Otwarcie nowej sali w ŚDS

Dnia 3 marca br. miało miejsce uroczyste otwarcie nowej sali w Środowiskowym Domu Samopomocy „Szansa” . Przecięcia wstęgi dokonali uczestnicy wraz z rodzicami, dla których zostało przygotowane to pomieszczenie. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz – Maciej Berlicki, Zastępca – Marcin Posmyk oraz radni Rady Miejskiej. Gospodarzem spotkania była – Halina Iwanisk – Kierownik ŚDS i MGOPS w Sianowie.

Nowe pomieszczenie ŚDS „Szansa” nazwane salą doświadczania świata jest przystosowane dla osób z głębokim upośledzeniem. Oprócz zajęć terapeutycznych w formie terapii manualnej dysponujemy sprzętem do prowadzenia terapii światłem tj. projektorem, laserem z tarczami, kurtyną światła oraz łóżkiem wodnym z podstawą muzyczną. W pomieszczeniu znajdują się także profesjonalne materace do wykonywania prostych ćwiczeń usprawniających oraz pufy wypełnione granulatem spełniające funkcję siedziska. Na ścianach są umieszczone tablice edukacyjne poprawiające koordynację ruchową a także pobudzające zakończenia nerwowe dłoni. Zakupione wyposażenie sali jest najnowszym produktem w terapii osób z głębokim upośledzeniem, którym możemy się pochwalić jako jeden z pierwszych Środowiskowych Domów w regionie.

Tekst: Regina Banasiak i Dorota Garnicka

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu