Zwycięstwo Victorii SP2 w III lidze

Piłkarki sianowskiej Victorii SP2 zrobiły pierwszy mały krok do utrzymania się w III Lidze Kobiet pokonując 3:2 dziewczyny ze Stargardu (do przerwy 2:1).

Lepiej w spotkanie weszły zawodniczki Victorii, bo już po dwuch akcjach Poli Pasik w 7 i 15 min. powinny prowadzić 2:0. Niestety Pola nie wykorzystała stuprocentowych szans. W 17 minucie dośrodkowanie jednej z zawodniczek ze Stargardu obija górną część poprzeczki sianowskiej bramki. W 27 minucie uderzenie Natalii Bryzek z prawej strony z 20 metrów kończy się jej debiutancką bramką i prowadzeniem 1:0. W 32 minucie stargardzianki mogły wyrównać ale zmarnowały bardzo dogodną sytuację. W 38 minucie Dominika Kubsch trafia do bramki przeciwniczek i Victoria SP2 prowadziła 2:0. Jednak na tym nie skończyły się emocje w pierwszej połowie ponieważ w 43 minucie Patrycja Szymańska strzeliła kontaktową bramkę i na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 2:1 dla sianowianek. Początek drugiej połowy podobnie jak pierwsza należała do Victorii SP2 i w 51 minucie po kapitalnej akcji i strzale kapitana sianowskiego zespołu Poli Pasik, Victoria prowadziła już 3:1. Tym samym Pola zrehabilitowała się za wcześniejsze wpadki. Wydawało się wówczas, że wygrana jest w kieszeni. Niestety tak się nie stało bo w 62 minucie kapitan stargardzkiego zespołu Aneta Krus strzeliła kontaktową bramkę na 2:3 i zaczęły się emocje. Na szczęście dla Victorii SP2 bardzo dobrze broniła Otylia Gawlikowska oraz formacja defensywna co pozwoliło utrzymać korzystny wynik do końca spotkania.

W ekipie sianowskiej wystąpiły: Otylia Gawlikowska, Wiktoria Ostróżka, Wiktoria Huda, Monika Garbicz, Natalia Bryzek, Iwona Grub-Malinowska, Nadia Łyszyk, Maja Gadomska, Dominika Kubsch, Klaudia Majerczak i Pola Pasik.

Następne spotkanie sianowianki zagrają 2 kwietnia o godzinie 11.00 z rezerwami ekstraligowego KKP II w Bydgoszczy.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

woda aktualności

Taryfa na zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków na terenie gminy Sianów na okres 3 lat.

więcej →
Dni Ziemi Sianowskiej aktualności

Dni Ziemi Sianowskiej ..to już ten weekend

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Sianów i przyjaciół naszej gminy do wspólnego świętowania !!! ...
więcej →

Ogólnopolski Turniej Seniorów Badmintona „Zdążyć przed lotką” – relacja

W dniu 25 maja na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2, rozegrany został, po ...
więcej →

Ułatwienia dostępu