KORPUS WSPARCIA SENIORÓW – EDYCJA 2023 – NABÓR OSÓB

Gmina Sianów realizuje program Korpus Wsparcia Seniorów na rok 2023. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sianowie informuje o możliwości zgłaszania się osób zainteresowanych otrzymaniem przewidzianej w programie pomocy.

Wsparcie adresowane jest do seniorów w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzącym samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkającymi z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Program przewiduje wsparcie społeczne i pomoc w codziennym funkcjonowaniu np.: spędzanie czasu z seniorami, spacery, rozmowy, wspólne przyrządzanie posiłków, dostarczenie na koszt seniora zakupów i ciepłych posiłków, pomoc w załatwianiu prostych spraw urzędowych a także poprawę bezpieczeństwa seniorów poprzez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Osoby zainteresowane współpracą prosimy o bezpośredni kontakt z pracownikami Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy społecznej w Sianowie:

tel.: 94 30 670 47 pn.- śr.  7:00 – 15:00, czw. 7:00 – 16:00 pt 7:00 -14:00, tel.: 94 720 36 70 pn. – pt. 7:00 – 15:00 lub na infolinię 22 505 11 11.

Można również zgłosić się wypełniając formularz zgłoszeniowy i przesłać go na adres mailowy: mgops@sianow.pl. Poniżej link:
https://www.mgops.sianow.pl/projekty/korpus/ 

Tekst: zespół MGOPS

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu