Zwycięstwo Victorii SP2 w III lidze

Piłkarki sianowskiej Victorii SP2 zrobiły pierwszy mały krok do utrzymania się w III Lidze Kobiet pokonując 3:2 dziewczyny ze Stargardu (do przerwy 2:1).

Lepiej w spotkanie weszły zawodniczki Victorii, bo już po dwuch akcjach Poli Pasik w 7 i 15 min. powinny prowadzić 2:0. Niestety Pola nie wykorzystała stuprocentowych szans. W 17 minucie dośrodkowanie jednej z zawodniczek ze Stargardu obija górną część poprzeczki sianowskiej bramki. W 27 minucie uderzenie Natalii Bryzek z prawej strony z 20 metrów kończy się jej debiutancką bramką i prowadzeniem 1:0. W 32 minucie stargardzianki mogły wyrównać ale zmarnowały bardzo dogodną sytuację. W 38 minucie Dominika Kubsch trafia do bramki przeciwniczek i Victoria SP2 prowadziła 2:0. Jednak na tym nie skończyły się emocje w pierwszej połowie ponieważ w 43 minucie Patrycja Szymańska strzeliła kontaktową bramkę i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 2:1 dla sianowianek. Początek drugiej połowy podobnie jak pierwsza należała do Victorii SP2 i w 51 minucie po kapitalnej akcji i strzale kapitana sianowskiego zespołu Poli Pasik, Victoria prowadziła już 3:1. Tym samym Pola zrehabilitowała się za wcześniejsze wpadki. Wydawało się wówczas, że wygrana jest w kieszeni. Niestety tak się nie stało bo w 62 minucie kapitan stargardzkiego zespołu Aneta Krus strzeliła kontaktową bramkę na 2:3 i zaczęły się emocje. Na szczęście dla Victorii SP2 bardzo dobrze broniła Otylia Gawlikowska oraz formacja defensywna co pozwoliło utrzymać korzystny wynik do końca spotkania.

W ekipie sianowskiej wystąpiły: Otylia Gawlikowska, Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Huda, Monika Garbicz, Natalia Bryzek, Iwona Grub-Malinowska, Nadia Łyszyk, Maja Gadomska, Dominika Kubsch, Klaudia Majerczak i Pola Pasik.

Następne spotkanie sianowianki zagrają 2 kwietnia o godzinie 11.00 z rezerwami ekstraligowego KKP II w Bydgoszczy.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

wypozyczalnia pomoc społeczna

PFRON – wypożyczalnia technologii wspomagająca osoby z niepełnosprawnością.

Od 4 września działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON. Osoby zainteresowane …

więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 20 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców, którzy pozytywnie przeszli proces weryfikacji

Zgodnie z treścią § 15 ust. 2 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z …

więcej →
wybory ogłoszenia

Wybory – ważne informacje organizacyjne

W dniu 15 października 2023 r. odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej …

więcej →

Ułatwienia dostępu