Projekty zakwalifikowane do głosowania w Budżecie Obywatelskim 2024.

W związku z zakończeniem prac Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego  – analizie oraz ocenie projektów, publikujemy listę projektów, które zostały pozytywnie ocenione i zakwalifikowane do głosowania przez mieszkańców w Budżecie Obywatelskim 2024. Przypominamy, że głosowanie rozpoczyna się 28 listopada 2023r., a więcej informacji o projektach znajdziecie Państwo w zakładce Budżet Obywatelski.

Życzymy powodzenia!

———————————-

ZESTAWIENIE PROJEKTÓW ZADAŃ ZŁOŻONYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW GMINY I MIASTA SIANÓW DO IV EDYCJI BUDŻETU OBYWATELSKIEGO (realizacja w 2024r.)

  1. Lista projektów zadań miejskich i sołeckich, pozytywnie zweryfikowanych przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego Gminy i Miasta Sianów, które zostaną poddane pod głosowanie mieszkańców.
Lp.WnioskodawcaNazwa projektu zadaniaSzacunkowa wartość projektu
1Justyna MaciejewskaStrefa relaksu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie100 000,00 zł
2Maria Kłos,,Zielony Przystanek”100 000,00 zł
3Włodzimierz ZimnowłockiModernizacja otoczenia przy świetlicy wiejskiej w Iwięcinie100 000,00 zł
4Marcin JarugaPlac zabaw i siłownia w Parku w Suchej Koszalińskiej99 935,96 zł
5Elżbieta SochińskaZagospodarowanie przestrzeni przy obiekcie sportowym we wsi Kłos100 000,00 zł

Agata Szewczyk

Przewodnicząca Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego

———————

Lista projektów zadań miejskich i sołeckich, pozytywnie zweryfikowanych przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego Gminy i Miasta Sianów, poddana pod głosowanie mieszkańców. V edycji Budżetu Obywatelskiego w Sianowie (realizacja w 2024 roku)

Projekt 1. Strefa relaksu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie.

– projekt miejski

-Kwota: 100 000,00 zł

– Autor/ka: Justyna Maciejewska

Opis: Projekt zakłada modernizację placu zabaw na terenie SP 2 w Sianowie poprzez montaż dwóch zestawów sprawnościowo-rekreacyjnych, adaptację miejsca pod rozbudowę terenu rekreacyjnego oraz zlecenie wykonania dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu. Zestawy zostaną wykonane ze stali nierdzewnej. Plac będzie miejscem aktywności ruchowej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie, miejsce będzie również ogólnodostępne dla mieszkańców Sianowa. Plac ma za zadanie zapewnić dzieciom zabawę oraz rozwijać ich motorykę małą oraz dużą. Zadanie wpisze się w przestrzeń sportowo-rekreacyjną miasta oraz zapewni najmłodszym doskonałe miejsce do zabawy i rozwoju.

Lokalizacja: Teren Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie, ul. Dworcowa 26a w Sianowie, działka nr 519/11.

Projekt 2. Plac zabaw i siłownia w Parku w Suchej Koszalińskiej.

-projekt sołecki

– Kwota: 99 935,96 zł

-Autor/ka: Marcin Jaruga

Opis: Projekt polega na zagospodarowaniu i modernizacji przestrzeni w parku w Suchej Koszalińskiej, poprzez zakup oraz montaż zabawek i elementów siłowni zewnętrznej. Plac zabaw będzie wyposażony w zestaw ławek oraz stół, tor przeszkód, wieżę linową oraz huśtawkę obrotową. Siłownia zewnętrzna zostanie wyposażona w sprzęt do wyciskania oraz wyciąg, prasę nożną podwójną, sprzęt do wyciskania na siedząco i wyciąg górny, wioślarza wolnostojącego oraz orbitrek wolnostojący. Oferta uwzględnia również wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu jak również przygotowanie podłoża pod montaż wyposażenia. Modernizacja tego terenu oraz jego doposażenie podniosą atrakcyjność wsi Sucha Koszalińska i okolicy.

Lokalizacja: Teren parku w Suchej Koszalińskiej, działka nr 47/33, Gmina Sianów.

Projekt 3. Zagospodarowanie przestrzeni przy obiekcie sportowym we wsi Kłos.

– projekt sołecki

-Kwota: 100 000,00 zł

-Autor/ka: Elżbieta Sochińska

Opis: Projekt polega na rozbudowie i modernizacji infrastruktury na boisku w miejscowości Kłos w Gminie Sianów. Oferta uwzględnia wykonanie prac projektowych, modernizacyjnych oraz zakup infrastruktury na boisko w Kłosie. Dostawa i montaż będzie zawierała lampy ekologiczne z turbiną powietrzną i panelem solarnym sztuk 6 oraz 6 ławek betonowych, które zostaną rozmieszczone dookoła boiska. Teren zostanie wyposażony również w bramki stacjonarne wraz z siatkami. Ponadto, teren zostanie wzbogacony o betonowe stoły do piłkarzyków, ping ponga oraz stół do chińczyka i szach. Elementy wyposażenia będą miały ogólnodostępny charakter, z infrastruktury będą mieli możliwość korzystać zarówno mieszkańcy wsi Kłos jak i całej Gminy.

Lokalizacja: Teren boiska w Kłosie, Gmina Sianów, działka nr 44/1 ob. Kłos.

Projekt 4. Zielony Przystanek.

-projekt miejski

-Kwota: 100 000,00 zł

-Autor/ka: Maria Kłos

Opis: Projekt zakłada zakup oraz montaż wiaty o parametrach do 70m2 na utwardzonym terenie, znajdującym się na ROD Słoneczny w Sianowie. Dodatkowo planowany jest zakup stołów i ławek. Projekt ma na celu uatrakcyjnić przestrzeń działkową oraz zachęcić mieszkańców Gminy do udziału w wydarzeniach organizowanych na terenie ogródków działkowych tj.: majówka, święto plonów czy dożynki.

Lokalizacja: Ogród Działkowy ,,Słoneczny” w Sianowie, przy osiedlu Słowackiego, działka nr 14 obręb Sianów.

Projekt 5. Modernizacja otoczenia przy świetlicy wiejskiej w Iwięcinie.

-projekt wiejski

-Kwota: 100 000,00 zł

-Autor/ka: Włodzimierz Zimnowłocki

Opis: Projekt polega na modernizacji otoczenia świetlicy wiejskiej w Iwięcinie poprzez położenie nawierzchni (dobranej przez specjalistę w ciągu prac projektowych) między chodnikiem a drogą asfaltową oraz utwardzenie miejsc postojowych dla samochodów obok remizy strażackiej, przed kioskiem. Przebudowa tej części odcinka drogi ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa poruszających się tam aut oraz pieszych (w szczególności dzieci, z uwagi na Szkołę Podstawową znajdującą się w pobliżu) oraz uatrakcyjnienie wsi. Miejsce tej inwestycji ma znaczenie strategiczne przez sąsiedztwo Ochotniczej Straży Pożarnej, świetlicy oraz Szkoły Podstawowej, dlatego bardzo ważna jest jego modernizacja i przebudowa.

Lokalizacja: Odcinek drogi znajdujący się w Iwięcinie w Gminie Sianów, droga gminna, działka nr 280/4.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych 3 ogłoszenia

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób bezdomnych żyjących w altanach działkowych, pustostanach czy klatkach
więcej →
skibienko dofinansowanie

Prawie 1.5 MLN ZŁ na nowe inwestycje drogowe w Gminie Sianów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024

W Szczecinie, wczoraj otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 na inwestycje drogowe w
więcej →
bezdomne psy ogłoszenia

PSI KŁOPOT NA SKWIERZYNCE

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Skwierzynki dotyczącymi psów błąkających się bez nadzoru, Straż Miejska
więcej →

Ułatwienia dostępu