Zaczęty, lecz nie skończony!

Mecz z Zefirem Wyszewo (2)

Mecz o którym czytamy w tytule, odbył się 3 września 2023 r. i od niego rozpoczynamy relację z piłkarskiego weekendu z udziałem naszych zespołów.

Powodem, skandaliczne zachowanie, którego dopuścili się gospodarze meczu w grupie 7. Klasy A – Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej –piłkarze Fali Gąski.

Jak można było przeczytać w tekście Kacpra Ciukszy, na portalu sport.pl, w 65. minucie, przegrywając z Victorią II/KS SKIBNO 1:3 (1:2), „zawodnik Fali Gąski najpierw zwrócił się do arbitra per (…) …,  a po otrzymaniu czerwonej kartki kopnął go w nogę. Nie było to jednak ostatnie starcie pomiędzy piłkarzami, a składem sędziowskim. Mecz został przerwany, potem była jeszcze szarpanina z asystentem”.

Jak czytamy we wtorkowym wydaniu „Głosu Koszalińskiego”, w tekście Jacka Wójcika, zatytułowanym: „Grały niższe klasy. Piłkarz zaatakował sędziego” „… w sprawie tych wydarzeń wszczęte zostanie postępowanie dyscyplinarne. Odpowiednie organy ZZPN w ciągu najbliższych dni wydadzą decyzje – poinformował  odpowiedzialny za kontakty z mediami w ZZPN, Łukasz Czerwiński”.

Po tym zaczętym, lecz nie skończonym meczu, zespół trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata otwiera tabelę grupy 7.! Na razie uwzględniono w niej wynik z boiska (z bramkami strzelonymi przez: Norberta Gutkina, Zbigniewa Dominkiewicza i Łukasza Zawadę).

Victoria II/KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab, Sergiusz Pasternak, Patryk Pawlak, Mateusz Bartosik, Cezary Filasiak (55. Mateusz Kalwas), Norbert Gutkin, Damian Rybisz (45. Szymon Żeromski), Zbigniew Dominkiewicz, Łukasz Zawada i Marcin Woźniak.

Poproszony o komentarz, trener Wiktor Piątek napisał:

– Mecz walki, bo tak zawsze gra się w Gąskach! Niestety jeden z zawodników gospodarzy nie wytrzymał ciśnienia i sędzia musiał przedwcześnie zakończyć zawody!

Mnie cieszy postawa mojego zespołu, a przede wszystkim młodych zawodników, którzy zagrali agresywnie w pozytywnym piłkarsko słowa tego znaczeniu. W tygodniu pracowaliśmy nad doskokiem do zawodnika z piłką i przyniosło to efekty. Nie zostawialiśmy dużo miejsca przeciwnikowi, a sami szukaliśmy szybkiego ataku po odbiorze!  

Kolejna bramka jedynego z młodych zawodników z Victorii Sianów, których podjęliśmy się dalszego szkolenia, umacnia nas w przekonaniu, że idzie to w dobrym kierunku. Efekty tej współpracy będzie widać już niedługo!

Weekendowe granie – z udziałem naszych zespołów – rozpoczęło się 2 września 2023 r. w Sianowie.

Zespół trenera Marcina Lisztwana i kierownika Jerzego Piątka, w sobotnie popołudnie, podejmował u siebie Zefir Wyszewo. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:1. Bramkę dla sianowian strzelił Mateusz Asman.

Victoria Sianów: Michał Turkacz – Szymon Siarnecki (Kacper Szczepaniuk), Eryk Pomarański, Konrad Wagner (Robert Maj), Tomasz Majerczak, Michał Rokicki, Mateusz Asman, Dominik Chotkowski, Daniel Wotawa (Marcin Majewski), Kamil Makowski (Cezary Pająk) i Łukasz Szczerba. W rezerwie pozostawali: Mateusz Staciwa, Maciej Fidór – Bartosz Staciwa i Jacek Żuchowski.

Poproszony o komentarz, trener Marcin Lisztwan napisał:

– Co do samego meczu uważam, że było to ciekawe i wyrównane spotkanie, w mojej ocenie niezłe w naszym wykonaniu. Stworzyliśmy sobie kilka bardzo dogodnych sytuacji. Niestety brak skuteczności nie pozwolił nam na objęcie prowadzenia, a później na wyrównanie w końcówce pierwszej połowy oraz na początku drugiej.

Przegrywając 0:1 od 25. minuty staraliśmy się o bramkę wyrównującą. Kilkukrotnie było bardzo blisko. Mecz zamknął błąd indywidualny w 90. minucie, z którego skorzystał napastnik gości i choć zdobyliśmy jeszcze bramkę kontaktową, nie było już czasu na wyciągnięcie remisu.

Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z naszych ostatnich wyników. Ale cały czas pracujemy nad poprawą organizacji gry zespołu. Po dwóch bardzo słabych meczach z Malechowem i Sławnem, gdzie kreowaliśmy mało sytuacji w ofensywie, tym razem wyglądaliśmy lepiej w tym elemencie. Również w posiadaniu piłki i ataku pozycyjnym zachowywaliśmy większy spokój niż w poprzednich spotkaniach. Przy odrobinie skuteczności mogliśmy osiągnąć lepszy rezultat, ale jestem przekonany, że ta przyjdzie już w najbliższych meczach.

Przygotowując się do sobotniego spotkania ligowego w Karlinie, w tym tygodniu rozegramy jeszcze wyjazdowy mecz z Pomorzaninem Sławoborze, w ramach 3. kolejki Pucharu Polski ZZPN  (środa, godz. 17.3o).

Tego samego dnia, grały jeszcze dwa nasze zespoły.

O godzinie 18.oo, swój mecz z Mistrzem Pomorskiej Ligi Oldbojów – Oldbojami Szczecinka, rozpoczął w Szczecinku, zespół oldbojów Stowarzyszenia Victoria Sianów.

W mocno ”okrojonym” składzie, między innymi, bez Krzysztofa Miętka, który w tym samym czasie – w składzie reprezentacji oldbojów Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej – rywalizował o prawo gry w Mistrzostwach Polski Oldbojów po raz drugi, i drugi raz z rzędu je wywalczył, sianowianie przegrali 3:6 (1:2). Bramki dla podopiecznych przedstawiciela stowarzyszenia i kierownika zarazem – Krzysztofa Gorta, strzelili: Krzysztof Rzeszutek – 2 i Łukasz Berkowski.

Stowarzyszenie Victoria Sianów: Zbigniew Banasiak – Łukasz Berkowski, Maciej Berlicki, Łukasz Chotkowskii, Krzysztof Rzeszutek, Jarosław Skrzypkowski, Tomasz Skupiński, Bartłomiej Suchorski, Janusz Szawurski, Tomasz Tesmer i Robert Urban.

Wracając do rozgrywanych notabene w Szczecinku eliminacji Mistrzostw Polski Oldbojów, należy poinformować, że reprezentacja ZZPN: pokonała Kujawsko-Pomorski ZPN 3:2 (1:0), zremisowała z Pomorskim ZPN 1:1 (1:0) i pokonała Wielkopolski ZPN 4:2 (0:0), a Krzysztof Miętek strzelił drugą bramkę w pierwszym z wymienionych spotkań!

Gratulujemy awansu i bramki!

Pół godziny później, swój mecz w Szczecinie, rozpoczęły III-ligowe piłkarki nożne UKS Victoria SP 2 Sianów. Ich rywalkami były liderki tabeli – piłkarki LFA.

Po nieudanej pierwszej połowie, w której miejscowy zespół strzelił im 6. bramek, podopieczne trenera Dariusza Majewskiego, podniosły się w drugiej, tracąc już tylko jedną bramkę. Ostatecznie przegrały jednak 0:7 (0:6).

UKS Victoria SP 2 Sianów: Otylia Gawlikowska – Wiktoria Ostróżka, Aleksandra Małolepszy, Klaudia Majerczak, Wiktoria Huda (55. Maja Malczewska), Natalia Noworolnik, Anastazja Żaczek, Monika Garbicz (62. Natalia Bryzek, 80. Iwona Grub-Malinowska), Katarzyna Rawłuszewicz, Klaudia Rogowicz i Pola Pasik.  

Weekendowe mecze z udziałem naszych zespołów zamknął A-klasowy KS Sieciemin. Wymieniani w gronie drużyn, które marzą o szybkim powrocie do Klasy Okręgowej ZZPN siecieminianie, pokonali na wyjeździe Mechanika II Bobolice/Kłanino 7:0 (3:0).

Bramki dla podopiecznych trenera Łukasza Szmajdziaka i kierownika Józefa Hryckowiana strzelili: Jacek Janczyszyn – 3, Adam Nader – 2 oraz Damian Kowalski i Marcin Rogala.

KS Sieciemin: Robert Popławski – Liwiusz Dobrzyński (73. Filip Grześczak), Tomasz Hawryluk,  Dariusz Nowacki,  Damian Janczyszyn,  Krystian Kruk (58. Jacek Janczyszyn), Damian Kowalski,  Adam Nader (74 Bartosz Szmajdziak), Gabriel Gołofit (68′ Michał Rokitka), Kamil Zbylut i  Marcin Rogala. 

Poproszony o komentarz, trener Łukasz Szmajdziak napisał:

Z pierwszego wyjazdu w nowym sezonie A- klasy przywozimy trzy punkty. Po wyrównanych pierwszych minutach spotkania,  z każdą kolejną minutą uwidoczniała się przewaga naszego zespołu. Stwarzaliśmy sporo sytuacji pod bramką przeciwnika. Tym razem (w porównaniu do poprzedniego meczu) potrafiliśmy przełożyć stwarzane sytuacje na gole. Do przerwy strzeliliśmy ich trzy (2 Adam Nader i Marcin Rogala).

Pierwsze minuty drugiej połowy, to odważniejsza gra miejscowych, którzy zaatakowali nas ze sporym animuszem po wyjściu z szatni. Niewiele jednak z tych ataków wynikało,  gdyż dobrze radziliśmy sobie w obronie. Od 64. minuty, gdy strzeliliśmy czwartą bramkę, gra miejscowych całkowicie się posypała, czego efektem były jeszcze trzy zdobyte przez nas bramki. 

Bardzo dobre zawody w wykonaniu KS Sieciemin. W defensywie nie pozwoliliśmy gospodarzom na oddanie żadnego celnego strzału w kierunku naszej bramki. Naszych zawodników należy też pochwalić za grę w ofensywie.  Rzadko się zdarza,  żeby strzelić siedem bramek i to na wyjeździe. Wartym odnotowania są też cztery asysty Marcina Rogali, który dzisiaj wykładał piłkę jak na tacy naszym napastnikom.

W najbliższy weekend – 9/10 września 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

Uwaga!

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  9 września 2023 r., o godz. 12.oo – na wyjeździe – z KMS Sokół Karlino,

III liga kobiet: UKS Victoria SP 2 Sianów: 9 września 2023 r., o godz. 15.oo – u siebie – z Victorią Niemcz,

I liga PLO: oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów: 9 września 2023 r., o godz. 17.oo – u siebie – z Oldbojami Bruskowo Wielkie,

A Klasa, gr. 7: KS Sieciemin: 10 września 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Passatem Bukowo Morskie,

A Klasa, gr. 7: Victoria II/KS SKIBNO: 10 września 2023 r., o godz. 12.oo – u siebie – z Błękitnymi Stary Jarosław,

trampkarze: Victoria Sianów:11 września 2023 r., o godz. 16.3o – Trampkarz Koszalin, gr. 7 – na wyjeździe – z Bajglem Będzino (przełożony na inny termin na prośbę Będzina),

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 10 września 2023 r., o godz. 10.oo – Młodzik Koszalin, gr. 9 – W Będzinie – z młodzikami Rozwoju Koszalin,

młodzicy: Victoria Sianów: 9 września 2023 r., o godz. 14.3o – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z Gwardią Koszalin,

młodziczki: UKS Victoria SP 2 Sianów: 12 września 2023 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 9 – u siebie – z młodzikami Victorii Sianów,

młodzicy: Victoria Sianów: 12 września 2023 r., o godz. 17.3o – Młodzik Koszalin, gr. 9 – „na wyjeździe” – z UKS Victoria SP 2 Sianów,

Tekst: Ryszard Wątroba, zdjęcia z meczu Victorii z Zefirem – Aleksandra Rutkowska

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu