Dzień Osadników Ziemi Sianowskiej

Dnia 3 marca 2016 r. w hali sportowej w Sianowie obchodziliśmy, po raz 12- sty, „Dzień Osadników Ziemi Sianowskiej”. Spotkanie zorganizował Burmistrz Gminy i Miasta Sianów i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sianowskiej. W tym roku motywem przewodnim spotkania był rozwój sportu na terenie Gminy Sianów. Prezentację multimedialną poprowadził pan Ryszard Wątroba, podczas której wystąpiły  kluby sportowe działające na terenie Gminy Sianów przedstawiając takie dyscypliny jak: kolarstwo, biegi, żeglarstwo, piłka nożna mężczyzn, piłka nożna kobiet, badminton, sporty walki, wędkarstwo, jeździectwo, turystyka kajakowa, tenis stołowy mężczyzn, tenis stołowy kobiet i szachy.

Organizatorzy zadbali o odświętną oprawę zapraszając muzyków Filharmonii Koszalińskiej do odegrania koncertu z utworami muzyki filmowej i operetkowej. Święto Osadników było okazją do podziękowania, za wysiłek włożony w odbudowę po zniszczeniach wojennych naszej małej ojczyzny – Gminy Sianów –w trudnych warunkach komunizmu.

Spotkanie pionierów Ziemi Sianowskiej, dało również możliwość powspominania lokalnych historii i tradycji sportowej, a dzięki temu nasze dzieje nie idą w zapomnienie, a są przekazywane kolejnym pokoleniom.

Tekst: Katarzyna Grudzień – Kuśka

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu