Przyspieszona porażka Victorii SP2 Sianów

Na prośbę Klubu Sportowego Warta Poznań S.A. wyraziliśmy zgodę na przesunięcie meczu III Ligi kobiet z dnia 16.04.2023 r. (niedziela) na 11.04.2023 r. (wtorek). Niestety była to zła decyzja. Dzień poświąteczny, wolny od nauki i niestety ze względu na wyjazdy naszych dziewcząt z rodzicami mieliśmy bardzo osłabiony skład. Przegraliśmy 0:5. Przeciwnik wygrał zasłużenie ale przy lepszym składzie naszego zespołu wynik mógł być zupełnie inny.

Początek meczu był wyrównany, długo utrzymywał się wynik remisowy, ale w 17 minucie po błędzie obrony i strzale Anny Gewics poznanianki objęły prowadzenie 1:0. W dalszej części meczu przyjezdne miały lekką przewagę ale nie udokumentowały jej bramkami. Dopiero w 39 minucie po rzucie rożnym i błędzie sianowskiej bramkarki podwyższyły wynik na 2:0, a strzelczynią była Emilia Polaczyk.
Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza tylko piłkarki Warty strzeliły nie dwie ale trzy bramki. Trzecią w 58 minucie Natalia Zubka , czwartą w 75 minucie Natalia Pawlak a piątą i ustalającą wynik meczu w 80 minucie Ada Glogier.

Pomimo wysokiego wyniku i przewagi poznanianek nie był to mecz do jednej bramki. Sianowianki zasłużyły na honorową bramkę ale niestety w 76 minucie wyborną sytuację sam na sam zmarnowała Maja Gadomska. Pomimo straty pięciu bramek dobrze broniła sianowska bramkarka Otylia Gawlikowska.  Wyróżniły się też kapitan zespołu Pola Pasik i Klaudia Majerczak.

Najbliższy mecz Victoria zagra 23 kwietnia z jednym z lepszych zespołów III ligi Victorią Niemcz Osielsko.

Skład Victorii SP2 Sianów: Otylia Gawlikowska, Aleksandra Małolepszy, Pola Pasik, Monika Garbicz, Wiktoria Ostróżka, Dominika Kubsch, Natalia Bryzek( 83 Nadia Łyszyk), Iwona Grub-Malinowska, Kladia Majerczak, Maja Gadomska i Wiktoria Huda.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu