Prima Aprilis Victorii SP2 Sianów w Poznaniu

Prima aprilisowego psikusa sprawiły piłkarki CLJ U15 AZS UAM Poznań dziewczynom Victorii SP 2 Sianów wygrywając z nimi 1 kwietnia aż 6:0. Zaczęło się podobnie jak w czeskiej Pradze od straty bramki już w pierwszej minucie. Niefortunne wybicie piłki jednej z sianowianek prosto pod nogi Amelii Brzykowskiej zakończyło się golem. Speszone bramką piłkarki z Sianowa, ale żądne rewanżu w 15 minucie po ładnej akcji Zosi Kudłaczek o mało co nie wyrównują. Dobrą okazje nie wykorzystuje Martyna Ryncewicz. Za to po błędzie obrony drugą bramkę w 19 minucie strzela Amelia Brzykowska. Pomimo straty drugiego gola i optycznej przewagi zespołu z Poznania sianowianki grają otwarty futbol i nie rezygnują ze zmiany rezultatu. W 29 minucie będąca na fali i w bardzo dobrej dyspozycji Zosia Kudłaczek ogrywa poznańskie obrończynie i niestety strzela w poprzeczkę. W 32 minucie po rzucie rożnym przed olbrzymią szansą staje Małgosia Capar.Z bliska strzela głową prosto w bramkarkę. W 33 minucie kontaktowa bramka wisiała dosłownie w powietrzu. Zosia Kudłaczek będąca sam na sam z bramkarką AZS UAM nie wykorzystuje super okazji. Końcówka pierwszej połowy jednak należała do dziewczyn z Poznania i to one w 38 minucie po strzale Natalii Prewc podwyższają prowadzenie na 3:0. W drugiej połowie młode sianowianki dzielnie walczyły do końca, ale w 47 minucie po akcji Karoliny Jaworskiej straciły czwartą bramkę. W 67 minucie niefortunne wybicie Natalii Noworolnik trafia do własnej bramki i AZS UAM prowadził już 5:0 i dalej starał się zmienić rezultat meczu. W 70 minucie dokonała tego jeszcze Roksana Kersztan. Zrobiło się 6:0. Tym rezultatem mimo starań obu zespołów zakończyło się to spotkanie.

Następny mecz w Centralnej Lidze Juniorek U15 piłkarki Victorii SP2 rozegrają 6 kwietnia 2023 r. o 13.00 w Sianowie z Pogonią Szczecin.

W Victorii SP 2 zagrały: Nikola Synówka, Oliwia Kulesza, Klaudia Żubryj, Natalia Noworolnik (70 Zuzanna Kaczorowska), Zuzanna Perz, Małgorzata Capar, Zuzanna Kolczyńska, Emilia Adamus (50 Kaja Chojnowska), Milena Waleńska (Kornela Arabasz), Zofia Kudłaczek, Martyna Ryncewicz.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

komunikat ogłoszenia

Powołano obwodowe komisje wyborcze w Gminie Sianów

Uprzejmie zawiadamiam, że Postanowieniem Nr 250/2023 z dnia 21 września 2023 r. Komisarz Wyborczy w …

więcej →
plakat dzien seniora pomoc społeczna

Zapraszamy na Dzień Seniora

więcej →
Victoria Vimobilia (2) sport

Komplet naszych drużyn w grze o ligowe punkty!

Od minionego weekendu, w grze o ligowe punkty są już wszystkie nasze zespoły. Zaczynając od …

więcej →

Ułatwienia dostępu