Nowy sprzęt dla OSP z Gminy Sianów

W poniedziałek, 15 października 2018 r., w remizie OSP Sianów miało miejsce uroczyste przekazanie pięciu jednostkom OSP z terenu naszej gminy sprzętu ratowniczego o wartości przekraczającej 30 tysięcy zł., zakupionego dzięki środkom Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości.

W ramach projektu pn. „Zakup wyposażenia do jednostek OSP na terenie Gminy Sianów niezbędnych do udzielenia pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia samorząd pozyskał 29 984,13 zł, co stanowiło 99% wartości sprzętu (wkład własny Gminy to 302,87 zł).

Dzięki dofinansowaniu zostały zakupione trzy zestawy ratownictwa medycznego R1, które zostały przekazane do OSP w Siecieminie, do OSP w Sierakowie Sławieńskim oraz do OSP w Sianowie. Zaś zakupione dwa defibrylatory, trafiły do OSP w Osiekach oraz do OSP w Iwięcinie.

Nowy sprzęt umożliwi sprawne podejmowanie przez Ochotnicze Straże Pożarne działań związanych z ratownictwem przedmedycznym, ochroną przeciwpożarową i przeciwpowodziową oraz w ramach innych zdarzeń i zagrożeń m.in. w wypadkach drogowych nie tylko na terenie gminy Sianów, ale również na terenie pozostałych gmin powiatu koszalińskiego. Doposażenie zapewni utrzymanie pełnej gotowości ratowniczej jednostek, co bezpośrednio wpłynie na czas prowadzenia działań ratowniczych, a tym samym czas udzielania pomocy poszkodowanym bezpośrednio na miejscu zdarzenia.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców z podziałem na typy lokali (AKTUALIZACJA 04.10.2023 r.)

AKTUALIZACJA 04.10.2023 r. W pierwotnym zestawieniu pominięty został jeden z wnioskodawców, w związku z czym …

więcej →
Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin 4 sport

Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin

W dniach 29 września – 1 października br. w Świnoujściu odbyło się zgrupowanie Kadry Polski …

więcej →
Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin sport

Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin

W dniach 17-22 września w Lublinie odbył się kurs instruktorów sportu karate organizowany przez Polski …

więcej →

Ułatwienia dostępu