Zwycięstwo Victorii SP2 w III lidze

Piłkarki sianowskiej Victorii SP2 zrobiły pierwszy mały krok do utrzymania się w III Lidze Kobiet pokonując 3:2 dziewczyny ze Stargardu (do przerwy 2:1).

Lepiej w spotkanie weszły zawodniczki Victorii, bo już po dwuch akcjach Poli Pasik w 7 i 15 min. powinny prowadzić 2:0. Niestety Pola nie wykorzystała stuprocentowych szans. W 17 minucie dośrodkowanie jednej z zawodniczek ze Stargardu obija górną część poprzeczki sianowskiej bramki. W 27 minucie uderzenie Natalii Bryzek z prawej strony z 20 metrów kończy się jej debiutancką bramką i prowadzeniem 1:0. W 32 minucie stargardzianki mogły wyrównać ale zmarnowały bardzo dogodną sytuację. W 38 minucie Dominika Kubsch trafia do bramki przeciwniczek i Victoria SP2 prowadziła 2:0. Jednak na tym nie skończyły się emocje w pierwszej połowie ponieważ w 43 minucie Patrycja Szymańska strzeliła kontaktową bramkę i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 2:1 dla sianowianek. Początek drugiej połowy podobnie jak pierwsza należała do Victorii SP2 i w 51 minucie po kapitalnej akcji i strzale kapitana sianowskiego zespołu Poli Pasik, Victoria prowadziła już 3:1. Tym samym Pola zrehabilitowała się za wcześniejsze wpadki. Wydawało się wówczas, że wygrana jest w kieszeni. Niestety tak się nie stało bo w 62 minucie kapitan stargardzkiego zespołu Aneta Krus strzeliła kontaktową bramkę na 2:3 i zaczęły się emocje. Na szczęście dla Victorii SP2 bardzo dobrze broniła Otylia Gawlikowska oraz formacja defensywna co pozwoliło utrzymać korzystny wynik do końca spotkania.

W ekipie sianowskiej wystąpiły: Otylia Gawlikowska, Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Huda, Monika Garbicz, Natalia Bryzek, Iwona Grub-Malinowska, Nadia Łyszyk, Maja Gadomska, Dominika Kubsch, Klaudia Majerczak i Pola Pasik.

Następne spotkanie sianowianki zagrają 2 kwietnia o godzinie 11.00 z rezerwami ekstraligowego KKP II w Bydgoszczy.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu