W grze pozostali już tylko oldboje Victorii

w grze pozostali juz tylko oldboje victorii 1

Po młodzikach Victorii i młodziczkach UKS Victoria SP 2, sezon 2022/2023, zakończyły niemal wszystkie piłkarskie zespoły z Gminy i Miasta Sianów.

Niemal, bowiem w grze pozostali jeszcze oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów! Przed nimi ostatnie spotkanie ligowe, a potem udział w tradycyjnym Turnieju Mistrzów Pomorskiej Ligi Oldbojów.

Mecze drugiego weekendu czerwca 2023 r., zaczęli juniorzy sianowskiej Victorii.

Podopieczni trenera Wiktora Piątka, pokonali – u siebie – juniorów Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg 5:2 (3:1). Bramki dla sianowian strzelili: Kacper Nowak – 2 oraz Maciej Gorgoń, Kacper Szcześniak i Szymon Żeromski.

Juniorzy Victorii:  Bartłomiej Czekaj – Patryk Pawlak, Maciej Gorgoń, Filip Grześczak, Gracjan Polek, Cezary Filasiak, Maciej Gorgoń, Jakub Szpak, Kacper Szcześniak, Szymon Żeromski, Dawid Pawlikowski, Norbert Gutkin i Kacper Nowak.

 Komentując to spotkanie, trener Wiktor Piątek, napisał:

– Chciało by się rzec, szkoda, że sezon się skończył, bo zespół złapał optymalną formę.

Sobotnie zwycięstwo, to zasługa przede wszystkim konsekwencji taktycznej. Koncentracja w obronie i szybkie ataki po odbiorze piłki, raz po raz sprawiały, że bramkarz gości był często angażowany przez naszą ofensywę! 

Cieszy fakt, że nareszcie jesteśmy skuteczni. Osiem bramek w dwóch meczach, przy dwóch tylko straconych, to bardzo obiecujący wynik na przyszły sezon. 

Teraz czeka nas krótka letnia przerwa, a następnie wracamy do grania. Prawdopodobnie już w innej lidze, która będzie od nas wymagała troszkę więcej. Ale to jak na razie wszystko jest tylko w planach! 

Po juniorach, na murawę Stadionu Miejskiego wyszły seniorki UKS Victoria SP 2 Sianów.

Rywalkami sianowianek w grze o utrzymanie w III lidze, były piłkarki UKS Górnicza Konin. Mecz zakończył się, potocznie zwanym, zwycięskim remisem 1:1 (0:1). Bramkę dla podopiecznych trenera Jędrzeja Bieleckiego i kierownika Jacentego Życińskiego, strzeliła Wiktoria Ostróżka.

Seniorki Victorii SP 2 Sianów: Klaudia Majerczak – Wiktoria Ostróżka, Karolina Wieczorek, Eliza Cichoń, Aleksandra Małolepszy, Monika Garbicz, Klaudia Rogowicz (90. Iwona Grub-Malinowska), Wiktoria Huda, Maja Gadomska (50. Judyta Kłosowska (89. Natalia Bryzek), Nadia Łyszyk i Pola Pasik.

Komentując to spotkanie, trener Jędrzej Bielecki, napisał:

– Nareszcie mieliśmy niezły skład, ale zabrakło nam kondycji. Dobił nas upał, było chyba ze 30 stopni i nasze dziewczyny nie wytrzymały fizycznie tego meczu. Na dodatek zabrakło naszej pierwszej bramkarki. Udanie zastąpiła ją Klaudia Majerczak, ale spowodowało to osłabienie w formacji pomocy. Nie było łatwo.

W zespole z Konina było kilka naprawdę dobrych, szybkich zawodniczek, które były dużym zagrożeniem, ale na szczęście los tym razem nam sprzyjał.

 Mieliśmy najmłodszą drużynę w tej lidze, głównie rocznik 2007 i brakowało nam doświadczenia, ale jakoś poszło i teraz możemy się cieszyć z utrzymania.

17 czerwca 2023 r., czeka nas sparing z Niemkami z S.C. Oberthavel Velten, a 24 czerwca w Sianowie, gramy XXV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, pod Patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O tej samej porze, ale w Karlinie, mecz o podobnym ciężarze gatunkowym, grali piłkarze KS Sieciemin.

Aby utrzymać się na pozycji gwarantującej baraż o utrzymanie w Klasie Okręgowej ZZPN, siecieminianie musieli wygrać z MKS Sokół Karlino, a w przypadku remisu lub porażki, czekać na zwycięstwo seniorów Victorii z Wrzosem Wrześnica.

Niestety, podopieczni nieobecnego na meczu w Karlinie, trenera Łukasza Szmajdziaka, jego asystenta Wojciecha Śniadeckiego i kierownika Józefa Hryckowiana, przegrali 0:10 (0:5). I pozostało im czekać na rozstrzygnięcie meczu, rozpoczętego dwie godziny później w Sianowie!

 KS Sieciemin: Szmajdziak Bartosz – Liwiusz Dobrzyński, Radosław Kruk (62. Grzegorz Zoruk), Damian Janczyszyn, Michał Rokitka, Damian Kowalski, Tomasz Hawryluk, Marcin Rogala, Marcel Hryckowian, Danylo Blyshchuk (46. Przemysław Popławski) i Wojciech Śniadecki.

Komentując to spotkanie, kierownik Józef Hryckowian, napisał:

–  (…) Zespół prowadził Wojciech Śniadecki, co nie zmienia faktu,  że nie postaraliśmy się o mniejszy wynik. Mogliśmy wyrównać na 1:1, ale się nie udało.

Karlino kontrolowało grę, a my się broniliśmy. Jak widać ze słabym skutkiem.

Oczekiwany, między innymi, ze wspomnianego wyżej powodu, mecz sianowskich seniorów z Wrzosem Wrześnica, rozpoczął się od bramki strzelonej przez zespół gości.

Piłkarze podopiecznych trenera Marcina Lisztwana i  kierownika Jerzego Piątka, odwrócili co prawda niekorzystny rezultat po pierwszej połowie, ale nie utrzymali prowadzenia, w tak zwanym doliczonym czasie gry. Końcowy wynik 2:2 (0:1), pozbawił siecieminian szans na grę w barażach o utrzymanie! Obie bramki dla sianowian strzelił najskuteczniejszy w zespole gospodarzy – Tomasz Majerczak.

Seniorzy Victorii: Michał Turkacz – Daniel Wotawa, Eryk Pomarański, Konrad Wagner (79. Tobiasz Zacharewicz), Jacek Żuchowski, Tomasz Majerczak, Michał Rokicki, Cezary Pająk (86. Damian Rybisz), Fiodor Drewniak, Kacper Szczepaniuk (68. Maciej Bachleda) i Adam Ławro (56. Adrian Gołuchowski). W rezerwie pozostawał Kacper Cyga.

Komentując to spotkanie, trener Marcin Lisztwan, napisał:

– Po bardzo słabej pierwszej połowie w naszym wykonaniu, w drugiej szybko zdobyliśmy dwa gole, które dały nam prowadzenie. Dwukrotnie bardzo dobre asysty Michała Rokickiego na bramki zamieniał Tomasz Majerczak. Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji w zasadzie stuprocentowych, ale nie podwyższyliśmy wyniku.

W 93. minucie rywal wyprowadził kontrę dającą mu remis. Ten brak skuteczności w kluczowych, wręcz idealnych do zdobycia kolejnych bramek sytuacjach, kosztował nas utratę kompletu punktów.

11 czerwca 2023 r., A-klasowe zmagania zakończył KS SKIBNO. Podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwana, podejmowali Falę Gąski.

Skibnianie przegrali 1:2 (1:2). Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Przemysław Winnicki.

KS SKIBNO: Jakub Lachowski: Rafał Kucab – Dawid Rymarkiewicz, Eduard Chernik, Sergiusz Pasternak, Wojciech Chabowski, Marcel Wołoszyński, Wojciech Fąfara, Piotr Roman (46. Marcin Woźniak), Zbigniew Dominkiewicz i Przemysław Winnicki.

Komentując to spotkanie, trener Wiktor Piątek, napisał:

– Na szczęście ten sezon się dla KS SKIBNO skończył! Druga część rundy wiosennej, to była już tak naprawdę walka ze skompletowaniem kadry na każdy kolejny mecz. I nie inaczej było wczoraj. 

Spotkanie z Falą Gąski, rozpoczęliśmy bez zawodników rezerwowych, dopiero na drugą połowę dojechał Marcin Woźniak! 

Mecz był raczej wyrównanym i mało ciekawym widowiskiem. Niestety mentalnie jesteśmy trochę rozsypani, a związane jest to z całą sytuacją kadrową. Ma to bardzo duży wpływ na naszą grę. Jest ona przytłumiona, i nie próbujemy do końca wykorzystać potencjału, który w tej drużynie jest uśpiony jak na razie!

Teraz czeka nas głęboka przebudowa zespołu. W planach mamy mocne odmłodzenie kadry, wprowadzenie świeżości. Okres na to jest bardzo krótki, ale wierzę, że już w sierpniu zobaczymy nowy, całkiem inny zespół!

W najbliższym czasie  czekają nas jeszcze:

I liga PLO: Stowarzyszenie Victoria Sianów: 14 czerwca 2023 r., o godz. 18.oo – u siebie – z TKKF Strażak Koszalin,

35. Dni Ziemi Sianowskiej: Mecz Urzędnicy – Rzemieślnicy, 16 czerwca 2023 r., o godz. 16.3o. Mecz na sztucznej nawierzchni Stadionu Miejskiego w Sianowie,

25. Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet im. Anny Bocian o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kategoria open i młodziczek: 24 czerwca 2023 r., o godz. 10.oo. Płyta główna i boczna Stadionu Miejskiego w Sianowie.

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu Victorii z Wrzosem w Sianowie – Artur Rutkowski

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu