Nie masz szybkiego internetu? Zgłoś zapotrzebowanie na internet.gov.pl

W dzisiejszych czasach dostęp do internetu powinien mieć każdy, jednakże wciąż bywa z tym różnie. Dnia 1 grudnia 2022 r. uruchomiony został System Informacyjny o Dostępie do Usług Stacjonarnego Internetu Szerokopasmowego (SIDUSIS), dostępny pod adresem internet.gov.pl, który gromadzi informacje o dostępności usług Internetu stacjonarnego na podstawie zgłoszeń od obywateli oraz usługodawców internetowych. To bezpłatna, publiczna baza danych informująca o dostępności sieci w każdej polskiej gminie. Teraz możesz sprawdzić dostęp do szybkiego internetu stacjonarnego w wybranej lokalizacji. System zapewnia możliwość zgłaszania potrzeby podłączenia usług internetowych w posiadanym budynku lub lokalu. Dostawcom tego rodzaju usług umożliwia dopasowanie planów rozbudowy sieci do realnych potrzeb mieszkańców. W systemie można także zgłaszać pustostany, co w połączeniu ze zgłaszaniem potrzeby podłączenia internetu może przyczynić się do szybszej eliminacji tzw. “białych plam”. Jesteś właścicielem, zarządcą lub użytkownikiem wieczystym nieruchomości, w której nie są dostępne usługi internetowe? Zgłoś zapotrzebowanie na stronie internet.gov.pl.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu