Program edukacyjny ” W Służbie Prawu ” w sianowskiej szkole.

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Koszalinie ruszyli w mury szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w powiecie koszalińskim z Ogólnopolskim Programem ” W Służbie Prawu “, który ma na celu szeroko rozumianą prewencję zachowań przestępczych u młodzieży poprzez działania edukacyjne. Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Sianowie odbyło się w dniach 06-07.03.2023 r. i nie były to tylko wykłady dotyczące praw i obowiązków uczniów.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest prawo karne i jak działa w praktyce, jakie konsekwencje wiążą się z popełnieniem przestępstw, co często występują zaraz po pierwszych przejawach zachowań zdemoralizowanych. Co sprawia, że młody człowiek znajduję się w więzieniu i z czym wiąże się pobyt w izolacji, jak może to destrukcyjnie wpłynąć na psychikę młodego człowieka, a następnie na jego życie.

W trakcie zajęć zostały zaprezentowane środki ochrony oraz środki przymusu bezpośredniego, stosowane w jednostkach penitencjarnych, jednak największą uwagę młodzieży przykuł czworonożny pomocnik  – pies specjalny Szarik, który jest wyszkolony w zakresie wyszukiwania środków odurzających i psychotropowych. Szereg pytań uczniów utwierdził w przekonaniu Funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Koszalinie, ze takie spotkania są ogromnie potrzebne w edukacji młodzieży, a sama prewencja ma większy zasięg działania przy współpracy nauczycieli z jednostkami penitencjarnymi.

Tekst i foto: Areszt Śledczy w Koszalinie

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

komunikat ogłoszenia

Powołano obwodowe komisje wyborcze w Gminie Sianów

Uprzejmie zawiadamiam, że Postanowieniem Nr 250/2023 z dnia 21 września 2023 r. Komisarz Wyborczy w …

więcej →
plakat dzien seniora pomoc społeczna

Zapraszamy na Dzień Seniora

więcej →
Victoria Vimobilia (2) sport

Komplet naszych drużyn w grze o ligowe punkty!

Od minionego weekendu, w grze o ligowe punkty są już wszystkie nasze zespoły. Zaczynając od …

więcej →

Ułatwienia dostępu