Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości.

Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości 3

Po raz 16. Powiat Tatrzański zorganizował konkurs wiedzy historycznej pod nazwą „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości.” W dniach 9-12.11.2023r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1: Urszula Kuc, Dorota Sawicka i Krzysztof Żukowski godnie reprezentowali Gminę Sianów w finale konkursu, który dedykowany jest młodzieży zaprzyjaźnionych gmin i powiatów i odbywa się w ramach uroczystości upamiętniających odzyskanie przez Polskę niepodległości. Siódmoklasiści wraz z p. Małgorzatą Mrówczyńską oraz Barbara Gaik, zwiedzili także Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Canto”, wraz z przedstawicielami władz uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości w Białym Dunajcu, złożyli wiązankę pod pomnikiem generała Andrzeja Galicy. Czterodniowy pobyt u podnóża Tatr był dla naszych uczniów nie tylko czasem intensywnej pracy, ale przede wszystkim lekcją patriotyzmu i możliwością do wyrażenia szacunku wobec historii naszej ojczyzny.

Tekst i foto: SP1 w Sianowie

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 22.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →

Ułatwienia dostępu