Zagrali i wygrali!

10 marca 2023 r., na stronie internetowej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, ukazała się informacja, że „ze względu na intensywne opady śniegu oraz prognozowane niekorzystne warunki pogodowe, decyzją Wydziału Rozgrywek wszystkie mecze zaplanowane na weekend 11-12 marca zostają odwołane.

Nowe terminy rozegrania spotkań w poszczególnych klasach rozgrywkowych:

– (…) Klasa okręgowa – środa, 17 maja 2023 r., godz. 18.oo,

– A-klasa – środa, 3 maja 2023 r. (godzinę ustala gospodarz).

 (…) UWAGA! Dopuszcza się możliwość rozegrania meczów w pierwotnym terminie, tj. 11-12.03 za zgodą klubów, pod warunkiem zagwarantowania przez gospodarza, że boisko będzie przygotowane do rozegrania meczu. Wniosek o zmianę terminu spotkania (potwierdzony przez oba kluby) należy złożyć w systemie Extranet dziś, tj. w piątek 10 marca, do godziny 18.oo”.

Dwa z trzech naszych piłkarskich zespołów, to jest: KS Sieciemin i Victoria Sianów, potwierdziły zmianę terminu rozegrania meczu. KS Sieciemin z Radwią Białogórzyno, a Victoria Sianów z Wybrzeżem Biesiekierz.

Trzeci – KS SKIBNO, zagrał w ustalonym w terminarzu terminie i… wygrał w Darłowie z miejscową Darłovią II 1:0 (0:0), po bramce Zbigniewa Dominkiewicza.

12 marca 2023 r., podopieczni trenera Wiktora Piątka i kierownika Krzysztofa Karwata, zagrali w składzie:

KS SKIBNO: Jakub Lachowski – Rafał Kucab, Paweł Pietraszkiewicz, Dawid Rymarkiewicz, Krzysztof Przydacz, Zbigniew Dominkiewicz, Adam Pietraszkiewicz, Krzysztof Olczak (46. Mateusz Rymarkiewicz), Marcin Woźniak, Wojciech Fąfara (70. Aleksander Sobolewski), Konrad Baranowicz (65. Przemysław Winnicki).

Poproszony o komentarz po meczu w Darłowie, trener W. Piątek, napisał:

To miał być najtrudniejszy mecz dla nas w sezonie i takim też się okazał. Wiedzieliśmy że młody zespół rezerw Darłovii, wspomagany kilkoma doświadczonymi ikonami tego klubu, jest bardzo dobrze ułożony techniczne i taktycznie.

Od początku meczu zarysowała się optyczna przewaga miejscowych piłkarzy, ale notabene tak miało być. Związane to było ze zmianą naszego nominalnego ustawienia i przejście na dwie szóstki w środku. Było to mocno defensywne ustawienie, co u nas praktycznie się nie zdarza, ale zdało egzamin!!

Pierwsza połowa nie obfitowała w klarowne sytuacje bramkowe żadnej z drużyn. Darłovia zatrzymywała się na bardzo dobrze zorganizowanej naszej obronie, a my próbowaliśmy szybkimi kontratakami uruchomić skrzydła i kilkukrotnie oddać niegroźne strzały z dalszej odległości.

W drugą połowę weszliśmy bramką strzeloną w pierwszej akcji. Trójkowa akcja z prawej strony, zakończona strzałem Zbyszka Domnikiewicza w okienko, dała nam prowadzenie. Obraz gry do końca meczu za dużo się nie zmienił. W 89. minucie, sytuacji sam na sam, nie wykorzystał Mateusz Rymarkiewicz, a przed naszą bramką dwa razy w zamieszaniu, nie potrafiła odnaleźć się ofensywa gospodarzy.

Praca domowa po zeszłotygodniowej, dość niespodziewanej porażce z Falą Gąski, została odrobiona.

W najbliższy weekend – 18/19 marca 2023 r. – nasze zespoły, grać będą:

KO ZZPN, gr. 3: Victoria Sianów:  18 marca 2023 r., o godz. 15.oo – na wyjeździe – z Gryfem Polanów,

KO ZZPN, gr. 3: KS Sieciemin: 19 marca 2023 r., o godz. 11.oo – u siebie – z Wybrzeżem Biesiekierz,

A Klasa, gr. 7: KS SKIBNO: 19 marca 2023 r., o godz. 16.oo – na wyjeździe – z Saturnem Mielno.

Test: Ryszard Wątroba, zdjęcie przed meczem z Darłovią Darłowo II – Wiktor Piątek

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ułatwienia dostępu