Dwa nasze zespoły na czele ligowych tabel!

Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów i piłkarze KS Sieciemin, to samodzielni liderzy tabel – odpowiednio – I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów i grupy 7. A-klasy ZZPN.

21 października 2023 r., oldboje Stowarzyszenia Vitoria Sianów, podejmowani byli przez wicelidera tabeli, KS Perła Gmina Dygowo. Podopieczni trenera i zarazem kierownika – Krzysztofa Gorta, pokonali gospodarzy 5:2 (2:1), po bramkach strzelnych przez: Łukasza Berkowskiego – 3 oraz Krystiana Murala i Krzysztofa Rzeszutka.

Warto przypomnieć, że to 10. sezon sianowian w Pomorskiej Lidze Oldbojów, a 7. z rzędu w I lidze! Czy zakończy się 5. – jubileuszowym – tytułem Mistrza PLO?

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Marek Kapała, Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Łukasz Chotkowski, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Tomasz Matysiak, Krystian Mural, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Jacek Surówka, Tomasz Tesmer i Sebastian Wroński.

Niedzielne mecze, z udziałem naszych seniorskich zespołów, miał rozpocząć A-klasowy mecz KS Sieciemin z Wrzosem Wrześnica. Niestety goście – na godzinę przed rozpoczęciem zawodów – powiadomili gospodarzy, że nie stawią się na mecz. Tym samym, przy porażkach Darłovii II Darłowo i Wichru Mierzym, podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana, zostali samodzielnym liderem tabeli!

Bez przeszkód odbyły się za to, trzy kolejne – zapowiadane w terminarzach – spotkania.

Na boisku w Skibnie, miejscowa A-klasowa Victoria II/KS SKIBNO, podejmowała, zawsze groźnego – szczególnie u siebie – Stronga Zielenica. Będący mieszanką młodości z rutyną, zespół trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, pokonał przyjezdnych 5:2 (4:1), po bramkach strzelonych przez: Marcina Woźniaka – 2 oraz Zbigniewa Dominkiewicza, Łukasza Zawadę i Szymona Żeromskiego.

Victoria II/KS SKIBNO: Nikodem Ratkowski – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Patryk Pawlak (65. Jakub Kowalski), Gracjan Polek (46. Paweł Pietraszkiewicz), Wojciech Chabowski (46. Krzysztof Olczak), Kacper Szczęśniak (46. Kacper Nowak, 70. Damian Rybisz), Szymon Żeromski (60. Norbert Gutkin), Zbigniew Dominkiewicz,  Łukasz Zawada (75. Przemysław Winnicki) i Marcin Wożniak.

Poproszony o komentarz, trener Wiktor Piątek napisał:

– Mecz dość szybko ułożył się po naszej myśli. Już w 8., po składnej akcji całego zespołu, Szymon Żeromski uderzył kontrująco piłkę zza pola karnego i wyszliśmy jako pierwsi na prowadzenie. Niespełna 10. później, bliźniaczą sytuację sfinalizował Łukasz Zawada i prowadziliśmy juz 2:0. Do 40. drogę do bramki znalazł jeszcze Marcin Wożniak i Zbyszek Dominkiewicz. Przy wyniku 4:0 nastąpiło lekkie rozluźnienie, co nie miało prawa mieć miejsca. Przeciwnik to wykorzystał i dostaliśmy bramkę do szatni.

 Lepiej w drugą cześć meczu, udało się wejść Strongowi, który w 55. strzelił drugą bramkę. Staraliśmy się podwyższyć wynik meczu, i było ku temu kilka okazji, jednak w zespole gości bardzo dobrze spisywał się w bramce  Przemysław Kowalski. Dopiero w 89.  skapitulował,  po tym, jak musiał interweniować bardzo wysoko od swojej bramki, a sprytnie wykorzystał to Marcin Woźniak, który lobem z okolicy koła środkowego, uderzył piłkę do bramki.

Po raz kolejny mogę wystawić dobra ocenę za cały mecz dla zespołu. Duży wpływ ma na to ilość sytuacji, jakie sobie wypracowujemy. Bardzo często stwarzamy zagrożenie pod bramką przeciwnika i jesteśmy coraz bardziej skuteczni. Przed nami jeszcze cztery mecze. Patrząc jednak na rozwój drużyny i tempo z jakim on postępuje, mogę śmiało stwierdzić, że idziemy po 3. miejsce na koniec rundy jesiennej, które dla nas było by dużym sukcesem.

W tym samym czasie, co mecz w Skibnie, na murawie stadionu w Ustroniu Morskim, miejscowa Astra, podejmowała sianowską Victorię. Niestety, dobrze grający zespół gospodarzy, pokonał sianowian 4:1 (2:0). Bramka dla przyjezdnych padła po samobójczym trafieniu jednego z piłkarzy zespołu gospodarzy.

Victoria Sianów: Mateusz Staciwa – Szymon Siarnecki (61. Robert Maj), Eryk Pomarański, Konrad Wagner, Tomasz Majerczak, Michał Rokicki, Kacper Szczepaniuk (61. Mateusz Asman), Karol Balcerek, Daniel Wotawa, Kamil Makowski (86. Bartosz Staciwa) i Łukasz Szczerba. W rezerwie pozostawali: Michał Turkacz, Maciej Fidór i Cezary Pająk.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Uważam, że o wyniku spotkania zadecydował w dużej mierze ostatni kwadrans pierwszej połowy i dwa stałe fragmenty gry. Bramki z rzutu wolnego oraz po sprytnie rozegranym rzucie rożnym ustawiły mecz.

W drugiej połowie odważniej ruszyliśmy do odrabiania strat i stwarzaliśmy zagrożenie. To było jednak za mało na dobrze grający zespół Astry, który w 65. minucie podwyższył rezultat.

Podsumowując uważam, że dużo elementów nie zagrało tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Brakowało nam konkretów i zdecydowania w działaniach zarówno w obronie, jak i w ataku. Popełniliśmy w tym meczu zbyt dużo błędów, również indywidualnych, aby osiągnąć korzystny rezultat.

Najpóźniej, bo o godz. 15.oo, swój ostatni, III-ligowy mecz w rundzie jesiennej bieżącego sezonu, rozpoczęły piłkarki nożne UKS Victoria SP 2. Sianów.

Podopieczne trenera Dariusza Majewskiego, grały w Słupcy z miejscową Słupczanką. Drużyna gospodyń – wicelidera grupy II, III ligi kobiet – pokonała przyjezdne 11:0 (5:0).

UKS Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Natalia Bryzek (46. Judyta Kłosowska), Eliza Cichoń, Monika Garbicz, Aleksandra Małolepszy, Klaudia Rogowicz, Zofia Kudłaczek, Maja Malczewska, Klaudia Rawłuszewicz, Anastazja Żaczek i Wiktoria Ostróżka.

Poproszony o komentarz, trener Dariusz Majewski napisał:

Mecz ze Słupczanką Słupca, rozgrywany był przy obfitym deszczu. Rozpoczął się od wysokiego pressingu gospodyń, co skutkowało bardzo szybką utratą bramki (5.). Kilka minut później, bo w 10., z rzutu karnego tracimy drugą.

Próbujemy z rzutu wolnego wykonywanego przez Monikę Garbicz, ale bramkarka Słupcy broni piękną paradą strzał pod poprzeczkę. Przez następne 20-25., mecz się troszeczkę wyrównał, ale od 38. (41., 42.), gospodynie ponownie strzelają trzy bramki do szatni.

W drugiej połowie tylko broniliśmy się i od czasu do czasu próbowaliśmy wyjść z kontrą, lecz wszystkie akcje kończyły się na wysokości około 25 metra od bramki Słupcy.
Słupszczanka w tym dniu była poza naszym zasięgiem.

Gratuluję zwycięstwa w ładnym stylu zespołowi Słupcy. Dziewczyny zobaczyły, ile jeszcze musimy wykonać ciężkiej pracy, aby grać na podobnym poziomie.

Dziękuję za walkę do końca, pomimo tak niekorzystnego wyniku. Jestem pewien, że na wiosnę będziemy “innym” zespołem, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Porażki młodziczek – rywalizujących w grupie z chłopcami – oraz pierwsze zwycięstwo młodzików i kolejne zwycięstwo sianowskich trampkarzy, to dorobek In minus, i In plus, naszych dziecięcych zespołów.

Nie powiększyły swojego dorobku punktowego podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz.

17 października 3023 r., przegrały w Darłowie z miejscowym Orlikiem 2:3 (0:3), a cztery dni później uległy w Sianowie Wieży Postomino 2:7 (1:4). Bramki dla sianowianek strzeliła Martyna Ryncewicz – w pierwszym spotkaniu oraz Hanna Grochowska i Martyna Ryncewicz – w drugim.

Młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów w meczu z Orlikiem Darłowo: Wiktoria Kwiatkowska – Julia Zdybicka, Julia Dobrzańska, Zuzanna Perz, Kornelia Arabasz, Milena  Waleńska, Hanna Grochowska, Martyna Ryncewicz, Kaja Chojnowska, Katarzyna Cybul, Roksana Markowska, Julia Krakowiak, Julia Świsłowska i Nadia Tomkowska-Matusiak. 

Młodziczki UKS Victoria SP 2 Sianów w meczu z Wieżą Postomino: Nadia Tomkowska – Milena Waleńska, Zuzanna Perz, Julia Zdybicka, Julita Dobrzańska, Zuzanna Kaczorowska, Martyna Ryncewicz, Kornelia Arabasz, Hanna Grochowska, Maja Klekociuk, Lena Sobieraj, Katarzyna Cybul i Roksana Markowska.

22 października 2023 r., swoje pierwsze zwycięstwo w lidze, zanotowali podopieczni trenera Grzegorza Dudy. Sianowianie pokonali na wyjeździe Wiekowiankę Wiekowo/Szkołę Dobiesław 9:2.

Tego samego dnia trampkarze Victorii, pokonali wysoko rówieśników z Arkadii Malechowo.

Podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka – zajmujący aktualnie 3. miejsce w tabeli – zwyciężyli, u siebie, malechowian 11:0 (4:0). Zdobyczą bramkową podzielili się: Gracjan Chotkowski – 4, Dominik Majkowicz – 3 oraz Robert Kidacki – 2. Dwie bramki padły po samobójczych trafieniach piłkarzy z Malechowa.

Trampkarze Victorii: Oliwier Michalski – Mateusz Harasym,  Robert Kidacki,  Krzysztof Lewandowski,  Mateusz Rakowicz,  Natan Szawurski,  Tymoteusz Tesmer,  Michał Krawczyk,  Dominik Majkowicz, Jakub Pudzik i  Gracjan Chotkowski.

 Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

– Tylko początkowe minuty meczu miały wyrównany przebieg.  Z każdą kolejną minutą gry, dominacja naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Skończyło się na jedenastu strzelonych  bramkach, choć sytuacji do strzelenia kolejnych goli mieliśmy jeszcze kilka. 

W najbliższy weekend – 28/29 października 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

 – młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 28 października 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – na wyjeździe – z młodzikami Stronga Zielenica,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  28 października 2023 r., o godz. 13.oo – u siebie – z GKS Manowo,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 28 października 2023 r., o godz. 14.oo – u siebie – z Wieżą II Postomino,

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 28 października 2023 r., o godz. 16.oo – u siebie – z TKKF Strażak Koszalin,

trampkarze: Victoria Sianów:28 października 2023 r., o godz. 17.oo – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – na wyjeździe – z Gwardią Koszalin,

młodzicy: Victoria Sianów: 29 października 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z Rozwojem Koszalin,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 29 października 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Hajką Zegrze Pomorskie.

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcie trampkarzy Victorii Sianów przed meczem z Arkadią Malechowo – Łukasz Szmajdziak

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych 3 ogłoszenia

BEZDOMNI – monitoring miejsc niemieszkalnych

Zima to szczególnie ciężki czas dla osób bezdomnych żyjących w altanach działkowych, pustostanach czy klatkach
więcej →
skibienko dofinansowanie

Prawie 1.5 MLN ZŁ na nowe inwestycje drogowe w Gminie Sianów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024

W Szczecinie, wczoraj otrzymaliśmy wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2024 na inwestycje drogowe w
więcej →
bezdomne psy ogłoszenia

PSI KŁOPOT NA SKWIERZYNCE

W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców Skwierzynki dotyczącymi psów błąkających się bez nadzoru, Straż Miejska
więcej →

Ułatwienia dostępu