Historia ożywiona w Gimnazjach

Za nami kolejne „żywe lekcje historii”, realizowane w ramach projektu „Patriotyzm dnia dzisiejszego – jako wyraz pamięci i tożsamości historycznej mieszkańców Gminy Sianów”, dofinansowanego z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Tym razem, uczniowie z Gimnazjum Gminnego w Sianowie i Gimnazjum z Dąbrowy mieli okazję uczestniczyć w ciekawym spotkaniu, poświęconym Polskim Ułanom. Pan Łukasz Gładysiak ze Studia Historycznego „Huzar” przedstawił uczestnikom historię Ułanów w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem ich losów na terenie Gminy Sianów. Gimnazjaliści przekonali się, że tradycja  ułańsko-kawaleryjska żyje nie tylko we wspomnieniach, ale również  ma swoich współczesnych kontynuatorów.

Po zakończeniu prelekcji, młodzież mogła zarówno z bliska zobaczyć jak wyglądał ubiór prawdziwego Polskiego Ułana, jak również dotknąć broni jaką się posługiwał. Ciekawe formy przekazu historii naszego kraju, a przede wszystkim jego drogi do odzyskania niepodległości, stanowią niezwykle skuteczną metodę nauczania, kształtowania postaw patriotycznych wśród uczestników i wartościowania przez nich dziejów, tradycji i chwały bohaterów. W tym miejscu, chcielibyśmy szczególnie podziękować dyrektorom szkół za otwartości, współpracę i pomoc w przygotowaniu wydarzeń.

Ze względu na  duże zainteresowanie, Gmina Sianów zamierza kontynuować ideę „żywych lekcji historii”, na które zaprasza wszystkich pasjonatów i miłośników dziejów naszego kraju.

udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn

inne aktualności

Inwestycja Fundusz Mieszkań dla Rozwoju 17 aktualności

Wysokości kaucji wnioskodawców, którym zostały przydzielone lokale mieszkalne – projekt “Mieszkanie dla Rozwoju)

Administrator budynków mieszkalnych wybudowanych w ramach Inwestycji Funduszu Mieszkań dla Rozwoju przy ul. Osadników Ziemi
więcej →
smiecinowe ogłoszenia

“Przypominamy o odbiorze gabarytów sprzed posesji w dniach 02.03.2024 r. oraz 09.03.2024 r. Poniżej szczegółowy podział.

Terminy: 02.03.2024 Miasto Sianów- zabudowa jednorodzinna i wielorodzinna, Skwierzynka, Węgorzewo Koszalińskie, Sieciemin, Trawica, Osieki ul.
więcej →
ogrod w chmurach1 kopia aktualności

“EkoOgrody w sianowskich placówkach”

Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, wsparciu Gminy i Miasta Sianów oraz programom
więcej →

Ułatwienia dostępu