4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt.

Światowy Dzień Zwierząt 7

Święto ustanowiono w 1931 roku podczas ekologicznej konwencji we Florencji, aby zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wyginięciem. Dziś jest okazją, aby mówić również o prawach zwierząt, ich etycznym traktowaniu i bezpieczeństwie. W Polsce Dzień Zwierząt został oficjalnie wprowadzony uchwałą Sejmu w 2006 roku. Dzięki temu kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe i zagrożone wyginięciem.

Urząd Gminy i Miasta w Sianowie z tej okazji zorganizował konkurs plastyczny pn „EKO-ZWIERZAK” polegający na wykonaniu dowolnego zwierzaka z ekologicznych lub przeznaczonych do recyklingu  materiałów.

Uczniowie z terenu naszej gminy wykazali się świetnymi pomysłami, kreatywnością i zaangażowaniem. Do konkursu zgłoszono wiele wspaniałych prac, komisja konkursowa ma przed sobą bardzo trudne zadanie wybrania zwycięzców.

Referat Budownictwa, Nieruchomości i Ochrony Środowiska odwiedziły żyrafy, słonie, krokodyle, psy, koty, żabki, rybki, a nawet meduza. Wyniki konkursu ogłosimy niebawem.

Co możesz zrobić w Światowy Dzień Zwierząt, aby mądrze i pożytecznie go uczcić?

  1. Na co dzień nie masz czasu na długi spacer z psem? Dziś zmień trasę i zaprowadź go w miejsce, w którym (dawno) nie był. Jesteś kociarą/kociarzem? Wyciągnij wędkę/puszek i pobaw się ze swoim mruczkiem, aż…  porządnie się zmęczy!
  2. Wieczorem w Światowy Dzień Zwierząt zamiast serialu kryminalnego czy komedii romantycznej, obejrzyj dokument, który przybliży Ci świat przyrody i dzikich zwierząt.
  3. Odwiedź schroniskoWiększość schronisk stale poszukuje odpowiedzialnych wolontariuszy, którzy będą wyprowadzać psy na spacery i okażą im miłość, której niechciane psy tak bardzo potrzebują. Zapytaj też, jakie są potrzeby materialne schroniska. Na sezon zimowy przydadzą się na pewno koce, pledy, ręczniki.

Jednocześnie informujemy, iż w dalszym ciągu czekamy na karmę dla schroniska „Leśny Zakątek”, którą można dostarczyć do tutejszego Urzędu, Referat Budownictwa, Nieruchomości i Ochrony Środowiska, pokój nr 2.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych 3 ogłoszenia

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób bezdomnych żyjących w altanach działkowych, pustostanach czy klatkach
więcej →
skibienko dofinansowanie

Prawie 1.5 MLN ZŁ na nowe inwestycje drogowe w Gminie Sianów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024

W Szczecinie, wczoraj otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 na inwestycje drogowe w
więcej →
bezdomne psy ogłoszenia

PSI KŁOPOT NA SKWIERZYNCE

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Skwierzynki dotyczącymi psów błąkających się bez nadzoru, Straż Miejska
więcej →

Ułatwienia dostępu