Sianowskie organizacje z mikrodotacjami!

W ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki naboru wniosków w konkursie na mikrogranty w ramach projektu MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA FIO w WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM 2020. Wśród trzynastu dofinansowanych organizacji z obszaru miasta Koszalin oraz powiatów: koszalińskiego, sławieńskiego, kołobrzeskiego i białogardzkiego, znalazły się aż dwie z terenu gminy Sianów: Koło Gospodyń Wiejskich w Wierciszewie Kreatywnych Mieszkańców oraz Stowarzyszenie Ekologiczny Rozwój Wsi Kłos.

Kreatywni mieszkańcy Wierciszewa otrzymali 5 tysięcy złotych na zakup maszyn krawieckich i tkanin, dzięki którym wolontariacko będą szyć maseczki ochronne oraz fartuchy dla potrzebujących mieszkańców gminy Sianów i powiatu koszalińskiego. Jako młoda, roczna organizacja silnie zaangażowana w życie lokalnej społeczności, KGW w Wierciszewie Kreatywnych Mieszkańców nie zawiesiła swoich działań na czas trwania epidemii. W ramach projektu „Szyjemy na zdrowie!” zaplanowano wesprzeć aż dwa tysiące osób. Poprzez współpracę z sianowskim samorządem Koło Gospodyń dystrybuować będzie maseczki nie tylko do indywidualnych osób, ale również do koszalińskiego szpitala oraz do innych placówek na terenie powiatu koszalińskiego. Przedsięwzięcie jest oddolną inicjatywą członkiń Koła, w odpowiedzi na stale występujące zapotrzebowanie na maseczki wielorazowe zgłaszane przez różne instytucje.

Stowarzyszenie Ekologiczny Rozwój Wsi Kłos postanowiło wykorzystać wsparcie finansowe oferowane w ramach konkursu MIKRODOTACJE na rozwój instytucjonalny organizacji. Zakup sprzętu biurowego (przenośnego laptopa i urządzenia wielofunkcyjnego), niezbędnego do prowadzenia działań statutowych, umożliwi pełne i sprawne wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem i rozliczaniem projektów, prowadzeniem skutecznej promocji rozległej działalności Stowarzyszenia oraz zwiększy liczbę osób, które będą mogły uczestniczyć w projektach i wydarzeniach realizowanych przez SERW Kłos. W ciągu niedługiego, półtorarocznego okresu funkcjonowania Stowarzyszenie zdążyło już zaprezentować się jako aktywna organizacja pozarządowa, dzięki zorganizowaniu takich przedsięwzięć jak warsztaty rękodzielnictwa, wielopokoleniowe wydarzenia integrujące lokalną społeczność, czy wspólne wekowanie autorskich przetworów pod szyldem „Zdziełano w Kłosie”.

Zapraszamy do obserwowania działań obu organizacji na ich kontach na Facebooku!

Dofinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu