KORPUS WSPARCIA SENIORÓW – EDYCJA 2023 – NABÓR OSÓB

Gmina Sianów realizuje program Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2023. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sianowie informuje o możliwości zgłaszania się osób zainteresowanych otrzymaniem przewidzianej w programie pomocy.

Wsparcie adresowane jest do seniorów w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzącym samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkającymi z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Program przewiduje wsparcie społeczne i pomoc w codziennym funkcjonowaniu np.: spędzanie czasu z seniorami, spacery, rozmowy, wspólne przyrządzanie posiłków, dostarczenie na koszt seniora zakupów i ciepłych posiłków, pomoc w załatwianiu prostych spraw urzędowych a także poprawę bezpieczeństwa seniorów poprzez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o bezpośredni kontakt z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej w Sianowie:

tel.: 94 30 670 47 pn.- śr.  7:00 – 15:00, czw. 7:00 – 16:00 pt 7:00 -14:00, tel.: 94 720 36 70 pn. – pt. 7:00 – 15:00 lub na infolinię 22 505 11 11.

Można również zgłosić się wypełniając formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres mailowy: mgops@sianow.pl. Poniżej link:
https://www.mgops.sianow.pl/projekty/korpus/ 

Tekst: zespół MGOPS

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 20.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →

Ułatwienia dostępu