Odrabiali zaległości z jesieni

Z powodu śnieżycy i tym samym złych warunków do gry, odwołano jesienią 2022 r. siedem – z ośmiu – spotkań 15. kolejki, grupy 3 Klasy Okręgowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. Podobnie było z ostatnią kolejką w grupie 7. Klasy A ZZPN.

W związku z powyższym – 4/5 marca 2023 r. – trzy nasze zespoły mieliśmy okazję zobaczyć w walce o klasowe punkty.

Jako pierwszym, w sobotę, przyszło rywalizować seniorom Victorii. W zaległym spotkaniu zmierzyli się na wyjeździe z przedostatnim w tabeli Wrzosem. Będąc faworytem tej konfrontacji, przegrali z groźnym dla każdego na swoim boisku zespołem z Wrześnicy 2:4 (1:1). Obie bramki dla podopiecznych trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, strzelił Konrad Wagner.

Victoria: Michał Turkacz – Kacper Szczepniuk, Eryk Pomarański, Fiodor Drewniak, Jacek Żuchowski (60. Cezary Pająk), Robert Maj, Michał Rokicki, Konrad Wagner, Łukasz Zawada (55. Daniel Wotawa), Adam Ławro (60. Tobiasz Zacharewicz) i Tomasz Majerczak. W rezerwie pozostawali: Piotr Koza i Damian Rybisz.

Poproszony o komentarz po  meczu, trener M. Lisztwan, napisał:

– Z pewnością oczekiwaliśmy lepszego wyniku i lepszego rozpoczęcia wiosny. Mecz rozstrzygnęła końcówka spotkania.

Pierwsza połowa, mimo naszej przewagi w sytuacjach podbramkowych, zakończyła się wynikiem 1-1.

Po przerwie dążyliśmy do zdobycia bramki i udało się to w 70. minucie, za sprawą Konrada Wagnera. Jednak kilka minut później, przypadkowo odbita piłka i strata w środku, zakończyła się bramką dla gospodarzy. W doliczonym czasie gry (91.) wrzuconą “na aferę” piłkę z rzutu wolnego, do bramki skierował jeden z zawodników Wrzosu. Chwilę później, kiedy już postawiliśmy wszystko na jedną kartę, kontrę wykorzystali gospodarze i mecz się zakończył. 

W meczu, gdzie ze względu na jakość boiska głównie decydował przypadek, a nie gra w piłkę, górą okazał się Wrzos i należą im się gratulacje. My natomiast musimy mieć do siebie pretensje o to, że nie udało nam się utrzymać prowadzenia w tym spotkaniu.

Jako drudzy – niedzielę – zagrali piłkarze KS Sieciemin. Po jesiennej przerwie, po raz pierwszy zagrali u siebie, w Siecieminie.

Ostatni zespół w tabeli, podejmował spadkowicza z IV ligi – Sokoła Karlino. Dziewiąty zespół grupy 3. KO ZZPN, przegrał z gospodarzami 1:4 (0:2). Bramki dla podopiecznych trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana strzelili: Łukasz Cygan, Damian Janczyszyn, Jacek Janczyszyn i Marcin Rogala.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn, Kamil Zbylut, Liwiusz Dobrzyński, Radosław Kruk (75. Michał Rokitka), Damian Kowalski (85. Marcel Hryckowian), Adam Nader (90. Przemysław Popławski), Tomasz Hawryluk  (80. Bartosz Szmajdziak), Łukasz Cygan, Marcin Rogala i Jacek Janczyszyn.

Poproszony o komentarz po  meczu, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

– Pierwszy, od czerwca ubiegłego roku, mecz rozegrany w Siecieminie, od początku do końca, układał się po naszej myśli.

Strzelając dwie bramki w pierwszej połowie, ułożyliśmy sobie to spotkanie. Trochę niepewności było po kontaktowej bramce gości. Na szczęście zespół dobrze zareagował na stratę bramki, strzelając jeszcze dwa gole. Okazji do podwyższenia wyniku było jeszcze kilka, ale zawodziła nas skuteczność.

Goście jedyne zagrożenie pod naszą bramką stwarzali po stałych fragmentach gry. Na szczęście dobrze spisywała się nasza obrona. Kilkoma dobrymi interwencjami na przedpolu popisał się nasz bramkarz.

Cieszy zwycięstwo, ale do utrzymania ligi jeszcze daleka droga.

To pierwsze, historyczne, zwycięstwo siecieminian u siebie w Klasie Okręgowej ZZPN!

Także w niedzielę przyszło rozegrać zaległe spotkanie z jesieni 2022 r., piłkarzom A-klasowego KS SKIBNO. Ich wyjazdowym rywalem była Fala Gąski. Spotkanie zakończyło się porażką skibnian 0:3(0:1).

Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata grali w składzie:

KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab, Paweł Pietraszkiewicz (55. Paweł Pietras), Sergiusz Pasternak (70. Przemysław Winnicki), Dawid Rymarkiewicz (65. Krzysztof Przydacz), Adam Pietraszkiewicz, Zbigniew Dominkiewicz, Marcel Wołoszyński, Krzysztof Olczak (46. Wojciech Chabowski), Marcin Woźniak (46. Mateusz Rymarkiewicz).

Poproszony o komentarz po  meczu, trener W. Piątek, napisał:

– Przeciwnik postawił nam w tym meczu bardzo trudne warunki defensywne Grał  głęboko cofnięty na swoją połowę. Pomimo tego w pierwszej połowie mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki, lecz albo w dogodnej sytuacji nie potrafiliśmy tego sfinalizować, albo na swoim miejscu był bramkarz gospodarzy, który wczoraj był w świetnej dyspozycji.

Skupieni na konstruowaniu akcji ofensywnych i sposobie przebicia się pod bramkę, straciliśmy koncentrację w obronie, co wykorzystał zespół z Gąsek. Dwa długie podania za naszą linię defensywy oraz bierna postawa środkowych obrońców, zamieniły się na 2:0!
Do tego doszedł rzut karny, po zamieszaniu pod naszą bramką, którego przeciwnik zamienił na trzecią bramkę. Pomimo tego muszę powiedzieć, że nasza gra ofensywna wyglądała dobrze, niestety tylko do momentu finalizacji.

W najbliższy weekend – 11/12 marca 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  11 marca 2023 r., o godz. 14.oo – u siebie – z Wybrzeżem Biesiekierz,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 12 marca 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Radwią Białogórzyno,

A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 12 marca 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Darłovią Darłowo II.

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu seniorów Victorii z Wrzosem Wrześnica – Aleksandra Rutkowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →
baner na fb kopia aktualności

Beach Cup Łazy 2024 – ODWOŁANY

Turniej został odwołany z przyczyn od nas nie zależnych. Przepraszamy za niedogodności.
więcej →
bon energetyczny aktualności

Bon Energetyczny – Składanie wniosków od 1 sierpnia 2024 r.

7 czerwca 2024r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym ...
więcej →

Ułatwienia dostępu