Dorota Grzejdak wicemistrzynią świata

Indie- Bollywood, kobiety w sari z bindi (czerwona kropka na czole), hinduizm, taniec i muzyka, słonie, ciepły klimat… Każdy marzy o tym, żeby odwiedzić ten kraj. Taką możliwość miała reprezentantka  „Komety” Sianów- Dorota Grzejdak. Zawitała do Indii, co prawda nie dla odpoczynku, ale dla ogromnego sukcesu.

W odbywających się teraz Mistrzostwach Świata Seniorów w  badmintonie zawodniczka bez straty seta wygrała swoje pojedynki w grupie. Pokonała przeciwniczki z Danii, Szwecji oraz Indii.

Następnie  w strefie pucharowej  zmierzyła się z Poonam Tatawadi- Indie(21:11, 21:19) oraz Caroline Hale-Anglia (22:20, 21:14). Tym pojedynkiem weszła do upragnionego finału Mistrzostw Świata Seniorów. W finale lepsza okazała się tylko Csilla Gondane Forian- Węgry, która  w finale wygrała 21:12, 21:11.

Dzięki tym pojedynkom Dorota zapewniła sobie srebrny medal!!! Ponadto w parze z Niemką- Janą Dudek wywalczyła 5 miejsce.

Wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia: Pracowni Lodów- Koszalin, Gminy Sianów, UKS Kometa Sianów, Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego W. i S. Grzywacz z Sianowa, Firmie Kuchnie Świata S. A., Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu ZiBA Zbigniew Zięba oraz Firmie Gwint-Met s.c. z Koszalina.

Dziękujemy za wsparcie UKS Kometa Sianów, Kornelii Kowalczyk,

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu