Mieszkanie Plus w Sianowie

Mieszkanie Plus to zbiór działań podejmowanych przez rząd, zmierzającym do zwiększenia inwestycji w dostępne cenowo mieszkania. Spółka PFR Nieruchomości, która realizuje  filar komercyjny rządowego programu, inwestując w nowe projekty mieszkaniowe w całej Polsce – zarówno w mniejszych gminach, jak również w dużych aglomeracjach miejskich.

–  Rządowy program Mieszkanie Plus to ważny element Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Po pierwsze, realizuje inwestycje w całej Polsce i sprawia, że mieszkania powstają także w miejscowościach takich jak Sianów, w których od wielu lat nie pojawiały się nowe inwestycje na taką skalę. Po drugie to program powszechny, ale skierowany szczególnie do tych, którzy do tej pory nie mieli szans na rynkowy zakup lub wynajem mieszkania. Mieszkanie Plus to program, który wyrównuje szanse. Pomorze Środkowe jest dziś wielkim placem  budowy. Cieszę się, że będzie tu także realizowany rządowy program mieszkaniowy podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Mieszkanie Plus w Sianowie będzie osiedlem wybudowanym na niespełna 2 ha działce, na której powstanie 7 bloków z 168 mieszkaniami o średniej powierzchni 50 mkw. Będą to lokale zarówno jedno- jak i czteropokojowe, które zostaną wykończone „pod klucz”. Teren, na którym powstanie inwestycja, objęty jest decyzja o warunkach zabudowy.

Mieszkanie Plus to program, który jest szczególnie oczekiwany w mniejszych gminach takich jak Sianów, które są mniej interesujące dla deweloperów. Mieszkania, które powstaną przy wsparciu rządowego programu to jedna z bardziej wyczekiwanych inwestycji. 168 mieszkań to 168 rodzin, które dzięki własnemu lokum podejmą ważne życiowe decyzje – powiększą rodzinę, pozostaną w gminie lub osiedlą się w naszym mieście na stałe – mówi burmistrz Sianowa Maciej Berlicki.

W sąsiedztwie nieruchomości znajduje się osiedle mieszkaniowe, z dobrym dostępem do infrastruktury społecznej (ok. 600 m szkoła podstawowa, 300 metrów przedszkole). W promieniu 700 metrów znajdują się przychodnia, apteka, poczta, liczne sklepy spożywcze, punkty gastronomiczne, a także park miejski.

Filar komercyjny programu Mieszkanie Plus, za który odpowiada spółka PFR Nieruchomości realizuje inwestycje na zasadach rynkowych bez angażowania środków budżetowych. Projekty mieszkaniowe powstają we współpracy ze spółkami Skarbu Państwa, inwestorami prywatnymi, ale przede wszystkim są realizowane na gruntach należących do samorządów.

Decyzja inwestycyjna oznacza jedno – planowane tu mieszkania mają zapewnione finansowanie, a to otwiera nam drogę do projektowania i realizacji przedsięwzięcia. Realizacja tego projektu to czysta korzyść dla samorządu i bezpośrednio dla mieszkańców, bowiem rynek najmu tu praktycznie nie występuje. Nie budują tu  deweloperzy ani TBS. Zatem program Mieszkanie Plus nie tyle uzupełni, ale w całości stworzy nową ofertę mieszkaniową – zaznacza pełnomocnik zarządu PFR Nieruchomości Janusz Kobeszko.

W ramach programu Mieszkanie Plus oddano już do użytkowania 480 mieszkań w Białej Podlaskiej, Jarocinie oraz Kępnie. W pierwszym półroczu bieżącego roku najemcy wprowadzą się do 364 Mieszkań Plus w Gdyni i Wałbrzychu. Trwa także budowa ponad 650 mieszkań w Katowicach, Jarocinie i Kępicach, a ponad 14 tysięcy mieszkań znajduje się w procesie projektowania.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BURU Klub Karate Kyokushin aktualności

Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin

17 czerwca odbyło się „Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin”. W Dolinie Fantazji w ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Debata nad raportem o stanie Gminy Sianów za 2023 rok

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Sianowie, w dniu 28.06.2024  r. o godz. 11:00 odbędzie ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Przetargi

BURMISTRZ GMINY I MIASTA SIANÓW OGŁASZA: I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości położonych na ...
więcej →

Ułatwienia dostępu