2 mln zł na stadion w Sianowie!

Dziś odbyła się konferencja prasowa podczas której Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Paweł Szefernaker oficjalnie poinformował nas o wsparciu, jakie uzyskała gmina Sianów na zadanie pn. „Przebudowa Stadionu Miejskiego w Sianowie”. Kwota dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Mały klub” to 2 mln zł, a wartość całego zadania to ponad 5 mln zł.

Ta długo oczekiwana inwestycja będzie realizowana w latach 2018 – 2019. W jej ramach na stadionie przebudowana i zadaszona zostanie trybuna w której pojawią się nowe szatnie, przebudowany zostanie budynek socjalny, wybudowane zostaną dwa korty tenisowe, zmodernizowane dwa boiska piłkarskie, pojawi się też trzecie boisko ze sztucznej trawy. Będzie to boisko oświetlone, co umożliwi grę  przez prawie cały rok. Na stadionie będzie można też biegać, jeździć na rowerze lub rolkach po utwardzonych, oświetlonych ścieżkach. Dla najmłodszych wybudowany zostanie interaktywny plac zabaw. Oczywiście przebudowana zostanie również infrastruktura techniczna w niezbędnym zakresie.

Cieszymy się z kolejnego potężnego wsparcie finansowego dla sianowskiego samorządu. Warto w tym miejscu dodać, że w niedługim czasie realizowanych będzie również wiele innych zadań związanych ze sportem i rekreacją w naszej gminie.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Zwyciestwa trampkarzy i oldbojow Victorii oraz pilkarzy KS Sieciemin 4 aktualności

Zwycięstwa trampkarzy i oldbojów Victorii oraz piłkarzy KS Sieciemin!

Zwycięstwo trampkarzy sianowskiej Victorii, z niepokonanymi w tym sezonie – Żakami Sławno, oldbojów Stowarzyszenia Victoria ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 2 kwietnia 2024 r. o piątym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 16.04.2024 r.).

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej ...
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 26 aktualności

Informacja o przydzielonych mieszkaniach

Publikujemy zestawienie wnioskodawców, którzy złożyli wnioski w okresie od dnia 8 kwietnia 2024 r. do ...
więcej →

Ułatwienia dostępu