Festiwal smaku łazanki

Kulinarny Sianów 3

W 2023 roku rozpoczęto realizację projektu Festiwal Smaku Łazanki. Celem wydarzenia jest promocja produktów lokalnych, stworzenie nowego dania regionalnego oraz wzbogacenie oferty turystyczno-kulturalnej. Jest to wydarzenie cyklicznie, o randze ogólnopolskiej, które odbywa się pod koniec sierpnia w miejscowości Łazy.
Podczas wydarzeniom orgaznizowane są pokazy gastronomiczne, połączone z degustacją potraw oraz konkurs kulinarny. Integralna częścią wydarzenia są stoiska wystawiennicze z produktami regionalnymi, naturalnymi oraz rękodziełem. Wydarzenie jest chętnie odwiedzane przez rodziny z dziećmi dlatego, też jednym z punktów imprezy są animacje i zabawy dla dzieci.
Pierwszy konkurs kulinarny organizowany w ramach festiwalu odbył się pod nazwą Wariacje o łazankach. Do konkursu zaproszone zostanie do drużyn składających się z Zachodniopomorskich Kół Gospodyń Wiejskich. Każda z drużyny przygotowała autorskie danie, na bazie tradycyjnego makaronu do łazanek z wykorzystaniem produktów regionalnych.
Zwycięska potrawę przygotowało KGW „Łazo-Wianki”.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BURU Klub Karate Kyokushin aktualności

Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin

17 czerwca odbyło się „Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin”. W Dolinie Fantazji w ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Debata nad raportem o stanie Gminy Sianów za 2023 rok

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Sianowie, w dniu 28.06.2024  r. o godz. 11:00 odbędzie ...
więcej →
SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

Przetargi

BURMISTRZ GMINY I MIASTA SIANÓW OGŁASZA: I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości położonych na ...
więcej →

Ułatwienia dostępu