700-lecie Wierciszewa.

W minioną sobotę odbyły się uroczystości jubileuszowe naszej wsi, które zapoczątkowało piątkowe spotkanie dawnych i obecnych mieszkańców pod hasłem “wspomnijmy sobie”. To już 700 lat temu pojawiły się o niej pierwsze wzmianki. Wandhagen-Ścianica-Wierciszewo, takie nazwy nosiła, nosi nasza miejscowość i takie napisy pojawiły się na pomniku, który stanął w naszym “parku historii “. Jednym z jego pomysłodawców był nasz przyjaciel i prezes Stowarzyszenia Ziemi Wierciszewskiej-Włodzimierz Dikolenko, którego niestety nie ma już wśród nas, ale proponowane przez niego hasło pojawiło się na głównej płycie pomnika -“Pomorzanie Pomorzanom 1317-2017”
W uroczystościach wzięli udział mieszkańcy, Burmistrz Maciej Berlicki i Marcin Posmyk, przedstawiciele Gminy i Miasta Sianów oraz zaproszeni goście. Na uroczystości przybył również ksiądz proboszcz Stanisław Wrona,który poświęcił nasz pomnik. Na miejscu można było obejrzeć wystawę historyczną dotyczącą Wierciszewa oraz pokaz multimedialny przedstawiający działania na przestrzeni ostatnich lat.
Wielką niespodziankę przygotowali nasi sąsiedzi – Iwięcino, którzy odwiedzili nas z życzeniami i pięknym dużym tortem,a iwięcińscy strażacy ze swoimi wozami byli nie lada atrakcją. Na miejsce przybył klaun, który zabawiał dzieci konkursami, a przy cieście, które upiekły mieszkanki Wierciszewa oraz śpiewach “Kwiatu Paproci ” i “Złotego Łanu” miło upłynęło popołudnie dorosłym.
Największym powodzeniem i to nie tylko u dzieci cieszyły się przejażdżki ciuchcią, która przez większość imprezy woziła swoich pasażerów po Wierciszewie. Piękna pogoda i moc życzeń sprawiły, że były to udane urodziny, które zakończyły się zabawą do białego rana.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich którzy brali udział w przygotowaniach, bez was nie byłoby udanej imprezy.
Sołtys -Dominik Kaczorowski.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

wypozyczalnia pomoc społeczna

PFRON – wypożyczalnia technologii wspomagająca osoby z niepełnosprawnością.

Od 4 września działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON. Osoby zainteresowane …

więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 20 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców, którzy pozytywnie przeszli proces weryfikacji

Zgodnie z treścią § 15 ust. 2 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z …

więcej →
wybory ogłoszenia

Wybory – ważne informacje organizacyjne

W dniu 15 października 2023 r. odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej …

więcej →

Ułatwienia dostępu