Podzielił los Maksymiliana Miastowskiego!

Konrad Pyra, bo o nim mowa, to tenisista stołowy I-ligowego Darz Boru Karnieszewice, wypożyczony do II-ligowego KTS Koszalinianin. Dzięki zwycięstwu w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów w Bierzwniku, wywalczył sobie prawo gry w 1. Grand Prix Polski Juniorów w tenisie stołowym w Szczawnicy Zdroju.

W imprezie, która odbyła się w dniach 30 września – 1 października 2023 r., na drodze do awansu do gier barażowych, Konradowi Pyrze stanęli: Krzysztof Stąporek z Bogorii Grodzisk Mazowiecki, Oliwier Babiak z AZS UZ Zielona Góra i Damian Pyśk z LKTS Luboń.

Z pierwszym z nich, podopieczny trenera Tomasza Tabora, który prowadzi go od około 3 i pół roku, przegrał 0:3 (-7,-8,-8). Z dwoma kolejnymi wygrał 3:1. Odpowiednio: (8,8,-8,14) i (10,-8,6,4). Przy równej ilości punktów (po 5), lepsza różnica setów decydowała o awansie K. Stąporka (7:4) i O. Babiaka (7:5). Jak nietrudno policzyć, Konrad Pyra przegrał awans różnicą jednego seta!

Podobny los spotkał nowo pozyskanego seniora – Maksymiliana Miastowskiego, który nie wyszedł z grupy w 1. Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym w Gliwicach, rozegranym w dniach 22-24 września!

Ostatecznie Konrad Pyra, zajął miejsce 49-52 (na 64 zawodników), przegrywając w tak zwanym „Turnieju pocieszenia” z Piotrem Czaputą (Skarbek Tarnowskie Góry) 0:3 (-10,-5,-9).

Dziękujemy i życzymy powodzenia w kolejnych grach ligowych (w barwach KTS Koszalinianin) i turniejach (w barwach KS Darz Bór Karnieszewice)!

Starszych podopiecznych trenera Tomasza Tabora, tenisistów stołowych KS Darz Bór Karnieszewice, czekają w najbliższą sobotę i niedzielę dwa mecze I-ligowe.

7 października 2023 r., o godz. 16.oo, podejmą – w roli gospodarza – UKS Top Solec Kujawski. Mecz gościnnie, z uwagi na zajętą Halę Widowiskowo-Sportową SP nr 2 w Sianowie, w Szkole Podstawowej nr 5 w Koszalinie, ul. Franciszkańska 102.

8 października 2023 r., o godz. 12.oo, podejmą – w roli gospodarza – KS Dekorglass Działdowo II. Mecz w Sianowie!

Poproszony o krótki komentarz przed tymi meczami, Prezes KS Darz Bór Karnieszewice – Zbigniew Kuszlewicz, napisał:

– Jest mi trudno określić nasze szanse na osiągnięcie celu, który pozostaje niezmieniony od dwóch sezonów.

Wzmocnienie składu reprezentacji o zawodnika o wielkich możliwościach, czyli  Maksa Miastowskiego, zwiastuje większe emocje i oczekiwania.

 Sprawdzianem będzie mecz z Działdowem II, który rozegramy 8 października /godz. 12:00/ w naszej sianowskiej hali.

Zatem zapraszamy na oba spotkania.

Przypomnijmy, że to piąty – jubileuszowy – sezon karnieszewiczan w I lidze tenisa stołowego (grupie północnej)!

  Tekst – Ryszard Wątroba, zdjęcie Konrada Pyry – Tomasz Tabor

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 12 aktualności

Lista wnioskodawców, którzy pozytywnie przeszli proces weryfikacji

Zgodnie z treścią § 15 ust. 2 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 1 aktualności

Publikujemy wstępną listę najemców potencjalnych

Zgodnie z treścią § 15 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z ...
więcej →
plakat a4 konkurs aktywne kolo gospodyn page 0001 aktualności

Aktywne Koło Gospodyń Wiejskich Pomorza Zachodniego

Rozwijają kulturę ludową, wspierają przedsiębiorczość kobiet, a także prowadzą działania na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. ...
więcej →

Ułatwienia dostępu