby serca.

W ostatnich latach angażowali się w akcje charytatywne na terenie miasta i gminy, czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy w czasie akcji „Dziewczynki z zapałkami” oraz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zabezpieczali rajdy organizowane przez Sianowski Klub 4 x 4, Bieg im. Ryszarda Targaszewskiego, czy imprezy gminne np. piknik z okazji Święta Flagi czy uroczystości rocznicowe wybuchu Powstania Warszawskiego. Kultywują tradycję i towarzyszą mieszkańcom w czasie Drogi Krzyżowej i procesji Bożego Ciała, czuwają przy Grobie Pańskim, a ostatnio towarzyszą w orszaku Trzech Króli w Koszalinie. Angażują się w działalność prewencyjną, przeciwpożarową i kulturalno-oświatową szkoląc dzieci i młodzież oraz przeprowadzając liczne pokazy z ratownictwa i pierwszej pomocy.

Wszystkim wolontariuszom gratulujemy i serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

W Gminie Sianów w różne działania charytatywne w roku 2016 zaangażowało się ponad 270 osób. W sumie w minionym roku podczas różnych akcji i zbiórek finansowych zebrali ponad 115 tys. zł. Dziękujemy wszystkim za chęć niesienia pomocy.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu