2 mln zł na stadion w Sianowie!

Dziś odbyła się konferencja prasowa podczas której Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Paweł Szefernaker oficjalnie poinformował nas o wsparciu, jakie uzyskała gmina Sianów na zadanie pn. „Przebudowa Stadionu Miejskiego w Sianowie”. Kwota dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Mały klub” to 2 mln zł, a wartość całego zadania to ponad 5 mln zł.

Ta długo oczekiwana inwestycja będzie realizowana w latach 2018 – 2019. W jej ramach na stadionie przebudowana i zadaszona zostanie trybuna w której pojawią się nowe szatnie, przebudowany zostanie budynek socjalny, wybudowane zostaną dwa korty tenisowe, zmodernizowane dwa boiska piłkarskie, pojawi się też trzecie boisko ze sztucznej trawy. Będzie to boisko oświetlone, co umożliwi grę  przez prawie cały rok. Na stadionie będzie można też biegać, jeździć na rowerze lub rolkach po utwardzonych, oświetlonych ścieżkach. Dla najmłodszych wybudowany zostanie interaktywny plac zabaw. Oczywiście przebudowana zostanie również infrastruktura techniczna w niezbędnym zakresie.

Cieszymy się z kolejnego potężnego wsparcie finansowego dla sianowskiego samorządu. Warto w tym miejscu dodać, że w niedługim czasie realizowanych będzie również wiele innych zadań związanych ze sportem i rekreacją w naszej gminie.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

wypozyczalnia pomoc społeczna

PFRON – wypożyczalnia technologii wspomagająca osoby z niepełnosprawnością.

Od 4 września działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON. Osoby zainteresowane …

więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 20 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców, którzy pozytywnie przeszli proces weryfikacji

Zgodnie z treścią § 15 ust. 2 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z …

więcej →
wybory ogłoszenia

Wybory – ważne informacje organizacyjne

W dniu 15 października 2023 r. odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej …

więcej →

Ułatwienia dostępu