Szanowni Państwo

Już jutro (28 listopada 2023r.) rozpoczyna się elektroniczne głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Zapraszamy Państwa do zapoznania się ze zgłoszonymi projektami oraz zachęcamy do oddania swojego głosu na stronie Gminy Sianów na wybrane przedsięwzięcie. Każdy mieszkaniec z Gminy i Miasta Sianów może oddać jeden głos, na jeden z pięciu zakwalifikowanych projektów:

1. Strefa relaksu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Sianowie

  Projekt zakłada modernizację placu zabaw na terenie SP 2 w Sianowie poprzez montaż dwóch zestawów sprawnościowo-rekreacyjnych, adaptację miejsca pod rozbudowę terenu rekreacyjnego oraz zlecenie wykonania dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu. Zestawy zostaną wykonane ze stali nierdzewnej. Plac będzie miejscem aktywności ruchowej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sianowie, miejsce będzie również ogólnodostępne dla mieszkańców Sianowa. Plac ma za zadanie zapewnić dzieciom zabawę oraz rozwijać ich motorykę małą oraz dużą. Zadanie wpisze się w przestrzeń sportowo-rekreacyjną miasta oraz zapewni najmłodszym doskonałe miejsce do zabawy i rozwoju.

  Koszt projektu: 100 000,00 zł

  2. Zielony Przystanek

  Projekt zakłada zakup oraz montaż wiaty o parametrach do 70m2 na utwardzonym terenie, znajdującym się na ROD Słoneczny w Sianowie. Dodatkowo planowany jest zakup stołów i ławek. Projekt ma na celu uatrakcyjnić przestrzeń działkową oraz zachęcić mieszkańców Gminy do udziału w wydarzeniach organizowanych na terenie ogródków działkowych tj.: majówka, święto plonów czy dożynki.

  Koszt projektu: 100 000,00 zł

  3. Modernizacja otoczenia przy świetlicy wiejskiej w Iwięcinie

   Projekt polega na modernizacji otoczenia świetlicy wiejskiej w Iwięcinie poprzez położenie nawierzchni (dobranej przez specjalistę w ciągu prac projektowych) między chodnikiem a drogą asfaltową oraz utwardzenie miejsc postojowych dla samochodów obok remizy strażackiej, przed kioskiem. Przebudowa tej części odcinka drogi ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa poruszających się tam aut oraz pieszych (w szczególności dzieci, z uwagi na Szkołę Podstawową znajdującą się w pobliżu) oraz uatrakcyjnienie wsi. Miejsce tej inwestycji ma znaczenie strategiczne przez sąsiedztwo Ochotniczej Straży Pożarnej, świetlicy oraz Szkoły Podstawowej, dlatego bardzo ważna jest jego modernizacja i przebudowa.

   Koszt projektu: 100 000,00 zł

   4. Plac zabaw i siłownia w Parku w Suchej Koszalińskiej

   Projekt polega na zagospodarowaniu i modernizacji przestrzeni w parku w Suchej Koszalińskiej, poprzez zakup oraz montaż zabawek i elementów siłowni zewnętrznej. Plac zabaw będzie wyposażony w zestaw ławek oraz stół, tor przeszkód, wieżę linową oraz huśtawkę obrotową. Siłownia zewnętrzna zostanie wyposażona w sprzęt do wyciskania oraz wyciąg, prasę nożną podwójną, sprzęt do wyciskania na siedząco i wyciąg górny, wioślarza wolnostojącego oraz orbitrek wolnostojący. Oferta uwzględnia również wykonanie dokumentacji projektowej zagospodarowania terenu jak również przygotowanie podłoża pod montaż wyposażenia. Modernizacja tego terenu oraz jego doposażenie podniosą atrakcyjność wsi Sucha Koszalińska i okolicy.

   Koszt projektu: 99 935,96 zł

   5. Zagospodarowanie przestrzeni przy obiekcie sportowym w wsi Kłos.

   Projekt polega na rozbudowie i modernizacji infrastruktury na boisku w miejscowości Kłos w Gminie Sianów. Oferta uwzględnia wykonanie prac projektowych, modernizacyjnych oraz zakup infrastruktury na boisko w Kłosie. Dostawa i montaż będzie zawierała lampy ekologiczne z turbiną powietrzną i panelem solarnym sztuk 6 oraz 6 ławek betonowych, które zostaną rozmieszczone dookoła boiska. Teren zostanie wyposażony również w bramki stacjonarne wraz z siatkami. Ponadto, teren zostanie wzbogacony o betonowe stoły do piłkarzyków, ping ponga oraz stół do chińczyka i szach. Elementy wyposażenia będą miały ogólnodostępny charakter, z infrastruktury będą mieli możliwość korzystać zarówno mieszkańcy wsi Kłos jak i całej Gminy.

   Koszt projektu: 100 000,00 zł

   Budżet Obywatelski trwa do 12 grudnia 2023r. Zapraszamy serdecznie do oddania głosu, bo wspólnie możemy zadecydować o zmianie Naszej Gminy !

   udostępnij:

   Facebook
   Twitter
   LinkedIn

   inne aktualności

   BURU Klub Karate Kyokushin aktualności

   Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin

   17 czerwca odbyło się „Sportowe zakończenie sezonu BURU Klub Karate Kyokushin”. W Dolinie Fantazji w ...
   więcej →
   SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

   Debata nad raportem o stanie Gminy Sianów za 2023 rok

   Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Sianowie, w dniu 28.06.2024  r. o godz. 11:00 odbędzie ...
   więcej →
   SIANÓW logo 2021 2 negatyw RGB aktualności

   Przetargi

   BURMISTRZ GMINY I MIASTA SIANÓW OGŁASZA: I ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż niżej wymienionych nieruchomości położonych na ...
   więcej →

   Ułatwienia dostępu