Maksymilian Miastowski 17. w 2. Grand Prix Polski w Bilczy!

Zwycięstwem Wiktorii Wróbel (MRKS Gdańsk) i Konrada Kulpy (Energa KTS Toruń), zakończył się 2. Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym, rozegrany w Bilczy (woj. świętokrzyskie), 24-26 listopada 2023 r.

Rywalizację mężczyzn zdominowali przedstawiciele toruńskiego Energa KTS. W końcowej klasyfikacji zwyciężył Konrad Kulpa (lider „Rankingu indywidualnego” 1. ligi mężczyzn, grupy północnej) przed Tomaszem Kotowskim  (2. w „Rankingu indywidualnym”). W finale 29-latek zwyciężył 4:3, mimo że po trzech setach, to 25-letni Tomasz Kotowski prowadził 3:0!

W gronie seniorek w Bilczy brylowała – najwyżej rozstawiona tenisistka stołowa w zawodach – Wiktoria Wróbel. Zawodniczka MRKS-u Gdańsk w finale wygrała z Anną Brzyską (PKS Kolping Jarosław) 4:2. I ten pojedynek miał bardzo ciekawy przebieg. Gdańszczanka prowadziła 2:0. Po czterech setach było 2:2. Dwa kolejne wygrała Wiktoria Wróbel i cały mecz 4:2.

Jak poinformował nas trener I-ligowych tenisistów stołowych KS Darz Bór Karnieszewice – Tomasz Tabor, bardzo dobry występ w Bilczy, zanotował nasz zawodnik – pozyskany przed sezonem z AZS AWFiS Balta Gdańsk – Maksymilian Miastowski.

W pięcioosobowej grupie 1., M. Miastowski przegrał – po wyrównanej walce – 1:3 (-9,-10,10,-7), ze wspomnianym wyżej, Tomaszem Kotowskim oraz z występującym, w grającym w Lotto Superlidze: LKS Pogoń Lębork – Sławomirem Doszem 2:3 (5,-9,8,-6,-6). Pokonał natomiast: zawodnika KS Gorce Nowy Targ – Wiktora Klaga 3:0 (8,4,4) i zawodnika UKS Dojlidy Białystok – Michała Wandachowicza 3:0 (9,8,4).

Warto zaznaczyć, że już 2 grudnia tego roku, o godz. 16.oo, Maksymilian Miastowski spotka się z Michałem Wandachowiczem po raz kolejny. Tym razem w meczu 1. ligi mężczyzn w Sianowie – w barwach drużyny Proste Domy Gorzovia Gorzów Wielkopolski.

Zajmując 3. miejsce – w grupie 1. – Maksymilian Miastowski, mając 6 pkt, nie awansował do turniejowej 16-tki!

Grając o miejsca 17-20, M. Miastowski, wygrał z trzecim w grupie 8., zawodnikiem ZKS Zielona Góra – Łukaszem Wachowiakiem 3:1 (5,-6,3,8).

Gratulujemy!

Komentując udział Maksymiliana Miastowskiego w – drugim z kolei – Grand Prix Polski Seniorek i

– Maks 17. w Bilczy. Bardzo dobre przetarcie przed meczem z Gorzowem. Wygrał w grupie Michałem Wandachowiczem, który gra w Gorzowie. Oprócz tego, bardzo dobre spotkania z pozostałymi zawodnikami.

Bardzo silna grupa i o awans z niej było trudno. To świetny wynik, a sam Maks jest z niego zadowolomy.

Uwaga!

Warto i należy wspomnieć, że w gronie mężczyzn, oprócz torunian, na podium w Bilczy, stanęli także przedstawiciele LKS Pogoń Lębork: Adam Dosz i Jan Zandecki, którzy rywalizację zakończyli na etapie półfinałów. Pierwszy w ½ finału uległ Konradowi Kulpie, a drugi musiał uznać wyższość Tomasza Kotowskiego.

W gronie kobiet, na trzecich miejscach sklasyfikowane zostały: Magdalena Sikorska (SKTS Sochaczew) i Agata Zakrzewska (KTS Tarnobrzeg).   

3. Turniej Grand Prix Polski zostanie rozegrany w ostatni weekend stycznia 2024 r.

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Maksymiliana Miastowskiego z 2. Grand Prix Polski w Bilczy – Archiwum M. Miastowskiego.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

sesja 1 aktualności

Informuje, że w dniu 28.05.2024  r. o godz. 13:00 odbędzie się II Sesja Rady Miejskiej w sali posiedzeń Urzędu Gminy i Miasta w Sianowie.

Link do transmisji sesji TUTAJ
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów przed meczem z Oldbojami Tychowa aktualności

Kolejny dobry mecz w ich wykonaniu!

Trampkarzom sianowskiej Victorii – bo o nich mowa w tytule – przyszło rozegrać swoje weekendowe ...
więcej →
oplus 0 aktualności

ZOSTAŃ PRZYJACIELEM ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi, który przypada na 22 kwietnia, Urząd Gminy i Miasta w Sianowie ...
więcej →

Ułatwienia dostępu