Maksymilian Miastowski nie przebrnął eliminacji. Tomasz Tabor na 29-32 miejscu w 3. GPP!

Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Marek Badowski (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), zostali zwycięzcami 3. Grand Prix Polski seniorów w tenisie stołowym. Turniej rozgrywany był w dniach 26-28 stycznia 2024 r. w Zielonej Górze.

Niewiele brakowało, aby w turnieju głównym zielonogórskiego GPP wystąpiło dwóch reprezentantów Klubu Sportowego Darz Bór Karnieszewice: Maksymilian Miastowski i Tomasz Tabor.

Jak przekazał nam T. Tabor, trener i zawodnik I-ligowych tenisistów stołowych karnieszewickiego klubu, Maksymilian Miastowski, który musiał rozpocząć udział w 3. GPP od kwalifikacji dodatkowych, w piątek wygrał – nie bez problemów – etap grupowy, pokonując Marcina Wieczorkiewicza (Pełcz Górki Noteckie) 3:2 (-9,3,1,-5,5) i Alana Bryka 3:0 (5,6,1). Następnie po pokonaniu 1. rundy pucharowej, w której wygrał z Mateuszem Sakowiczem (Dekorglass Działdowo) 3:1 (-6,7,6,7), w 2.-giej – dającej awans do turnieju głównego – uległ Arturowi Gromkowi (Warmia Lidzbark Warmiński) 1:3 (-7,1,-2,-11).

Szkoda, bo było bardzo blisko do tego, aby dwóch reprezentantów naszego Klubu, wystąpiło w turnieju głównym!

Oceniając swój występ, Tomasz Tabor, napisał:

– Jeżeli chodzi o mnie, to ja jestem zadowolony ze swojej gry. Grupa była mocna, skoro dwóch zawodników doszło do pierwszej ósemki.

Walczyłem o wygranie seta i uzyskanie jak największej liczby punktów. Wiedziałem, że mogę wygrać z teoretycznie najsłabszym w tej grupie zawodnikiem z Wrocławia i ta sztuka się udała. Zająłem tym samym czwarte miejsce w grupie 3. i mogłem zagrać o miejsca 25-28.

Niestety w tym meczu nie zagrałem tak, jakbym chciał i musiałem uznać wyższość zawodnika Ostródzianki Ostróda, Aleksandra Majchrzaka z którym przegrałem 0:3 (-7,-6,5,-9). Ten mecz był do wygrania. Ostatecznie zająłem miejsce w przedziale 29-32, co uważam za dobry wynik biorąc pod uwagę, kto w niej grał i kto nie wyszedł z kwalifikacji w tym turnieju.

Dodajmy, że Tomasz Tabor, grający w Zielonej Górze jako zwycięzca 3. Wojewódzkiego Turnieju Kwalifikacyjnego Seniorów w tenisie stołowym w Międzyzdrojach, w fazie grupowej: przegrał z Alanem Kulczyckim (UKS Dojlidy Białystok) 0:3 (-6,-8,-8), Jarosławem Tomickim (KTS Gliwice) 1:3 (-7,11,-8,-6) i Adrianem Spychałą (UKS Piast Ostrzeszów) 0:3 (-7,-11-3) oraz wygrał z Piotrem Klimkiem (KS AZS Wrocław) 3:1 (-9,5,13,6).

Dziękujemy obu Naszym zawodnikom!

Tenisistów stołowych KS Darz Bór Karnieszewice czeka teraz rewanżowe spotkanie z UKS Top Solec Kujawski, z którym 7 października 2023 r. wygrali – grając gościnnie w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Koszalinie – 10:0. Mecz rewanżowy odbędzie się 10 lutego 2024 r., o godz. 16.oo w Solcu Kujawskim.

 17 lutego 2024 r., zobaczymy naszych w meczu u siebie z liderem tabeli, Energą Manekinem Toruń. Początek spotkania w Hali Sportowo-Widowiskowej SP Nr 2 w Sianowie o godz. 16.oo.

Serdecznie zapraszamy, szczególnie na mecz ze spadkowiczem z Lotto Superligi!

Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Tomasza Tabora z Jarosławem Tomickim (KTS Gliwice) – archiwum T. Tabor

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 22.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →

Ułatwienia dostępu