Gmina Sianów na V miejscu w Polsce.

Miło nam poinformować, że Gmina Sianów otrzymała nominację do nagrody głównej w Rankingu „Gospodarny Samorząd 2017” w kategorii gmin miejskich i miejsko – wiejskich, przygotowanym przez Instytut Studiów Wschodnich (organizatora Forum Ekonomicznego w Krynicy) wraz z Centrum Gospodarczym im. Mikołaja Kopernika, nowym medialnym ośrodkiem, zajmującym się analizowaniem gospodarki, propagowaniem nowoczesnych form jej rozwoju i organizacją rankingów gospodarczych.

Wyniki Rankingu zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali, która odbyła się 6 września 2017 r. podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy. Gmina Sianów zajęła wysokie 5 miejsce, z pośród zgłoszonych 76 gmin miejskich i miejsko-wiejskich.

Ranking przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym, na podstawie danych Ministerstwa Finansów wybrane zostały gminy, do których trafiła ankieta. Zawierała 18 pytań, z czego 8 dotyczyło 2 etapu rankingu. Oceniano między innymi: dochody własne do dochodów ogółem, dochody własne na mieszkańca, nadwyżkę bieżącą do wydatków bieżących, inwestycje do dochodów, zadłużenie do dochodów, wpływy z PIT i CIT, wpływy z podatku od nieruchomości, wydatki na transport i gospodarkę mieszkaniową. W drugim etapie gminy oceniano na podstawie danych finansowych oraz odpowiedzi uzyskanych w ankietach. Swoje punkty mogła także przyznać Kapituła Rankingu (pod przewodnictwem Marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego). W ankiecie pytano miedzy innymi: o wydatki na realizację kontraktów z organizacjami pozarządowymi, budżet partycypacyjny, dostosowania urzędu dla osób niepełnosprawnych, liczbę Hot Spotów udostępnionych przez Urząd, czy gmina dysponuje SMS-owym systemem informacji, ostrzeżeń oraz czy na terenie gminy działa elektroniczny system informacji przestrzennej.
Nagrody przyznane w trzech kategoriach (miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie), wręczyli: wicepremier Piotr Gliński, Wiceminister Rozwoju Jerzy Kwieciński, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, Rafał Petsch  Dyrektor Zarządzający Banku Pekao SA i Andrzej Porawski Dyrektor Biura Związku Miast Polskich. W każdej z kategorii zostało nominowanych 6 gmin.
Ze szczegółową metodologią i wynikami Rankingu można zapoznać się na stronie internetowej Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika, pod linkiem http://cgmk.pl/ranking-gospodarny-samorzad-2017.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

wypozyczalnia pomoc społeczna

PFRON – wypożyczalnia technologii wspomagająca osoby z niepełnosprawnością.

Od 4 września działa wypożyczalnia sprzętu dla osób z niepełnosprawnością ze środków PFRON. Osoby zainteresowane …

więcej →
Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 20 mieszkanie plus

Publikujemy listę wnioskodawców, którzy pozytywnie przeszli proces weryfikacji

Zgodnie z treścią § 15 ust. 2 Uchwały Nr LXV/476/2023 Rady Miejskiej w Sianowie z …

więcej →
wybory ogłoszenia

Wybory – ważne informacje organizacyjne

W dniu 15 października 2023 r. odbędą się wybory do Sejmu Rzeczypospolitej, Senatu Rzeczypospolitej Polskiej …

więcej →

Ułatwienia dostępu