PODWÓJNE ZŁOTO MARTYNY KOWALCZYK W BADMINTONIE

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie, Sianów 22-25.11.2018 r. Martyna Kowalczyk zdobyła dwa złote medale w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodzików w badmintonie. Martyna przez ostatnie dwa lata specjalizuje się w grach podwójnych. I właśnie w grze mieszanej w parze  z Dawidem Perkowskim (UKS Hubal Białystok )  wywalczyła złoty medal. Udał się rewanż białostockiej parze za Grand Prix Polski Gold 3 tygodnie wcześniej w Suchedniowie gdzie minimalnie musieli uznać wyższość Kasi Kisielewskiej, Kamila Kisielewskiego.  Tym razem to nasz mixt wygrał zdecydowanie 21:12, 21:10 osiągając swój pierwszy złoty medal w Mistrzostwach Polski.
Trener: Był to jeden z najłatwiejszych meczy w turnieju ( a niby finał ), Martyna zagrała jak profesor na serwisie, siatce i rezegraniu a Dawid  w ataku był bezbłędny. Taktyka zafunkcjonowała w 100%. W tym momencie można powiedzieć, że kamery ich uskrzydliły,  w pierwszych rundach trochę był  z tym kłopot.
Chwilę później Martyna wystąpiła  w grze podwójnej  w parze  z Dominiką Gajdą ( UKS Beninca Kędzierzyn Koźle ). O ile patrząc na początku zawodów na drabinkę turniejową można było powiedzieć, że nasze dziewczyny były ( przynajmniej według rozstawienia nr 1 ) faworytem to wszystko mogło się rozstrzygnąć już na niekorzyść w ćwierćfinale bo musiały bronić lotkę meczową ( i tu mogło być różnie ). Wszystko jednak ułożyło się szczęśliwie  23:21 w trzecim secie dla naszych… uf i jest medal.  Emocje sięgały zenitu.  Finał to odwieczne rywalki naszych dziewcząt Julia Pajek/ Julia Pająk ( Orlicz Suchedniów ). I tym razem zwycięstwo. Pierwszy set bardzo zacięty na naszą korzyść 25:23,  w drugim była już pełna kontrola 21:12.
Drugie ZŁOTO MARTYNY!!!
Spośród dziewcząt osiągnięcie najlepszego wyniku w całej Polsce robi wrażenie. Wśród chłopców 2 złote medale zdobył Dominik Kwinta ( UKS KS BAD Kraków ). Gra pojedyncza i podwójna.
Łącznie czworo naszych zawodników przecierało szlaki w mistrzostwach: Kinga Szuster, Martyna Kowalczyk, Mateusz Jankowski, Szymon Beniak.  
Trener: Uważam, że to  potrójny sukces Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kometa” Sianów. Organizacja takiej imprezy to wielkie wyzwanie. Ciężko jest czasem połączyć organizację i wynik sportowy. Dzięki współpracy i zaangażowaniu wielu osób, całego zarządu klubu ( Anny Grigoriadu, Zbigniewa Zięby, Ewy Markowskiej, Joanny Kowalczyk), sędziów, zawodników, rodziców i osób z dobrym sercem udało się stworzyć ŚWIĘTO BADMINTONA W SIANOWIE na które od momentu wygrania konkursu czekaliśmy 6 miesięcy.

Dzięki przychylności Burmistrza Macieja Berlickiego, który otworzył oficjalnie te zawody i sponsorów:
GMINY SIANÓW, MARSZAŁA WOJEWÓDZTWA MACHODNIOPOMORSKIEGO (KTÓRY RÓWNIEŻ OBJĄŁ IMPREZĘ SWOIM PATRONATEM ), FABRYKI FLAG LINEA, FIRMY YONEX, ZAKŁADU PRZETWÓRSTWA MIESZKO, ZACHODNIOPOMORSKEJ FEDERACJI SPORTU, BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W SŁAWNIE to wszystko by się nie udało.

Ponadto duże wsparcie otrzymaliśmy od następujących darczyńców:
Firmy LISNER, ARKA, PRACOWNIA LODÓW, STAROSTWA POWIATOWEGO W KOSZALINIE, ŚWIAT LODÓW, DLGR (Darłowska Lokalna Grupa Rybacka), AGENCJA REKLAMOWA REPRO, MATYSZ-DREW, NADLEŚNICTWO SŁAWNO I NADLEŚNICTWO KARNIESZEWICE, EKOWODROL, PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE ZIBA, SIANRYB -WĘDZARNIA RYB W SIANOWIE, GMINNE CENTRUM KULTURY I BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SIANOWIE, ALTA (Przetwórstwo Artykułów Spożywczych), CHOTKOWSKI-TRAVEL, RADA RODZICÓW SP1 ,SP2 I GIMNAZJUM GMINNEGO. Podium wypożyczył Andrzej Adamski  z klubu sportowego Samuraj w Koszalinie. Już spływają podziękowania i gratulacje a szczególnie cieszą  te  z Ministerstwa – Departamentu Sportu za wkład i zaangażowanie w całość imprezy . To bardzo miło słyszeć słowa, że poprzeczka została zawieszona bardzo wysoko i ,że wszyscy chcą wrócić  do Sianowa. Nagrody rzeczowe, puchary, medale o wartości ponad 15 000 zł. robiły wrażenie. Wszystkie trafiły w ręce młodych zawodników.

GRATULUJĘ I DZIĘKUJĘ,     Robert Kowalczyk

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

wypozyczalnia pomoc społeczna

PFRON – wypożyczalnia technologii wspomagająca osoby z niepełnosprawnością.

Od 4 września działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON. Osoby zainteresowane …

więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 20 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców, którzy pozytywnie przeszli proces weryfikacji

Zgodnie z treścią § 15 ust. 2 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z …

więcej →
wybory ogłoszenia

Wybory – ważne informacje organizacyjne

W dniu 15 października 2023 r. odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej …

więcej →

Ułatwienia dostępu