Bezpłatna rehabilitacja dla mieszkańców

Od dnia 27 marca 2023 r. Gmina Sianów ponownie zapewnia mieszkańcom dostęp do bezpłatnych świadczeń w zakresie rehabilitacji leczniczej. Umowa na świadczenie usług rehabilitacyjnych została zawarta do dnia 20 grudnia 2023 r. lub do dnia wykorzystania środków finansowych przeznaczonych na realizację świadczeń zdrowotnych. Celem programu jest poprawa stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia mieszkańców gminy. Jest do dobra informacja szczególnie dla starszych mieszkańców, którzy niejednokrotnie muszą dojeżdżać na zabiegi do innych miejscowości. Często czas oczekiwania na zabiegi refundowane przez NFZ jest bardzo długi.

Świadczeń zdrowotnych udziela Zakład Opieki Zdrowotnej z Malechowa. Gabinet rehabilitacyjny znajduje się przy ul. Słowackiego 3a w Sianowe (budynek przychodni zdrowia) i jest wyposażony w następujące urządzenia medyczne:

  • zestaw do elektroterapii,
  • zestaw do ultradźwięków,
  • zestaw do magnetoterapii,
  • zestaw do laseroterapii,
  • lampa sollux,
  • UGUL i pozostały sprzęt do ćwiczeń indywidualnych,
  • stół rehabilitacyjny,
  • dodatkowy sprzęt pomocniczy.

Aby wziąć udział w programie mieszkaniec gminy musi udać się po skierowanie do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który udziela świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Następnie w ciągu 30 dni od wystawienia skierowania należy zarejestrować się na zabieg w punkcie rehabilitacyjnym. Chętni zarejestrować się mogą dzwoniąc pod numer telefonu 798 284 284. Gabinet rehabilitacyjny czynny jest w dni robocze:

w poniedziałki i wtorki w godzinach od 14:30 do 17:30,

w środy i czwartki w godzinach od 12:30 do 15:30,

w piątki w godzinach od 11:30 do 14:30.

Gmina Sianów przeznaczyła w 2023 roku na realizację świadczeń usług rehabilitacyjnych kwotę 75.000,00 zł.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu