Rezerwat Przyrody “Łazy”

Rezerwat Łazy –  pow. 220,13 ha, utworzony w leśnictwie Iwięcino. Rezerwat powstał w celu zachowania ekosystemów torfowiskowych i leśnych z ich spontaniczną dynamiką oraz unikatowym bogactwem florystycznym, w tym, szczególnie z populacjami woskownicy europejskiej i storczyka Fuchsa. Przedmiotem ochrony jest naturalnie wykształcony kompleks lasów wilgotnych i bagiennych oraz różnorodne łąki i szuwary między jeziorami Jamno i Bukowo. Flora roślin naczyniowych tego rezerwatu odznacza się dużym bogactwem, występuje tu wiele gatunków chronionych i zagrożonych takich jak : bluszcz pospolity, wiciokrzew pomorski, przylaszczka pospolita, bażyna czarna, podkolan biały, bagno zwyczajne, kruszczyk szerokolistny, bobrek trójlistkowy, narecznica grzebieniasta.

Na szczególną uwagę i ochronę zasługują zarośla woskownicy europejskiej, jest to największy obszar występowania tej rośliny na Pomorzu Środkowym. W Nadleśnictwie Karnieszewice przebiega również północno-wschodnia granica występowania tego gatunku.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 22.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →

Ułatwienia dostępu