Program edukacyjny ” W Służbie Prawu ” w sianowskiej szkole.

Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Koszalinie ruszyli w mury szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w powiecie koszalińskim z Ogólnopolskim Programem ” W Służbie Prawu “, który ma na celu szeroko rozumianą prewencję zachowań przestępczych u młodzieży poprzez działania edukacyjne. Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Sianowie odbyło się w dniach 06-07.03.2023 r. i nie były to tylko wykłady dotyczące praw i obowiązków uczniów.

W trakcie warsztatów uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest prawo karne i jak działa w praktyce, jakie konsekwencje wiążą się z popełnieniem przestępstw, co często występują zaraz po pierwszych przejawach zachowań zdemoralizowanych. Co sprawia, że młody człowiek znajduję się w więzieniu i z czym wiąże się pobyt w izolacji, jak może to destrukcyjnie wpłynąć na psychikę młodego człowieka, a następnie na jego życie.

W trakcie zajęć zostały zaprezentowane środki ochrony oraz środki przymusu bezpośredniego, stosowane w jednostkach penitencjarnych, jednak największą uwagę młodzieży przykuł czworonożny pomocnik  – pies specjalny Szarik, który jest wyszkolony w zakresie wyszukiwania środków odurzających i psychotropowych. Szereg pytań uczniów utwierdził w przekonaniu Funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Koszalinie, ze takie spotkania są ogromnie potrzebne w edukacji młodzieży, a sama prewencja ma większy zasięg działania przy współpracy nauczycieli z jednostkami penitencjarnymi.

Tekst i foto: Areszt Śledczy w Koszalinie

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu