Niedosyt!

Patrząc na rezultaty sobotnio-niedzielnych gier z udziałem naszych piłkarskich zespołów, można mieć uzasadniony niedosyt. Na osiem rozegranych spotkań, zwycięstwo odniósł tylko KS SKIBNO!

Zacznijmy jednak chronologicznie.

Sobotnie mecze, z udziałem naszych zespołów rozpoczęli młodzicy sianowskiej Victorii.

15 kwietnia 2023 r., podopieczni trenera Łukasza Szmajdziaka, przegrali – u siebie – z MKS Rozwój Koszalin 2:3 (1:1). Bramki dla sianowian strzelił, najskuteczniejszy w zespole, Dominik Majkowicz.

Młodzicy Victorii: Marcel Szmydt, Mateusz Harasym – Szymon Cichocki, Gracjan Chotkowski, Alan Jegliński, Robert Kidacki, Michał Krawczyk, Dominik Majkowicz, Jakub Pruś, Jakub Pudzik, Natan Szawurski, Sebastian Szuplak, Tymoteusz Tesmer i Marcel Tuziemski.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

– Mecz toczony przy optycznej przewadze Victorii.  Niestety,  ale ciężko nam było sforsować grającą głęboko obronę gości. „Rozwój” ograniczał się do groźnych kontr. Wykorzystując nasze nieporozumienia w obronie, goście strzelają nam aż trzy gole. Mimo prób odwrócenia losów meczu, nie udało się nam tego dokonać.

Tego samego dnia, swój ligowy mecz rozegrali też juniorzy sianowskiej Victorii.

Podopieczni trenera Wiktora Piątka, grający w II lidze okręgowej juniorów, grupie 5., podejmowali u siebie, KP Drawa Drawsko Pomorskie. Zremisowali 2:2 (2:1). Bramki dla sianowian strzelili: Kacper Nowak i Kacper Szcześniak.

Juniorzy Victorii: Bartłomiej Czekaj – Kacper Miętek, Patryk Pawlak, Filip Grześczak, Cezary Filasiak, Maciej Gorgoń, Szymon Żeromski, Kacper Szcześniak, Gracjan Polek, Kacper Nowak, Dawid Pawlikowski i Norbert Gutkin.

  Komentując to spotkanie, trener W. Piątek, napisał:

– Drugi remis z rzędu zanotowali  juniorzy starsi. Tym razem w Sianowie podzieliliśmy się punktami z KP Drawa Drawsko, remisując 2:2. Zważając na to, że na jesień ulegliśmy w Drawsku 3:1 i, że jest to zespół, który wygrał rundę jesienną, to możemy z wyniku być zadowoleni. Jednak pozostał mały niedosyt, ponieważ od 30 minuty, aż do 80. prowadziliśmy 2:1 i mieliśmy kilka dogodnych sytuacji do podwyższenia tego wyniku. Niestety znowu zabrakło skuteczności w ofensywie. 

15 kwietnia 2023 r., grali jeszcze seniorzy Victorii i oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów. Oba nasze zespoły rywalizowały na wyjeździe.

Z jednopunktową zdobyczą zakończyli poświąteczne zmagania seniorzy sianowskiej Victorii. Podopieczni trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, zremisowali z Zawiszą Grzmiąca 1:1 (0:0). Bramkę dającą prowadzenie przyjezdnym strzelił Konrad Wagner.

Victoria Sianów: Michał Turkacz – Tomasz Karpicz, Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Konrad Wagner,  Jacek Żuchowski, Maciej Bachleda, Fiodor Drewniak, Kacper Szczepaniuk (80. Cezary Pająk), Łukasz Zawada i Adrian Gołuchowski (68. Robert Maj). W rezerwie pozostawali: Nikodem Ratkowski, Adam Ławro i Damian Rybisz.

Komentując to spotkanie, trener M. Lisztwan, napisał:

– Uważam, że przez większość meczu kontrolowaliśmy jego przebieg. Graliśmy pewnie w obronie i stwarzaliśmy sobie okazje bramkowe.

W pierwszej połowie dwie bardzo dobre szanse miał Adrian Gołuchowski, a Maciej Bachleda nie wykorzystał rzutu karnego.

W drugiej części tych sytuacji było więcej, zdobyliśmy bramkę. W polu karnym bardzo dobrze zachował się A. Gołuchowski, a jego podanie wykorzystał Konrad Wagner. Chwilę później K. Wagner podawał do Roberta Maja, a po jego strzale piłka wylądowała na słupku. Kilka minut po tej sytuacji przypadkowa ręka w polu karnym, kosztowała nas rzut karny i straconego gola. Chcieliśmy jeszcze odpowiedzieć i byliśmy blisko, między innymi w sytuacji Tomka Karpicza, którego strzał z bliskiej odległości obronił bramkarz gospodarzy, a dobitkę Daniela Wotawy zablokowali obrońcy.

Podsumowując, z pewnością liczyliśmy na większą zdobycz punktową. Kluczowe były minuty po zdobytej bramce, kiedy to byliśmy bardzo blisko bramki na 2:0, a zamiast tego sprokurowaliśmy rzut karny dla gospodarzy. Przywozimy jeden punkt i będziemy walczyć o kolejne zdobycze w następnych spotkaniach.

Nie odrobili dystansu do – prowadzącego w tabeli – szczecineckiego rywala, oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów. Swój wyjazdowy mecz z oldbojami Szczecineckiego Towarzystwa Lig Amatorskich, podopieczni trenera i kierownika zarazem – Krzysztofa Gorta, zremisowali 3:3 (1:1). Bramki z liderem tabeli I ligi Pomorskiej Ligi Oldbojów, strzelili kolejno: Robert Urban, Jarosław Skrzypkowski i Rafał Gotowała. 

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Arkadiusz Borak – Łukasz Chotkowski, Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Rafał Gotowała, Waldemar Grześczak, Piotr Kierzek, Piotr Motyl, Łukasz Podsiadło, Krzysztof Rzeszutek, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Jacek Surówka, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer, Robert Urban, Marek Walker, Sebastian Wroński, Wojciech Ziemkiewicz i Paweł Zinger.

Jednobramkową porażką zakończył się – niedzielny – ligowy pojedynek KS Sieciemin z Wiekowianką Wiekowo. Czwarta w tabeli grupy 3. Wiekowianka Wiekowo, minimalnie wygrała 1:0 (0:0), z broniącym się przed spadkiem zespołem gospodarzy. Bramkę, zespół podopiecznych trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, stracił na kwadrans przed zakończeniem spotkania.

Siecieminianie, po raz kolejny pokazali, że – grając wiosną u siebie – z determinacją walczą o utrzymanie w Klasie Okręgowej ZZPN!

KS Sieciemin: Robert Popławski – Damian Janczyszyn, Adam Nader, Kamil Zbylut, Liwiusz Dobrzyński, Damian Kowalski, Łukasz Cygan, Marcin Rogala, Tomasz Hawryluk (62. Karol Pudzik), Jacek Janczyszyn i Radosław Kruk. Do dyspozycji byli ponadto: Marcel Hryckowian i Bartosz Szmajdziak.

Komentując to spotkanie, trener Ł. Szmajdziak, napisał:

– Mecz z gatunku tych na remis, ale niestety kończy się naszą porażką. Mimo, że to goście mieli przewagę optyczną, to niewiele z tej przewagi wynikało.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły po dwie klarowne sytuację do zdobycia gola. Dobrymi interwencjami popisywali się jednak bramkarze obu zespołów.

W drugiej połowie poza strzelonym golem, goście nie stworzyli sobie stuprocentowych sytuacji bramkowych. W końcówce meczu dwukrotnie mieliśmy piłkę na remis, ale niestety zawiodła nas skuteczność.

Szkoda straconych punktów, bo z przebiegu meczu zasłużyliśmy na remis.

Jedyne sobotnio/niedzielne zwycięstwo naszego zespołu, stało się udziałem piłkarzy KS SKIBNO. Goniący w tabeli grupy 7. Klasy A ZZPN: Wrzos Wrzosowo i Arkadię Malechowo, skibnianie – po kuriozalnych ostatnich piętnastu (z doliczonym czasem osiemnastu) minutach – Wicher Mierzym 5:4 (2:0)!

Bramki dla podopiecznych trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, strzelili: Mateusz Rymarkiewicz i Marcin Woźniak – po 2 oraz Sergiusz Pasternak.

KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab, Paweł Pietraszkiewicz, Dawid Rymarkiewicz, Sergiusz Pasternak, Adam Pietraszkiewicz, Wojciech Chabowski, Marcel Wołoszyński, Wojciech Fąfara, Marcin Woźniak (70. Piotr Roman) i Mateusz Rymarkiewicz.

Komentując to spotkanie, trener W. Piątek, napisał:

Od 75 minuty meczu to był dramat ze szczęśliwym zakończeniem! Nie można pozwolić sobie, prowadząc 4:0 w ostatnich 15., dać doprowadzić do wyrównania. Chyba za szybko uznaliśmy, że ten mecz już jest wygrany, i nic już nie może się wydarzyć, co mogło by nie pozwolić zabrać nam 3 punkty. I zamiast kontrolować przebieg meczu, my dajemy sobie strzelać bramkę, następnie drugą i trzecią, co przeciwnikowi dodało skrzydeł i wiary, że jednak uda im się odwrócić losy meczu. No i w 92. udało się, po rzucie rożnym tracimy bramkę na 4:4!

Ale to co zrobił minutę później Mateusz Rymarkiewicz, to kwintesencja piękna piłki nożnej! Od razu, po rozpoczęciu gry ze środka boiska, uderzył ponad źle ustawionym bramkarzem i piłka znalazła się w bramce gospodarzy!!!

Była to 93. meczu! Chwilę później sędzia zakończył spotkanie! 

Niedzielne granie zakończyły piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów. Najpierw przyszło zagrać juniorkom UKS Victoria SP 2. Grające drugi rok z rzędu w Centralnej Lidze Juniorek U-15, sianowianki, podejmowały Pogoń Tczew. 

Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, przegrały 0:8 (0:4).

Następnie grały młodziczki UKS Victoria SP 2. Podopieczne trener Klaudii Majerczak i kierownik Anety Ryncewicz, w rywalizacji z chłopcami Wiekowianki Wiekowo, przegrały 2:3 (1:1). Bramki dla sianowianek strzeliła Martyna Ryncewicz.

Młodziczki UKS Victoria SP 2: Aleksandra Jabłońska (Zuzanna Kaczorowska) – Kornelia Arabasz, Kaja Chojnowska, Katarzyna Cybul, Julita Dobrzańska, Hanna Grochowska, Julia Kaczorowska, Oliwia Kulesza, Zuzanna Markowska, Zuzanna Perz, Martyna Ryncewicz, Nadia Tomkowska i Milena Waleńska.

I na koniec! Planowany na 16 kwietnia 2023 r., mecz III ligi kobiet: UKS Victoria SP 2 – KS Warta Poznań S.A., odbył się na prośbę zespołu gości, 11 kwietnia 2023 r. Podopieczne trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, przegrały 0:5 (0:2).

Seniorki UKS Victoria SP 2: Oliwia Gawlikowska – Aleksandra Małolepszy, Pola Pasik, Monika Garbicz, Wiktoria Ostróżka, Dominika Kubsch, Natalia Bryzek (83. Nadia Łyszyk), Iwona Grub-Malinowska, Klaudia Majerczak, Maja Gadomska i Wiktoria Huda.

W najbliższy weekend – 22/23 kwietnia 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

CLJ U-15: juniorki UKS Victoria SP 2 Sianów: 22 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – na wyjeździe – z Medykiem POLO MARKETEM Konin,

młodzicy: Victoria Sianów: 22 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z UKS Orlik Darłowo,

juniorzy: Victoria Sianów: 22 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – II klasa juniorów Koszalin, gr. 5 – u siebie – z Santosem Kłębowiec,

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  22 kwietnia 2023 r., o godz. 14.oo – u siebie – z MKS Sokół Karlino,

I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 22 kwietnia 2023 r., o godz. 16.oo – u siebie – z Oldbojami Bruskowo Wielkie,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 23 kwietnia 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Darłovią Darłowo,

A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 23 kwietnia 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z Mechanikiem II Bobolice/Kłanino.

III liga kobiet: seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów:  23 kwietnia 2023 r., o godz. 13.oo – u siebie – z Victorią Niemcz Osielsko,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 14 czerwca 2023 r., o godz. 16.45 – Młodzik Koszalin, gr. 8 – na wyjeździe – z Bałtykiem Koszalin,

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu młodzików Victorii w Sianowie – Łukasz Szmajdziak i juniorów Victorii w Świdwinie (dwa tygodnie temu) – Wiktor Piątek

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu