Festiwal smaku łazanki

Kulinarny Sianów 3

W 2023 roku rozpoczęto realizację projektu Festiwal Smaku Łazanki. Celem wydarzenia jest promocja produktów lokalnych, stworzenie nowego dania regionalnego oraz wzbogacenie oferty turystyczno-kulturalnej. Jest to wydarzenie cyklicznie, o randze ogólnopolskiej, które odbywa się pod koniec sierpnia w miejscowości Łazy.
Podczas wydarzeniom orgaznizowane są pokazy gastronomiczne, połączone z degustacją potraw oraz konkurs kulinarny. Integralna częścią wydarzenia są stoiska wystawiennicze z produktami regionalnymi, naturalnymi oraz rękodziełem. Wydarzenie jest chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi dlatego, też jednym z punktów imprezy są animacje i zabawy dla dzieci.
Pierwszy konkurs kulinarny organizowany w ramach festiwalu odbył się pod nazwą Wariacje o łazankach. Do konkursu zaproszone zostanie do drużyn składających się z Zachodniopomorskich Kół Gospodyń Wiejskich. Każda z drużyny przygotowała autorskie danie, na bazie tradycyjnego makaronu do łazanek z wykorzystaniem produktów regionalnych.
Zwycięska potrawę przygotowało KGW „Łazo-Wianki”.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 22.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →

Ułatwienia dostępu