UKS VICTORIA SP2 utrzymała się w III lidze

„Zwycięski remis” zanotowała drużyna Victorii SP2 Sianów w ostatnim meczu rundy wiosennej sezonu 2022/2023 remisując 1:1 z UKS Górnicza Konin. Przed ostatnią kolejką rundy rewanżowej zespół z Sianowa wyprzedzał ekipę z Konina o 3 punkty. Remis lub wygrana dawały sianowiankom utrzymanie. I tak się stało. W rundzie jesiennej w Koninie również padł remis 1:1. Tam bliżej wygranej był zespół Victorii SP2. Sianowianki prowadziły 1:0 po bramce Klaudii Majerczak i straciły przypadkową bramkę na 1:1. Tamten mecz powinny były wygrać, stworzyły wiele dogodnych sytuacji do strzelenia bramek ale ich nie wykorzystały. Jednak remis na wyjeździe jak się teraz okazało nie był najgorszy. Pierwsze kilkanaście minut meczu w Sianowie zapowiadało klęskę zespołu z Konina. Co rusz dziewczyny stwarzały dogodne sytuacje do strzelania bramek, jednak były bardzo nieskuteczne. Niestety

w 17 minucie błąd defensywy wykorzystała Maria Kowalewska i koninianki objęły prowadzenie 1:0. Zszokowane stratą gola nagle dziewczyny straciły rezon i mecz się wyrównał. Do przerwy wynik już się nie zmienił i to przyjezdne były bliżej utrzymania w III lidze. Na drugą połowę gospodynie wyszły z wielką wolą odrobienia strat i udało im się to bardzo szybko bo już w 48 minucie i ładnym podaniu Klaudii Rogowicz wyrównującą bramkę strzeliła Wiktoria Ostróżka. Nie mające nic do stracenia koninianki co chwilę kontrowały i trzeba przyznać, że stworzyły kilka dogodnych sytuacji. W 57 minucie poprzeczka i przytomna interwencja Klaudii Majerczak, która zastępowała nieobecną pierwszą  bramkarkę Victorii SP2.  W 66 minucie nieźle grająca Klaudia Rogowicz zmarnowała stuprocentową sytuację . W 74 minucie mogło być prowadzenie Górniczej ale nie wykorzystały super okazji. Jeszcze raz bo 85 minucie sianowianki wróciły z dalekiej podróży. Jedna z piłkarek z Konina będąc niedaleko bramki strzeliła nad poprzeczką. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 1:1 co było bardzo korzystnym wynikiem dla ekipy z Sianowa.

Skład Victorii SP2 Sianów: Klaudia Majerczak, Wiktoria Ostróżka, Karolina Wieczorek, Eliza Cichoń, Aleksandra Małolepszy, Monika Garbicz, Klaudia Rogowicz (90 Iwona Grub-Malinowska), Wiktoria Huda, Maja Gadomska (50 Judyta Kłosowska (89 Natalia Bryzek), Nadia Łyszyk, Pola Pasik.

Następne mecze:

  • 17 czerwca czeka na sparing z Niemkami z S.C. Oberthavel Velten
  • 24 czerwca w Sianowie gramy XXV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Tekst i foto: Jędrzej Bielecki

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców z podziałem na typy lokali (AKTUALIZACJA 04.10.2023 r.)

AKTUALIZACJA 04.10.2023 r. W pierwotnym zestawieniu pominięty został jeden z wnioskodawców, w związku z czym …

więcej →
Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin 4 sport

Zgrupowanie Kadry Polski Kyokushin

W dniach 29 września – 1 października br. w Świnoujściu odbyło się zgrupowanie Kadry Polski …

więcej →
Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin sport

Nowy instruktor w BURU Klub Karate Kyokushin

W dniach 17-22 września w Lublinie odbył się kurs instruktorów sportu karate organizowany przez Polski …

więcej →

Ułatwienia dostępu