Oto one, dwa zwycięskie projekty w ramach III edycji 2022 Budżetu Obywatelskiego w Sianowie!

Projekt MIEJSKI pt.Plac zabaw – „SZKOLNY PARKUR”. Jego autorkami są mieszkanki Sianowa: Monika Jankowska, Beata Gniadek i Katarzyna Pałęga.

Projekt zebrał 164 głosy, a jego kwota to 100 000,00zł. Zadanie będzie polegać nazagospodarowaniu przestrzeni zielonej na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Sianowie, poprzez stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego placu zabaw, przyjaznego najmłodszym uczniom i przedszkolakom. Inwestycja zakłada przygotowanie terenu oraz wykonanie 11 nowoczesnych elementów do zabawy, ćwiczeń i gier  tj.: zestaw wspinaczkowy przeplatany linami, drążkami i uchwytami akrobatycznymi, domek z akcesoriami do ćwiczeń i koordynacji ruchowej, huśtawki typu „bocianie gniazdo”, sprężynowiec, drabinka ze ścianką wspinaczkową i linową, równoważnia, zestaw systemowy ze zjeżdżalnią, pomostami i linami,  gra w kółko i krzyżyk i in. małe elementy infrastruktury typu tablica do rysowania, regulamin, kosze etc. Zadanie na stałe wpisze się w przestrzeń publiczną terenu szkoły,  poprawi jakość spędzania czasu najmłodszych mieszkańców Sianowa i docelowo stworzy atrakcyjną strefę rekreacyjno – edukacyjną dla całych rodzin.

Projekt SOŁECKI pn. „Budowa boiska na terenie wsi Iwięcino”. Jago autorką jestGrażyna Gabrysiak z miejscowości Iwięcino. Projekt otrzymał 326 głosów, a jego wartość to:100 000,00 zł.

Zadanie będzie polegaćna budowieszkolnego boiska sportowego do gry w piłkę nożną na terenie Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Doby we wsi Iwięcino, prowadzonej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Iwięcino. Inwestycja zakłada budowę  boiska o nawierzchni trawiastej o wymiarach płyty 22 m x 48 m wraz ze skocznią w dal i odwodnieniem terenu do zbiorników szczelnych na wodę deszczową  (poprzez drenaż rur drenarskich) wraz z montażem bramek i piłkochwytów o wysokości 4m i 5m.  Boisko będzie służyć całej społeczności, a w szczególności uczniom uczęszczających do szkoły z Iwięcina i okolicznych wsi Wierciszewa, Bielkowa i  Rzepkowa. Stworzy profesjonalną infrastrukturą sportową, dającą komfort bezpiecznego użytkowania w trakcie szkolnych zajęć sportowych  i aktywności międzypokoleniowej..

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w III edycji Budżetu Obywatelskiego!

W tym roku Budżet Obywatelski cieszył się szczególnie dużym zainteresowaniem mieszkańców. Oddano najwięcej w historii trzech edycji głosów 1924 , z czego bardzo się cieszymy i gratulujemy szczęśliwym Zwycięzcom!

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu