Praca Skarbnik Gminy Sianów wysoko oceniona w rankingu „Skarbnik Samorządu 2021”

W maju br. rozstrzygnięto czwartą już edycję bezpłatnego ogólnopolskiego rankingu „Skarbnik Samorządu” organizowanego przez Dziennik Gazeta Prawna i Centrum Innowacji Społeczno-Samorządowych CentroPolis S.A. Plebiscyt stanowi jeden z rankingów organizowanych w ramach Kongresu Perły Samorządu.  

Wśród najlepszych skarbników z całego kraju, wyłonionych przez kapitułę rankingu, wysokie II miejsce w kategorii gmin miejsko-wiejskich zdobyła Anna Kosecka, Skarbnik Gminy i Miasta Sianów.

Wyróżnienie to jest niezwykle istotne, szczególnie w obliczu wyzwań budżetowych związanych z epidemicznym charakterem ubiegłego roku. Wzmożonej analizie w ramach rankingu poddano zachowanie bezpieczeństwa finansowego samorządów w pandemicznych realiach. Spadek przychodów budżetowych, przy jednoczesnym wzroście wydatków związanych z ochroną zdrowia mieszkańców, przyniósł wiele trudności finansowych jednostkom samorządu terytorialnego. Tym samym sprawne zarządzanie gminnym budżetem, przy kontynuowaniu znacznej ilości inwestycji, stanowiło prawdziwy sprawdzian w skuteczności realizacji polityki finansowej gminy.

Gmina Sianów od lat prezentuje się jako atrakcyjna i dynamicznie rozwijająca się jednostka. Każdego roku w gminnym budżecie znaczną część wydatków stanowią wydatki inwestycyjne. W budżecie na 2021 rok przewidziano aż 20 milionów złotych na wydatki majątkowe, co stanowi 25 procent całości wydatków. W bieżącym roku zaplanowano między innymi oddanie do użytku zmodernizowanego Stadionu Miejskiego, zakończenie prac kanalizacyjnych w Kędzierzynie, Gorzebądzu i Kłosie oraz utworzenie Centrum Nauki i targowiska miejskiego na Placu pod Lipami w Sianowie. Wszystkie te działania sprawiają, że w gminie Sianów dobrze się żyje i jesteśmy samorządem przyjaznym mieszkańcom i dającym możliwości na wszechstronny rozwój.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ułatwienia dostępu