Przyspieszona porażka Victorii SP2 Sianów

Na prośbę Klubu Sportowego Warta Poznań S.A. wyraziliśmy zgodę na przesunięcie meczu III Ligi kobiet z dnia 16.04.2023 r. (niedziela) na 11.04.2023 r. (wtorek). Niestety była to zła decyzja. Dzień poświąteczny, wolny od nauki i niestety ze względu na wyjazdy naszych dziewcząt z rodzicami mieliśmy bardzo osłabiony skład. Przegraliśmy 0:5. Przeciwnik wygrał zasłużenie ale przy lepszym składzie naszego zespołu wynik mógł być zupełnie inny.

Początek meczu był wyrównany, długo utrzymywał się wynik remisowy, ale w 17 minucie po błędzie obrony i strzale Anny Gewics poznanianki objęły prowadzenie 1:0. W dalszej części meczu przyjezdne miały lekką przewagę ale nie udokumentowały jej bramkami. Dopiero w 39 minucie po rzucie rożnym i błędzie sianowskiej bramkarki podwyższyły wynik na 2:0, a strzelczynią była Emilia Polaczyk.
Druga połowa wyglądała podobnie jak pierwsza tylko piłkarki Warty strzeliły nie dwie ale trzy bramki. Trzecią w 58 minucie Natalia Zubka , czwartą w 75 minucie Natalia Pawlak a piątą i ustalającą wynik meczu w 80 minucie Ada Glogier.

Pomimo wysokiego wyniku i przewagi poznanianek nie był to mecz do jednej bramki. Sianowianki zasłużyły na honorową bramkę ale niestety w 76 minucie wyborną sytuację sam na sam zmarnowała Maja Gadomska. Pomimo straty pięciu bramek dobrze broniła sianowska bramkarka Otylia Gawlikowska.  Wyróżniły się też kapitan zespołu Pola Pasik i Klaudia Majerczak.

Najbliższy mecz Victoria zagra 23 kwietnia z jednym z lepszych zespołów III ligi Victorią Niemcz Osielsko.

Skład Victorii SP2 Sianów: Otylia Gawlikowska, Aleksandra Małolepszy, Pola Pasik, Monika Garbicz, Wiktoria Ostróżka, Dominika Kubsch, Natalia Bryzek( 83 Nadia Łyszyk), Iwona Grub-Malinowska, Kladia Majerczak, Maja Gadomska i Wiktoria Huda.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 20.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →

Ułatwienia dostępu