Projekt „Cudze chwalicie swego nie znacie”

Projekt „Cudze chwalicie swego nie znacie 4

Projekt „Cudze chwalicie swego nie znacie” powoli dobiega końca. Właśnie rozpoczął się 3 – ostatni tydzień zajęć promujących walory turystyczne regionu. Program wdraża Fundacja Jesteśmy Razem dzięki środkom pozyskanym z Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Przedsięwzięcie zakłada organizację zajęć wakacyjnych dla dzieci w wieku 9-14 lat w oparciu o produkty turystyczne regionu. Dzięki ścisłej współpracy z Centrum Kultury i Biblioteką Publiczną Gminy i Miasta Sianów, 75 osób tygodniowo uczestniczy w zajęciach tj. spływ kajakowy, warsztaty konne, wycieczki piesze i rowerowe, warsztaty w Wiosce Hobbitów oraz Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie. W pierwszych dwóch tygodniach lipca z oferty zajęć skorzystało już 150 osób z terenu gminy Sianów. 1 lipca 2023 r. do zajęć przystępuje kolejne 75 osób. Łącznie w projekcie udział weźmie 225 osób.

Tekst: Tomasz Tesmer

Foto: Sianowskie Centrum Wiedzy

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 20.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →

Ułatwienia dostępu