Już pięć naszych zespołów zakończyło rundę jesienną!

Po piłkarkach nożnych UKS Victoria SP 2 Sianów, oldbojach Stowarzyszenia Victoria Sianów i trampkarzach sianowskiej Victorii, rundę jesienną sezonu 2023/2024, zakończyli młodzicy sianowskiej Victorii oraz  młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów.

Ostatnimi meczami dla sianowskich młodziczek i młodzików, były mecze rozegrane 8 listopada 2023 r. (oba zespoły) i 11 Listopada 2023 r. (młodzicy).

Młodzicy sianowskiej Victorii, podejmowali najpierw Rozwój Koszalin, a kilka dni później Sławę Sławno. Podopieczni trenera Grzegorza Dudy, przegrali 1:8 z Rozwojem i 0:8 ze Sławą.

Sianowianie zajmują jedenaste miejsce w 12-zespołowej grupie 9. Młodzików z dorobkiem 3. punktów i stosunkiem bramek 17-78.

Grające u siebie – rywalizujące z chłopcami – sianowskie młodziczki, przegrały z młodzikami Bałtyku Koszalin 2:6 (1:3). Bramki dla podopiecznych trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, strzeliła Martyna Ryncewicz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów: Wiktoria Kwiatkowska – Kornelia Arabasz, Katarzyna Cybul, Julita Dobrzańska, Hanna Grochowska, Maja Jarosz, Zuzanna Kaczorowska, Julia Krakowiak, Roksana Markowska, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz, Iga Slabska, Julia Świsłowska, Nadia Tomkowska, Julia Turowska, Julia Zdybicka,

Sianowianki zajmują dziesiąte miejsce w 12-zespołowej grupie 9. Młodzików z dorobkiem 6. punktów i stosunkiem bramek 26-80. Najskuteczniejszą piłkarką w drużynie jest Martyna Ryncewicz, strzelczyni 15. bramek!

Trzy pozostające w grze nasze zespoły seniorskie, rozegrały swoje przedostatnie mecze rundy jesiennej.

11 Listopada 2023 r. – w 105 rocznicę narodzin polskiej niepodległości – przyszło zagrać seniorom Victorii Sianów.

Występujący w grupie 3. Klasy Okręgowej ZZPN sianowianie, podejmowali Głaz Tychowo. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka zremisowali 1:1 (0:0). Bramkę dla sianowian strzelił Eryk Pomarański.

Victoria Sianów: Mateusz Staciwa – Eryk Pomarański, Robert Maj (52. Szymon Siarnecki), Konrad Wagner, Tomasz Majerczak (79. Kamil Makowski), Michał Rokicki, Cezary Pająk, Dominik Chotkowski (60. Patryk Palkowski), Karol Balcerek , Daniel Wotawa (60. Wojciech Sieradzki) i Marcin Majewski. W rezerwie pozostawali: Maciej Fidór i Bartosz Staciwa.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Było to ciekawe spotkanie, do którego oba zespoły podeszły z dużym zaangażowaniem i determinacją. Mogliśmy szybko otworzyć wynik, bo już w drugiej minucie strzał Daniela Wotawy wylądował na poprzeczce. Po naszej początkowej przewadze później gra zaczęła się wyrównywać, a spotkanie było dość otwarte.

Uważam, że w drugiej połowie mieliśmy więcej klarowniejszych sytuacji, a mimo to goście uzyskali prowadzenie. Chcieliśmy szybko odrobić straty i udało się to Erykowi Pomarańskiemu, po dośrodkowaniu Karola Balcerka. Byliśmy bardzo blisko zdobycia kolejnych bramek. Swoje okazje mieli dwukrotnie: Tomek Majerczak, Michał Rokicki czy Wojtek Sieradzki.

Mimo niezłej postawy zespołu z gry, pozostaje jednak niedosyt. Z sytuacji, które stworzyliśmy, powinniśmy pokusić się o więcej niż jednego gola.

Pozostałe dwa spotkania zostały rozegrane w niedzielę. Nasze zespoły A-klasowe powiększyły swój dorobek punktowy. KS Sieciemin – o punkt, Victoria II/KS SKIBNO – o trzy!

 Jako pierwsi grali siecieminianie. Ich rywalem w Siecieminie był Saturn Mielno. Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana zremisowali 1:1 (0:0). Bramkę dla gospodarzy strzelił Damian Kowalski.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Dariusz Nowacki,  Kamil Zbylut,  Damian Janczyszyn,  Tomasz Hawryluk (54. Wojciech Fąfara), Damian Kowalski,  Jacek Janczyszyn (54. Adam Nader),  Marcin Rogala,  Łukasz Cygan,  Marcel Wołoszyński i Gabriel Gołofit (88. Liwiusz Dobrzyński)

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Dzisiejszy mecz z Saturnem był kopią zremisowanych  spotkań ze Strongiem Zielenica i Wieżą II Postomino. 

Od początku meczu przejęliśmy inicjatywę na boisku. Goście bronili bardzo głęboko, ale w przeciwieństwie do wcześniejszych spotkań, w których traciliśmy punkty,  w tym pojedynku stworzyliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego.  Strzał Damiana Janczyszyna zatrzymał się na słupku bramki gości. Oprócz rzutu karnego,  dwukrotnie trafiliśmy w słupek i nie wykorzystaliśmy trzech sytuacji, sam na sam, z bramkarzem Saturna. Kilkoma świetnymi interwencjami popisał się bramkarz z Mielna. 

Podobny przebieg miała druga połowa meczu. W 57. minucie zdobyliśmy wreszcie bramkę.  W zamieszaniu podbramkowym, najlepiej zachowywał się Damian Kowalski, otwierając wynik meczu. Chwilę później, po nieodpowiedzialnym zagraniu naszego obrońcy, goście wywalczyli rzut wolny. Żaden z naszych zawodników nie stanął przy piłce, a doświadczony Bartosz Gorgol strzelił gola, zaskakując naszych zawodników,  którzy ustawiali mur. Był to jedyny celny strzał, który Saturn oddał w tym spotkaniu. Do końca meczu staraliśmy się zdobyć zwycięskiego gola, ale nie udało się nam sforsować obrony, mądrze broniącego się zespołu z Mielna. 

Mimo bardzo dużej przewagi optycznej i dużej liczby stworzonych sytuacji, nie udało się zainkasować trzech punktów. Niestety,  ale zawiodła skuteczność. W dzisiejszym meczu nie zdobyliśmy punktu, a straciliśmy dwa. 

Tego samego dnia swój mecz w Skibnie, rozgrywali skibnianie. Rywalem Victorii II/KS SKIBNO, były rezerwy IV-ligowej Wieży Postomino. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata wygrali 4:3 (3:1), po bramkach Łukasza Zawady – 3 i Sergiusza Pasternaka.

Victoria II/KS SKIBNO: Bartłomiej Czekaj – Paweł Pietraszkiewicz (46. Rafał Kucab), Sergiusz Pasternak, Patryk Pawlak, Norbert Gutkin (55. Gracjan Polek), Cezary Filasiak (60. Przemysław Winnicki), Zbigniew Dominkiewicz, Kacper Szcześniak (75. Damian Rybisz), Patryk Pawlak (75. Jakub Kowalski), Szymon Żeromski (70. Kacper Nowak), Marcin Woźniak i Łukasz Zawada (90. Piotr Roman).

Poproszony o komentarz, trener Wuktor Piątek napisał:

– Dwa hat-tricki dały nam komplet punktów. Trzy bramki Łukasza Zawady i trzy asysty Marcina Woźniaka, najprawdopodobniej najlepiej punktującego zawodnika w klasyfikacji kanadyjskiej w tej lidze (12. bramek i 10. asyst).

Młodzież ambitnie pracowała, a doświadczenie Łukasza i Marcina finalizowało tą pracę. Przede wszystkim kreatywność, jaką wprowadził w środku,  powracający do pełnej dyspozycji po kontuzji Cezary Filasiak oraz dynamika bocznych pomocników: Kacpra Szczęśniaka i Szymona Żeromskiego, a także  obrońców: Patryka Pawlaka i Norberta Gutkina, pozwoliła nam się otrząsnąć po 8. minucie, kiedy to zaliczyliśmy pierwszy ,,knockdown” mówiąc językiem bokserskim. Zresztą porównanie to nie jest przypadkowe, ponieważ mecz ten mógł taki pojedynek przypominać. Po stracie bramki, mocno przejęliśmy inicjatywę, i dobrze technicznie zadawaliśmy kolejne ciosy. Przy stanie 4:1, kiedy wydawało się, że przeciwnik nie podniesie się już z desek, samobójcza przypadkowa bramka Rafała Kucaba, dodała wiary postominianom, którzy swoją ambicją doprowadzili do rzutu karnego na 4:3. Mogli mieć również sytuację, sam na sam, gdyby nie taktyczny faul w ostatniej minucie  Jakuba Kowalskiego, który zresztą został za to ukarany czerwoną kartką. 

Tydzień temu zagraliśmy najsłabszy mecz w rundzie, mając łatwiejszego przeciwnika, a z Postominem mogę śmiało powiedzieć, że to był nasz najlepszy mecz. Przede wszystkim było widać ambicję i agresję, której czasami nam brakowało. 

W najbliższy weekend – 18/19 Listopada 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  18 Listopada 2023 r., o godz. 13.oo – na wyjeździe – z Gryfem Polanów,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 18 listopada 2023 r., o godz. 14.oo – na wyjeździe – z Wichrem Mierzym,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 19 listopada 2023 r., o godz. 14.oo – na wyjeździe – z Falą Gąski.

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie Victorii II/ KS SKIBNO przed meczem z KS Sieciemin – Adam Piątek

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

PLAKAT INWAZJA KOBIECEJ MOCY2024 aktualności

Zaproszenie na V Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego w Różańsku

Już po raz piąty, 20 lipca 2024 roku, w malowniczej miejscowości Różańsko w Gminie Dębno ...
więcej →
baner na fb kopia aktualności

Beach Cup Łazy 2024 – ODWOŁANY

Turniej został odwołany z przyczyn od nas nie zależnych. Przepraszamy za niedogodności.
więcej →
bon energetyczny aktualności

Bon Energetyczny – Składanie wniosków od 1 sierpnia 2024 r.

7 czerwca 2024r. Prezydent RP podpisał ustawę z dnia 23 maja 2024r. o bonie energetycznym ...
więcej →

Ułatwienia dostępu