Sianowskie organizacje z mikrodotacjami!

W ubiegłym tygodniu ogłoszono wyniki naboru wniosków w konkursie na mikrogranty w ramach projektu MIKRODOTACJE, LOKALNE PRZEDSIĘWZIĘCIA FIO w WOJEWÓDZTWIE ZACHODNIOPOMORSKIM 2020. Wśród trzynastu dofinansowanych organizacji z obszaru miasta Koszalin oraz powiatów: koszalińskiego, sławieńskiego, kołobrzeskiego i białogardzkiego, znalazły się aż dwie z terenu gminy Sianów: Koło Gospodyń Wiejskich w Wierciszewie Kreatywnych Mieszkańców oraz Stowarzyszenie Ekologiczny Rozwój Wsi Kłos.

Kreatywni mieszkańcy Wierciszewa otrzymali 5 tysięcy złotych na zakup maszyn krawieckich i tkanin, dzięki którym wolontariacko będą szyć maseczki ochronne oraz fartuchy dla potrzebujących mieszkańców gminy Sianów i powiatu koszalińskiego. Jako młoda, roczna organizacja silnie zaangażowana w życie lokalnej społeczności, KGW w Wierciszewie Kreatywnych Mieszkańców nie zawiesiła swoich działań na czas trwania epidemii. W ramach projektu „Szyjemy na zdrowie!” zaplanowano wesprzeć aż dwa tysiące osób. Poprzez współpracę z sianowskim samorządem Koło Gospodyń dystrybuować będzie maseczki nie tylko do indywidualnych osób, ale również do koszalińskiego szpitala oraz do innych placówek na terenie powiatu koszalińskiego. Przedsięwzięcie jest oddolną inicjatywą członkiń Koła, w odpowiedzi na stale występujące zapotrzebowanie na maseczki wielorazowe zgłaszane przez różne instytucje.

Stowarzyszenie Ekologiczny Rozwój Wsi Kłos postanowiło wykorzystać wsparcie finansowe oferowane w ramach konkursu MIKRODOTACJE na rozwój instytucjonalny organizacji. Zakup sprzętu biurowego (przenośnego laptopa i urządzenia wielofunkcyjnego), niezbędnego do prowadzenia działań statutowych, umożliwi pełne i sprawne wykonywanie czynności związanych z prowadzeniem i rozliczaniem projektów, prowadzeniem skutecznej promocji rozległej działalności Stowarzyszenia oraz zwiększy liczbę osób, które będą mogły uczestniczyć w projektach i wydarzeniach realizowanych przez SERW Kłos. W ciągu niedługiego, półtorarocznego okresu funkcjonowania Stowarzyszenie zdążyło już zaprezentować się jako aktywna organizacja pozarządowa, dzięki zorganizowaniu takich przedsięwzięć jak warsztaty rękodzielnictwa, wielopokoleniowe wydarzenia integrujące lokalną społeczność, czy wspólne wekowanie autorskich przetworów pod szyldem „Zdziełano w Kłosie”.

Zapraszamy do obserwowania działań obu organizacji na ich kontach na Facebooku!

Dofinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

komunikat ogłoszenia

Powołano obwodowe komisje wyborcze w Gminie Sianów

Uprzejmie zawiadamiam, że Postanowieniem Nr 250/2023 z dnia 21 września 2023 r. Komisarz Wyborczy w …

więcej →
plakat dzien seniora pomoc społeczna

Zapraszamy na Dzień Seniora

więcej →
Victoria Vimobilia (2) sport

Komplet naszych drużyn w grze o ligowe punkty!

Od minionego weekendu, w grze o ligowe punkty są już wszystkie nasze zespoły. Zaczynając od …

więcej →

Ułatwienia dostępu