700-lecie Wierciszewa.

W minioną sobotę odbyły się uroczystości jubileuszowe naszej wsi, które zapoczątkowało piątkowe spotkanie dawnych i obecnych mieszkańców pod hasłem “wspomnijmy sobie”. To już 700 lat temu pojawiły się o niej pierwsze wzmianki. Wandhagen-Ścianica-Wierciszewo, takie nazwy nosiła, nosi nasza miejscowość i takie napisy pojawiły się na pomniku, który stanął w naszym “parku historii “. Jednym z jego pomysłodawców był nasz przyjaciel i prezes Stowarzyszenia Ziemi Wierciszewskiej-Włodzimierz Dikolenko, którego niestety nie ma już wśród nas, ale proponowane przez niego hasło pojawiło się na głównej płycie pomnika -“Pomorzanie Pomorzanom 1317-2017”
W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy, Burmistrz Maciej Berlicki i Marcin Posmyk, przedstawiciele Gminy i Miasta Sianów oraz zaproszeni goście. Na uroczystości przybył również ksiądz proboszcz Stanisław Wrona,który poświęcił nasz pomnik. Na miejscu można było obejrzeć wystawę historyczną dotyczącą Wierciszewa oraz pokaz multimedialny przedstawiający działania na przestrzeni ostatnich lat.
Wielką niespodziankę przygotowali nasi sąsiedzi – Iwięcino, którzy odwiedzili nas z życzeniami i pięknym dużym tortem,a iwięcińscy strażacy ze swoimi wozami byli nie lada atrakcją. Na miejsce przybył klaun, który zabawiał dzieci konkursami, a przy cieście, które upiekły mieszkanki Wierciszewa oraz śpiewach “Kwiatu Paproci ” i “Złotego Łanu” miło upłynęło popołudnie dorosłym.
Największym powodzeniem i to nie tylko u dzieci cieszyły się przejażdżki ciuchcią, która przez większość imprezy woziła swoich pasażerów po Wierciszewie. Piękna pogoda i moc życzeń sprawiły, że były to udane urodziny, które zakończyły się zabawą do białego rana.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy brali udział w przygotowaniach, bez was nie byłoby udanej imprezy.
Sołtys -Dominik Kaczorowski.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 27 mieszkanie plus

Wysokość kaucji wnioskodawcom, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – program “Mieszkanie dla Rozwoju”

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
Oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów na Turnieju w Koszalinie sport

O zwycięstwie zdecydował wynik bezpośredniego spotkania!

17 lutego 2024 r., oldboje Stowarzyszenia Victoria Sianów uczestniczyli w 1. Halowym Turnieju Piłki Nożnej
więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 21 aktualności

Ogłoszenie Burmistrza Gminy i Miasta Sianów z dnia 5 lutego 2024 r. o czwartym naborze wniosków o zakwalifikowanie się do najmu lokalu mieszkalnego w budynkach mieszkalnych przy ul. Osadników Ziemi Sianowskiej w Sianowie, wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju (aktualizacja 20.02.2024 r.)

Burmistrz Gminy i Miasta Sianów, działając na podstawie § 3 ust. 1 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej
więcej →

Ułatwienia dostępu